Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Aktywność fizyczna w odchudzaniu



powrót

Bieganie. Jak zacząć

magdam921




Dołączyła: 24.11.2016
Posty: 1

Chciałam się z Wami podzielić moją historią i początkami biegania :)

greenrunnig.blogspot.com/2016/11/jak-z-kanapowca-staam-sie-ultrasem-ty.html 


malłajna




Dołączyła: 30.01.2017
Posty: 17


Bieganie często staje się uzależnieniem :) Wiem, bo mnie uzależniło :)

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Przynajmniej jeżeli już uzależni, to nie trzeba szukać jakiejkolwiek motywacji. ;)
hardcorowo

Marcelinkaa22




Dołączyła: 16.06.2016
Posty: 40


Zobaczysz że im więcej będziesz biegać i chudnąć to tym więcej będziesz mogła przebiec, więc trzeba uważać żeby nie przesadzić
Forum o tematyce odchudzania, porady specjalistów. Jeżeli zależy ci na spadku wagi to wypróbuj Tabletki na otyłość medicot

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



W bieganiu najgorszy jest początek. Później jest już znacznie lepiej. ;)
hardcorowo

lalka




Dołączył: 29.01.2018
Posty: 6


jak zacząć? założyć dobre buty do biegania i wyjść z domu/mieszkania. Jak zaczynałam biegać to najpierw szybko maszerowałam 5 minut i biegłam minutę, póżniej znowu marsz 5 minut i bieg minutę i tak przez godzinę przez tydzień. W każdym kolejnym tygodniu zwiększałam proporcje biegania i zmniejszałam marsz. Po miesiącu biegłam 5 minut i szłam minutę. W następnym tygodniu biegłam 7 póżniej 10 , 15 aż doszłam do 30 minut. 

Nie trzeba od razu biegać 10 km tylko można zacząć na spokojnie 


jmali29




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 16.02.2017
Posty: 91


Powiem Wam dziewczyny,że na początku warto jest wybierać sobie krótsze dystanse. I zaczynać raczej od spaceru, potem od truchtu. A nie od razu zabierać się za szybkie bieganie. W takim przypadku szybko się zrazicie, zmęczycie. Bedziecie miały zakwasy, które nie są niczym przyjemnym.

Polecam również odpowiednio do biegania się przygotować. Czyli kupić sobie wygodne buty.To ważne ponieważ takie buty dadzą Wam o wiele wiekszy komfort, stopa będzie miała podparcie i będzie Wam wygodniej.


Imbryczek_net




Dołączyła: 15.09.2017
Posty: 48


Początki zawsze są najtrudniejsze, natomiast jeżeli już zaczniesz to potem będzie tylko lepiej i z górki. Podstawa to dobre buty, strój i nastawienie. Potem sama trasa i zobaczysz, że na pewno Ci się t spodoba :)
Imbryczek.net.pl

HelgaVonGugen




Skąd: Piła
Dołączył: 07.10.2021
Posty: 8

Na sam początek spróbuj szybciej chodzić, aby dostosować swój tryb. Następnie automatycznie zaczniesz przyspieszać krok i pobiegniesz według swojego trybu :)

martapolak123




Dołączył: 18.03.2022
Posty: 2


jmali29 napisał/a:


Powiem Wam dziewczyny,że na początku warto jest wybierać sobie krótsze dystanse. I zaczynać raczej od spaceru, potem od truchtu. A nie od razu zabierać się za szybkie bieganie. W takim przypadku szybko się zrazicie, zmęczycie. Bedziecie miały zakwasy, które nie są niczym przyjemnym.

Polecam również odpowiednio do biegania się przygotować. Czyli kupić sobie wygodne buty.To ważne ponieważ takie buty dadzą Wam o wiele wiekszy komfort, stopa będzie miała podparcie i będzie Wam wygodniej.

 Nie tylko buty. Oczywiście są najważniejsze, ale bardzo ważna jest też odzież sportowa. Do biegania musi być taka, która pozwala oddychac skórze i pozbywa się wilgoci. Gorąco polecam legginsy damskie. Mają dobry materiał, antybakteryjne włókna. Biegam w nich regularnie i są super !;-)