Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Chcę schudnąć



powrót

Lekka nadwaga

Faliverin




Dołączył: 02.01.2016
Posty: 1

Cześć. Pewnie niektórzy z was pomyślą: "a ten gość to się nie przedstawił" TAK!. Nie przedstawiłem się ponieważ jestem osobą nieśmiałą i na tyle leniwą zeby zamiast 2 postów zrobić jeden. Ale do rzeczy:

Mam na imię Tomek i mam 26 lat;] Pochodzę z Polski ale na stałe mieszkam w UK. Na forum trafiłem nie przypadkiem ponieważ wyguglowałem ją celowo w związku z moimi postanowieniami noworocznymi. a mianowicie:

Jestem osobą "młodą" i posiadam lekką nadwagę około 12kg. Nie byłby to problemem gdyby ta nadwaga nie pochodziła tylko z brzuszka (bo mam wrazenie ze tylko tam widać moją nadwagę) A może to starość? Nieważne...

Cel? Schudnąć do września.... jade do hiszpanii i musze się jakoś pokazać...

 Dlaczego piszę tutaj.... piszę tutaj dlatego że poprostu potrzebuję kilka porad... czy potrzebuję wsparcia?... hmmmm chyba nie... jestem bardzo zawzietą osoba i wiem ze jak chce to mogę... 

Na początego chcę zmienić moj styl odrzywiania. Przez moją prace (a raczej jej godziny) odżywiam się baaaaardzo nieregularnie. i prawda.... "wpiepszam" na noc... więc punkt pierwszy 3 posiłki i ostatni nie dalej niż o 19. I tu wasze opinie... czy 19 to nie za późno??

Kupiłem bieżnie.... zawsze lubiłem biegać, nie mam na to za dużo czasu ale ZAWSZE znajdzie się pół godzinki na troche biegu (zwłaszcza ze mogę to robić oglądajać telewizję...) myślę że to już dużo, Bieganie przez 5 dni w tygodniu a  w sobotę basenik. Niedziela wolna... odpoczywam (mięśnie też muszą poleżęć) .... wasze spekulacje? cokolwiek?

 Jedzenie... no i mamy górę.... stromą.... problem polega na tym żę luuuubię dobrze zjeść. Nie pożałuję sobię polania ziemniaczków tłuszczykiem jak to się mówi.... zawsze mówię, pracuję cięzko fizycznie i potrzebuje mięsc, wiec dieta nie włączająca mięsa raczej wejść w gre nie może... staram się nie jest ziemniaków (słyszałem że tuczą czy to prawda??) także głownie ryżyk. to samo z białym chlebkiem... przeżucam się na pełnozborzowy ciemny.

 

Potrzebuje rad. Od was, od forumowiczów z doświadczeniem, od specjalistów, od dobrych ludzi którzy pomogą podpowiedzią.

 

Dziękuje tym którzy wytrwali do końca;] Z całego serca pozdrawiam i życzę Zdrowego Nowego 2016;] 


NikaUn




Dołączyła: 29.12.2020
Posty: 23

W diecie wsytarczy, że będziesz liczył kalorie i będziesz jeść mniej niż wynosi zapotrzebowanie kaloryczne Twojego organizmu. To co będziesz jadł nie ma w gruncie rzeczy większego znacznia, jeśli zależy tobie jedynie na utracie kilogramow