Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Anoreksja


  | 1 | 2 |   »

powrót

Anoreksja - czy problem znika?

flanka




Skąd: Tarnowo Podgórne
Dołączyła: 19.09.2011
Posty: 32

[quote="NutriAdvicerka"
Czyli można zauważyć dysproporcje. Część idzie w stronę niedowagi, a cześć w stronę nadwagi, co oczywiste jest mniej tzw. średniaków[/quote]

Powiem tak - te wychudzone, szczuplutkie dziewczyny widzimy w tv w programach typu Top Model albo w sesjach dla magazynów. Stąd wiemy, że istnieją. Za to na ulicach częściej widać dziewczyny, które mają kilka dodatkowych kg, a nie kilka kg za mało. Taką tendencję zauważam na ulicach i wśród osób, które widzę w swoim otoczeniu na co dzień. Z tymi wychudzonymi nie jeżdżę autobusem, ani nie rozmawiam na korytarzu.

aresa




Dołączyła: 12.11.2012
Posty: 32

moim zdaniem zwyczajnie temat ucichł,a modelki jak były chude,tak są do tej pory,dziewczyny na potęgę się odchudzają,głodzą żeby tylko upodobnić się do znanych szkieletów.
Szukasz hostessy ??

koziczek1




Dołączył: 20.02.2013
Posty: 3


Wydaje mi się że z anoreksją jest jak z nałogiem

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36


Na pewno trochę prawdy jest tym, że z anoreksją jest jak z nałogiem. Ale nie wolno tego traktować jako rzeczy ostateczną... wsparcie rodziny, lekarzy, jakis dobry psycholog (w necie sporo ekspertów jest, wystarczy chcieć poszukać - choćby na tym znanylekarz.pl i na innych serwisach o zdrowiu).

Nie musimy się godzić na anorektyczne modelki i modę XXS... co to w ogóle za moda?...

Lubię wiedzieć, co jem:)

jul1




Dołączyła: 11.06.2014
Posty: 1


Moim zdaniem społeczeństwo wpada w skrajności.

Na ulicy widzę sporo wychudzonych dziewczyn i tak samo dużo otyłych

Rzadko kiedy widać szczupłą ale ze zdrowymi krągłościami.

 

Profesjonalne odlewnie aluminium !

azerona




Dołączył: 20.10.2023
Posty: 3

U mnie na początku były formalności, terapeutka poinformowała mnie o tajemnicy zawodowej, certyfikatach i superwizji. O tym, w jakim nurcie pracuje przeczytałam wcześniej, ale też zapytałam na czym się skupia itp.Później nie pamiętam o co mnie zapytała, ale nie było to pytanie, którego się spodziewałam, bo spodziewałam się oczywiście, że zapyta mnie z czym przyszłam. Na to miałam przygotowaną odpowiedź. Zapytała chyba też o konkretny impuls, co mnie skłoniło do przyjścia akurat teraz. Rozmowa była luźna i przyjemna, bardziej na zasadzie wzajemnych pytań o moje oczekiwania, o jej metody pracy.Po pierwszym spotkaniu dostałam od razu temat do przemyślenia, który miał być na kolejnym omawiamy, więc mi obce jest uczucie braku tematu do rozmowy. Sejse mi wręcz za szybko mijają.Myślę, że rozmowa na początku i sytuacja nieco przypominają (bo to jednak całkiem co innego) wizytę lakarską. Jeżeli szukasz pomocy to przedstawiasz wszystkie swoje dolegliwości, objawy.https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/psycholog-online/
Dla wielu osób wygodniejsze jest skorzystanie z pomocy w formie online. Jak tutaj/

  | 1 | 2 |   »