Dzisiaj jest: Czwartek, 11.08.2022 Imieniny: Zuzanny i FilomenyIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5864

Forum dyskusyjne

Forum - Środki i preparaty wspomagające odchudzanie


«   | 1 | 2 |  

powrót

Twoje jelita są wysypiskiem resztek !

Przemko
Skąd: Wrocław
Dołączył: 08.04.2012
Posty: 70


Słaba efektywność pracy jelita.


Jelia w których odbywa się najintensywniejszy proces wchłaniania więszkośći tych najwartościowszych substancji z pożywienia, mogą ich pobrać tylko niewielką część. Czemu? Bo są zanieczyszczone. Często jelita są także zagdzybione. Jest tak możliwość że u niektórych ludzi może iść na straty nawet 90% dostarczanych organizmowi wartościowych składników. To jest powód dlaczego nie pojawiają się oczekiwane efekty zdrowotne, nawet najleprze suplementy nie pomogą ci w poprawie stanu zdrowia, a ćwiczenia fizyczne będę Ci sprawiać niezadowolenie gdyż męczą i zniechęcają cie do ruchu. Rezultat jest łatwy do przewidzenia. Utrata pieniędzy poniesione na zdrowe produkty i zmniejszące się zaufanie do tak propagowanego i przynoszącego naprawdę wspaniałe efekty zdrowego trybu życia.


Wysypisko resztek.

Zanim zaczniemy stosować jakieś kuracja upięszające, diety to pierwszym naszym krokiem będzie oczyszczenie twojego organizmu. Zaczniemy od oczyszczenia okrężnicy, gdyż to w niej gromadzi się aż do 90% zanieczyszczeń.
Będzie nam do tego potrzebny błonnik, który to w układzie pokarmowym wymiata wszystkie zanieczyszczenia. Eksperci z dziedziny problemów zdrowotnych twierdzą, że błonnik zapobiega wielu chorobom, takim jak np. cukrzycy, kamicy żółciowej, hemoroidów.
Sęk w tym że większość z nas z trudem zjada połowę dziennej dawki: 25g-35g błonnika. Ponadto trzeba pić dużą ilość wody - 3 litry dziennie. Tym czasem w Polsce dziennie pije się tylko 650 ml wody (1 szklanka to 250 ml).

Zanieczyszenia i toksyny z kąt się biorą ?

Z zanieczyszonego powietrza, brudnej wody, spalin, pestycydów, środków ochrony roślin, z pożywienia (konserwanty, barwniki, antybiotyki, środki chemiczne dodawane do gotowych dań), nadmiaru tłuszczów w jedzeniu, białka, pieczywach, cukru, śmieciowego jedzenia typu KFC, MC Donald. Naukowcy twierdzą że to właśnie zanieczyszczenie organizmu może byś jednym z najważniejszych czynników który się przyczyniają do zachorowań na nowotwora.
Kolejnym źródłem poważnego zatrucia organizmu jest kwas moczowy, powstający w efekcie objadania się, przede wszystkim pokatmami białkowymi takimi jak mięso, mleko, wędliny, ser itp. Kwas moczowy ma to do siebie że odkłada się w tkankach i stopniowo “pożera” nasz organizm. Występuje w postaci białych kryształków trudno rozpuszczalnych w wodzie. Jest jednym z końcowych produktów przemiany związków azotowych w organizmie. Występuje w moczu, krwi, wątrobie, śledzionie i w mózgu. W stanach patologicznych we krwi krystalizuje się w postaci cienkich igiełek i osadza się w tkance łącznej w stawach, powodując dne, a w przewodach moczowych tworzy kamienie.
Trawienie powinno być jednym z naszych najważniejszych zadań, ponieważ, jeśli o to nie zadbamy, wędrówka składników pożywienia przez cały przewód trawienny może wywołać problemy zdrowotne.


Oczyszczająca kuracja cytrynowa

Światowej sławy dietetycy uznali cytryny za najlepszy środek oczyszczający organizm. Mają one własności odtruwające i oferują wystarczająco dużo składników odżywczych, aby np. w czasie diety odchudzającej utrzymać jędrność ciała. Liczne badania potwierdziły, że cytryny usuwają z organizmu toksyny, zwiększają witalność i energię organizmu. Wspaniale wzmacniają system immunologiczny, dobrze działają na skórę i włosy. Ponadto, witamina C zawarta w cytrynach przyspiesza proces gojenia się ran, łagodzi procesy alergii, pomaga w leczeniu gruźlicy i chorób reumatycznych. Według badań opublikowanych w czasopiśmie Amerykańskiego Instytutu Żywienia, pektyny, zawarte w skórce z cytryny, mogą wyciszyć uczucie głodu przez parę godzin.

dzień 1 i 12 - 5 cytryn
dzień 2 i 11 - 10 cytryn
dzień 3 i 10 - 15 cytryn
dzień 4 i 9 - 20 cytryn
dzień 5 ,6,7 i 8 - 25 cytryn
Razem w ciągu 12 dni zużywamy 200 cytryn czyli to jest koszt żędu 150zł - 200zł to nie jest drogo tym bardziej że tu chodzi o twoje zdrowie i leprze samopoczucie.

