Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Anoreksja



powrót

Gdzie szukać pomocy?

Zofia




Skąd: Wrocław
Dołączyła: 10.09.2015
Posty: 20

Witajcie

Od zawsze mam problem z właściwą dietą. Jednakże od pewnego czasu mój stan się znacznie pogorszył. Nie mogę patrzeć na jedzenie, właściwie nie jem..chudnę w oczach, ale w zasadzie mam taki właśnie cel. czy to może być anoreksja? Trochę wstydzę się mojego problemu. Kto mógłby mi pomóc?  

Uroda kobiety jest formą władzy.. http://prestigeclinic.pl/

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



W takim przypadku najlepiej jest udać się do psychologa. Chyba, że masz jakieś dolegliwości jak bóle żołądka itd. To może być jeden z objawów choroby!
hardcorowo

karola88




Dołączył: 10.05.2015
Posty: 12


Ja też obstawiam anoreksję. Idź do psychologa, poszukaj. A i do rodzinnego nie zawadzi pójść, bo to może być symptom jakiejś innej choroby - fizycznej.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Ogólnie to radzę się wstrzymać z osądami z anoreksją. To poważna choroba, która rozwija się latami i daje też inne objawy. Nie każda awersja do jedzenia to właśnie ta choroba.
hardcorowo

karolina.sz87




Dołączył: 01.08.2019
Posty: 4


Musisz się przełamać i pójść do specjalisty. Nie ma się czego wstydzić! Niestety musisz wiedzieć, że problem sam się nie rozwiąże. Powodzenia!

janekpawlow




Dołączył: 22.12.2019
Posty: 4

Porozmawiaj z najbliższą Ci osobą

Aldabra




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 26.01.2023
Posty: 9

Moim zdaniem niekoniecznie. W wielu przypadkach można zyskać zrozumienie, są jednak ludzie, którzy problemu nie rozumieją. W wielu przypadkach podchodzą do problemu anoreksji z lekceważeniem.

Moim zdaniem warto jest szukać pomocy psychologicznej -często dopiero terapia może pomóc w poradzeniu sobie z chorobą.


kaja.sz89




Ostrzeżenia: 1
Dołączyła: 03.08.2023
Posty: 10


Warto porozmawiać z bliską osobą, a także udać się do specjalisty 


Nasta




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 16.01.2023
Posty: 14

 

Wiele osób nie ma pomocy ze strony bliskich U wielu osób anoreksja wynika wręcz z problemów na tle osobistym. Dlatego też rozmowa z kimś z rodziny nie jest zwykle dobrym rozwiązaniem.

Moim zdaniem warto jest skonsultować sie z psychologiem albo psychoterapeutą który będzie w stanie wdrożyć odpowiednią terapię w zaburzeniach odżywiania (które tworzą się w głowie):