Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Chcę schudnąć



powrót

Efekt jo- jo

chubby




Skąd: Toruń
Dołączyła: 13.02.2011
Posty: 3

W wielu tematach przewija się to określenie. Wiedzieć wiem o co chodzi, ale jak go uniknąć w takim razie?
Ostatnia dieta, którą stosowałam, żeby trochę zjechać na wadze sprawiła, że zgubiłam 9kg. Ale w ramach jo- jo odwetu wróciło mi 12.

Czy ktoś z Was mógłby udzielić mi jakiś rad jak poradzić sobie z tym?

Pozdrawiam. :)

Gutek




Skąd: USA
Dołączył: 20.01.2011
Posty: 37

Moim zdaniem wszyscy (czyli my grubsi) jesteśmy ofiarami współczesnego modelu piramidy żywieniowej z zalecającej 60% węglowodanów w diecie czyli aż 300g przy diecie 2000kcal.
Ja od 2,5 miesiąca przeszedłem na schemat W/B/T (węglowodany, białko, tłuszcz zwierzęcy)
50g/100g/50g. Schudłem już dwadzieścia kilka kg i uważam, ze to dobre proporcje.

Gdy skończę moja dietę zastosuje zasady dr Wolfganga Lutz'a (to ten od "życia bez chleba";)
czyli 80/100/100 plus 70g w czystym alkoholu, czyli w sumie 2110kcal
a to powinno wystarczyć by jo-jo nie wystąpiło.

Agata Miłosz




Dołączyła: 16.08.2013
Posty: 26


Jeśli doświadczyłaś efektu jojo to znaczy że źle dobrałaś dietę lub głodziłaś się a to najgorsze co może być. Jeśli dieta jest dobrze dobrana to nie ma mowy o efekcie jojo.
Ona tak schudła, po zastosowaniu tego ---> http://foreverslim.pl/

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Aby uniknąć efektu jo-jo, niezbędna jest cierpliwość w odchudzaniu. By ciało zaakceptowało zmianę nawyków żywieniowych, potrzeba około dwóch miesięcy, a na ich utrwalenie kolejne sześć.

Podczas odchudzania postaw na błonnik

Błonnik ma właściwości sycące i reguluje przemianę materii. Dzienną dawkę (ok. 30 g) dobrze jest rozłożyć na wszystkie posiłki, np. na śniadanie możesz zjeść owoce i razowy chleb albo muesli, na obiad przynajmniej jedną surówkę jako przystawkę. Deser powinien składać się z owoców, a kolacja z jarzyn oraz makaronu lub ryżu. Im większa różnorodność spożywanego błonnika, tym lepsze trawienie.


cofnąć się by wziąć rozbieg

Daisy07




Dołączyła: 12.08.2014
Posty: 13

Przepisy: 170


Ja słyszałam, że aby uniknąć efektu jo-jo po odchudzaniu należy chudnąć w tempie nie szybszym niż 1 kg na tydzień.

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


a jakie wykonujesz ćwiczenia?
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

Marcelinkaa22




Dołączyła: 16.06.2016
Posty: 40


Jak ktoś wyżej napisał, jak próbujesz szybko schudnąć wtedy spowalniasz metabolizm co skutkuje tym że potem mało jedząc będziesz przybierać na wadzę. Dlatego lepiej chudnąc wolniej ale z głową.
Forum o tematyce odchudzania, porady specjalistów. Jeżeli zależy ci na spadku wagi to wypróbuj Tabletki na otyłość medicot

NikaUn




Dołączyła: 29.12.2020
Posty: 23

To jest proste. masz drakońską dietę przez miesiąc, chudniesz i organizm jest wyjałowiony i domaga się jeszcze większej ilości wartości odżywczych i jesz więcej niż powinnaś. A wystarczy ułożyć dietę dobrą dla głowy i po prostu pilnować spożywanych kalorii, wtedy jak będziesz całe życie na takiej łatwej diecie, to nie będzie efektu jojo. Ale diety hardcorowe są lepsze, bo ludzie nie potrafią czekać na efekty, chcą teraz już zaraz