Soke należy pić 3-5 razy dziennie. Zwykle na szósty, siódmy, ósmy, i dziewiąty dzień przypada największa ilość soku (prawie litr).

Możesz sobie teraz pomyśleć “Tyle soku z cytryny mam pić ?!” a co w tym takiego ? dziennie pijemy około 2 litry soku z pomarańczy czy grejfruta, a przeciesz cytryna to też owoc tylko że ma posmak kwaśny. Kiedyś była taka osoba która się martwiła o ph żołądka pod wpływem picia tak znacznych ilości kwasu cytrynowego. Ph kwasów żołądkowych wynosi od 1,5 do 2 ph, sok z cytryn ma 2,4 ph, coca-cola 2,5 ph. Mnóstwo osób zapijających się szklankami coca-coli jakoś się nie martwi o swoje ph żołądka jak i dzieci pijące litrami ów napój.


Uwaga !


Podczas tej kuracji sok należy pić tylko i wyłącznie w czystej postaci, tzn. nie rozcięczamy go z wodą, nie dodajemy miodu ani cukru. Sok należy przygotować tak, jak w przypadku kuracji profilaktycznej. Pić go trzeba pół godziny przed lub godzinę po posiłku - jak komu wygodnie. Aby leczyć ciężkie, chroniczne choroby należy w ciągu całej kuracji wypić sok z 200 cytryn.
Bardzo rzadko się zdaża żę pod wpływem wprowadzenia do żołądka dużej ilośći kwasu cytrynowego mogą pojawić się jakieć problemy w funkcjonowaniu jelita. W tym przypadku należy zaprzestać przyjmowania soku według schematu kuracji leczniczej i przejść na kurację profilaktyczną. Poże to żołądkowi przyzwyczaić sie do soku cytrynowego. Potem można spokojnie przeprowadzić kuracje leczniczą.Co jeszcze pomaga w oczyszczeniu organizmu.

Wspomniałam już o błonniku, który bardzo łatwo można wprowadzić do codziennego menu. Otóż świetnie sprawdzają się tutaj różne otręby: owsiane, pszenne, żytnie, dodawane w niewielkich ilościach do zup, sałatek, panierki do ryb, kotletów, a nawet niektórych ciast.

Sporo błonnika jest także w kaszach, a zwłaszcza najpopularniejszej ostatnio orkiszowej, która wspaniale smakuje i świetnie sprząta nasze jelita. Nie należy zapominać także o warzywach i owocach. Tam także zawarte są składniki porządkujące nasze fizyczne wnętrze.

Ponadto w wielu książkach, czasopismach, w różnych reklamach proponowane są najrozmaitsze zestawy do oczyszczenia jelit z trujących warstw wyścielających nasze jelita. Niektórzy specjaliści proponują lewatywy, picie soków owocowo-warzywnych, rozmaitych olei roślinnych, wywarów ziołowych. W niektórych sklepach zielarskich można kupić już przygotowane mieszanki ziół pomagające w oczyszczaniu organizmu: np. wątroby, nerek. Są również metody bardziej specjalistyczne, wymagające udziału fachowca, które szybko usuwają to, co gromadziło się w organizmie przez lata: np. hydrokolonterapia (płukanie jelita grubego).


Efekty widoczne podczas kuracji.

Trzeba tu zaznaczyć że sok z cytryny jest jednym z najleprzych środków przeciw kamienią. Podczas kuracji przez kilka dni widoczną jest wydajniejsza praca nerek. Mocz może zmienić swój kolor, stanie się ciemny, może pojawić się w nim osad ceglanego koloru, składający się z soli moczowych. W pierwszej fazie leczenia ilość osadu na litr bywa duża. świadczy to o tym, że organizm pod wpływem kwasu cytrynowego gwałtownie usuwa kwas moczowy. Pod koniec kuracji mocz przybiera kolor bursztynu, nie widać osadów, nawet po długim czasie stania, co wskazuje na to, że nie ma nadmiaru kwasu moczowego w organizmie. Kuracja sokiem cytrynowym najlepiej zaopatruje organizm w witaminy, których nam chronicznie brakuje. Zdumiewające działanie soku z cytryny można wytłumaczyć tym że kwas cytrynowy jest jednym kwasem wiążącym się w organizmie z wapniem. W wyniku tego procesu tworzy się unikalna sól. Podczas jej rozpuczania organizm otrzymuje fosfor i wapń, pierwiastki, które normalizują przemianę materi i regenerują tkankę kostną.
Oprócz tego kwas cytrynowy tworzy się w procesie trawienia pokarmu. Jeżeli przymujemy kwas cytrynowy, to w ten sposób organizm zachowuje energię, którą może wykorzystać na oczyszanie kości z “trucizny”. Ponadto kwas cytrynowy, łącząc się z aminami tworzy kwas amino-cytrynowy o ładunku ujemnym. A spośród 21 niezastąpionych aminokwasów w naszym organizmie tylko 3 są naładowane ujemnie. Szczególnie cenne w kuracji cytrynowej jest to, żę podczas niej w organizmie powstaje naturalny kwas amino-cytrynowy, który jest składnikiem (w postaci syntetycznej) praktycznie wszystkich preparatów farmakologicznych przeznaczony do walki z wyżej opisanymi chorobami.
http://expertdiet.pl - Jak Fantastycznie Byłoby Spać 2 Godziny Krócej I Mieć Energię Na Cały Dzień? Recepta Na 2x Silniejszą Odporność I Efektywną Regeneracje Organizmu. Kiedy Będziesz Gotowy Poznać Sekret Czytaj Dalej.

