Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Aktywność fizyczna w odchudzaniu


«   | 1 | 2 | 3 | 4 |  

powrót

Nie każda aktywnośc fiz jest równie skuteczna w odchudzaniu

e-dietetician




Skąd: Warszawa
Dołączył: 08.09.2010
Posty: 7

Witam. Wydawałoby się, że zwiększenie aktywności fizycznej sprzyja odchudzaniu, jednak czasem nie odnosi ona skutku lub efekt jest znikomy. Przyczyną tego jest odmienne oddziaływanie różnych aktywności fizycznych na organizm ludzki. Zaskakujące jest jak najnowsze badania odkryły, iż odpowiedni typ, częstotliwość, intensywność ćwiczeń, zmiana intensywności w trakcie ćwiczeń, potrafi znacznie zwiększyć ilość spalanej tkanki tłuszczowej.
W celu szerszego zapoznania się z tematem zapraszam do rozmowy, kontakt:

Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl
Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl

BrzuchStop




Dołączyła: 28.05.2010
Posty: 71

No tutaj nie do końca bym sie zgodził,wg mnie wiekszosc cwiczeń pomaga nam w pozbyciu się zbędnych kilogramów,wymień chociaż kilka które mają negatywny wpływ na nasz organizm.
www.BrzuchStop.pl - Odchudzanie,Diety

e-dietetician




Skąd: Warszawa
Dołączył: 08.09.2010
Posty: 7

Wiele czynników aktywności fizycznej ma wpływ na to jaki procent energii zużywany na aktywność fizyczną pochodzi z tłuszczu a jaki procent z glukozy lub białka. Spalanie glukozy lub białka podczas odchudzania nie jest bardzo pożądane natomiast spalanie tkanki tłuszczowej jak najbardziej w tym tkwi różnica. To fakty poparte badaniami naukowymi, nie wymyśliłem tego sam. Jeśli uważasz, iż każda aktywność spala w takim samym stopniu tkankę tłuszczową to pozwala wnioskować, że nie orientujesz się za bardzo w fizjologii aktywności fizycznej. Nigdzie nie napisałem, że jakaś aktywność fizyczna działa negatywnie na organizm, proszę nie dokładać kwestii, których nie powiedziałem.
Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl

ramonesa




Skąd: Łódź
Dołączyła: 22.05.2009
Posty: 9

To co w takim razie radzisz, tak aby spalać w jak największym stopniu tkanke tłuszczową, a nie białko i glukozę ? Jakie są dobry ćwiczenia, jakie złe. Czy czas też ma wpływ ?

BrzuchStop




Dołączyła: 28.05.2010
Posty: 71

Oczywiście że tak. Czas ma tutaj ogromny wpływ i jest często naszym sprzymierzeńcem. Uważam,że bardzo fajnie sprawdza się 6 Weidera,to skuteczne ćwiczenia.
www.BrzuchStop.pl - Odchudzanie,Diety

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

e-dietetician napisał/a:

Wiele czynników aktywności fizycznej ma wpływ na to jaki procent energii zużywany na aktywność fizyczną pochodzi z tłuszczu a jaki procent z glukozy lub białka.


Pierwszy raz czytam coś takiego.

e-dietetician napisał/a:

Spalanie glukozy lub białka podczas odchudzania nie jest bardzo pożądane natomiast spalanie tkanki tłuszczowej jak najbardziej w tym tkwi różnica. .


Dlaczego spalanie glukozy nie jest pożądane? Przecież to z niej (węglowodanów) tworzy się tkanka tłuszczowa.
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

Scrat07




Dołączył: 03.02.2014
Posty: 14

Przepisy: 301


Polecam grę w squasha - świetny sport na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz poprawienie kondycji, a przy okazji świetna zabawa.

Pit.B




Dołączył: 07.08.2012
Posty: 62


Potwierdzam, tylko mało boisk w Polsce do tej gry.

naranja




Dołączył: 13.02.2014
Posty: 4


lepszy jakikolwiek ruch, niż siedzenie w domu cały czas i jedzenie...

sol1984




Dołączyła: 23.01.2011
Posty: 13

żeby spalić zbędne kalorie musimy więcej ich tracić niż spożywać i tutaj każdy ruch będzie wskazany, który doprowadza do deficytu kalorycznego. Ale podstawa wybrać taki jaki się lubi :-) Ja uwielbiam pływać, jeździć na rowerze.
Zdrowe odżywianie, dieta, sport- zaglądnij na mój blog

«   | 1 | 2 | 3 | 4 |