Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Inne diety



powrót

Zalecenia dietetyczne

Przemo




Dołączyła: 31.01.2011
Posty: 2

Witam wszystkich użytkowników.
Od lekarza dostałem pewne zalecenia dietetyczne i chciałbym się od Was dowiedzieć do jakiej podejrzewanej choroby daję się pacjentom takie właśnie zalecenia:

Nie:
mleko
słodycze
potrawy smażone
sosy
wędliny
marynaty
surówki
owoce
alkohol
papierosy
napoje gazowane

Tak:
przetwory mleczne
mleko z puszki
jajka na twardo
mięsa gotowane (na zimno, na ciepło, w galarecie)
ryby gotowane (na zimno, na ciepło, w galarecie)
kasza gryczana, jaglana, kukurydziana
ryż
zupy krupnikowe
brokuły, szpinak, buraki, marchew
warzywa dyniowe
banan, melon, avokado
jabłka pieczone
soki przecierowe
woda "wielka pieniawa"


I jakie zupy zaliczają się do krupnikowych? :-)
Dziękuję za wszelką pomoc. :-)

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Kluczem jest Wielka Pieniawa ;-) polecana na: nerwice narządowe, choroby wrzodowe żołądka i dwunastnicy, zapalenie jelita grubego, zaburzenia czynności dróg żółciowych, układu krwionośnego, schorzenia trzustki.

Jest kilka wykluczających się potraw w polecanych produktach i zabronionych, aby jednogłośnie ogłosić na co jest to dieta stawiam więc na przewlekły nieżyt jelita lub nadwrażliwość jelita grubego.

Zupy krupnikowe - myślę, że chodzi o zupy z różnymi kaszami w składzie

Przemo




Dołączyła: 31.01.2011
Posty: 2

Dziękuję za odpowiedź, oczywiście plusik dla Pani. ;-)

KamilaP




Skąd: Rzeszów
Dołączyła: 10.10.2012
Posty: 1

Witam, jeżeli chodzi o poradnię dietetyczną i wszystko w o trybie zdrowego odżywiania to ja korzystam z poradni, którą znalazłam w takim katalogu firm http://podkarpackiefirmy.com
Miałam problemy z nadwagą i takie diety z internetu nie bardzo pomagały. Mogę tylko powiedzieć, że po dokładnym dostosowaniu diety do mojego organizmu w miarę systematycznie chudnę. Jestem bardzo zadowolona i polecam jednak specjalistów, którzy konkretnie ustalają co i kiedy trzeba jeść. Pozdrawiam

karolajn




Dołączyła: 15.11.2012
Posty: 1

Hmmm wydaje mi się że na chorobę wrzodową żołądka ale nie jestem lekarzem więc pewności mogę nie mieć. pozdrawiam

Paritys




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 01.09.2016
Posty: 14


Ja tam wolę sobie pójść do dietetyka i tyle.

aresa




Dołączyła: 12.11.2012
Posty: 32


Ja również polecałabym iść do dobrego,polecanego przez innych dietetyka i zasięgnąć jego porady. Wiadomo,że Polacy najlepiej znają się na własnych chorobach,ale dobrze dobrana dieta może nas uchronić przed wieloma schorzeniami. W Centrum dietetycznym lenacor.pl można uzyskać poradę nie tylko dietetyka,ale też zrobić pod ich okiem badania diagnostyczne.Warto więc z tego korzystać. 

Szukasz hostessy ??

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



To jest w sumie najgorsze co można zrobić. Naczytać się za dużo w internecie i w to wszystko wierzyć. Dietetyk z pewnością pomoże zdecydowanie lepiej. ;)
hardcorowo