Vitalia PL
Biesu
Dołączyła: 23.06.2012
Posty: 1

Nie sądziłem że jest tak źle. Nigdy też nie robiłem takiej detoksykacji. Przemko powiem Ci że tym wpisem przekonałeś mnie do tego by zacząć je oczyszczać. Te resztki jedzenia które zostają w organizmie mnie przerażają. A tak po za tym to się odchudzam i zażywam suplementy naturalne witaminowe, a tu piszesz że jak mamy zanieczyszczone jelita to praktycznie nie ma sensu bo się witaminy nie wchłaniają.

Wielkie dziękuje za ten wpis ! Mam nadzieje że ta kuracja mi pomoże w odchudzaniu. Oczywiście mam dietę i suplementy, a teraz kuracja i może zrzucę wreszcie w szybszym czasie 20kg :) dance3
Jestem, biegnę warczę wściekle, biegnę, jeszcze mocniej, prędzej, biegnę, dopóki jestem ! !

Max
Dołączyła: 23.06.2012
Posty: 1

Widzę że nie tylko ja jestem rannym ptaszkiem ; ) Nie miałem świadomości do teraz, że wszystko co spożywam w 90% się marnuje. Ale Ciekawi mnie czy jeżeli będę spożywał tyle cytryny to czy nie przedawkuje witaminy C albo że kwas cytrynowy nie zaszkodzi mojemu żołądkowi ?
Krwią zapłacę za swoje życie, by być wolnym, bo nigdy nie byłem. Dam radę przeciwnością by stanąć tam gdzie stanęła osoba która jest najmądrzejsza.

Przemko
Skąd: Wrocław
Dołączył: 08.04.2012
Posty: 70

Max, nie przedawkujesz witaminy C, ponieważ naturalne witaminy jest bardzo trudn przedawkować. Gdzie przy chemicznych witaminach jest zupełnie odwrotnie. Jeżeli boisz się że kwasu cytrynowego bo myślisz że Ci zaszkodzi, to powiem Ci że sok z cytryny posiada 2,5 pH a pepsi czy cola posiadają 2,6 pH a pije się je duszkiem i nikt się nie martwi żołądkiem. Sok z cytryny Ci nie zaszkodzi lecz pomoże, lepiej niż jakiekolwiek leki z apteki. Nie masz się co martwić, pij i zdrowiej ; )
http://expertdiet.pl - Jak Fantastycznie Byłoby Spać 2 Godziny Krócej I Mieć Energię Na Cały Dzień? Recepta Na 2x Silniejszą Odporność I Efektywną Regeneracje Organizmu. Kiedy Będziesz Gotowy Poznać Sekret Czytaj Dalej.

Sara
Dołączyła: 23.06.2012
Posty: 1

Ciekawy topic.

Przemko napisał/a:

Podczas tej kuracji sok należy pić tylko i wyłącznie w czystej postaci,
Ooo Jezu !! Ale to będzie kwaśne !! Upppfff... Już czuje ten posmak, nie wiem czy dała bym rade pić takich 4-5 szklanek dziennie, wykrzywiła bym się tak że by mi zostało to do końca życia :lol: No ale cóż dla lepszego zdrowia trzeba cierpieć! :rozpacz:

No chyba że się zostanie przy czipsach, coli umrze się w wieku 60 lat ale szczęśliwym i nie cierpiącym z takich powodów jak ograniczenie w jedzeniu, piciu świństw i wykrzywianiu się przy kuracji 8-)
Wierzyć w to, w co było mi dane. Jestem panną swego losu, wiem że go nigdy nie zatracę.

Bella
Dołączyła: 26.06.2012
Posty: 9

To czy ktoś już zastosował i może napisać efekty? Czy jest jakiś zamiennik jeśli chodzi o cytrynę? Mam uczulenie na cytrusy ^^"

Bella
Dołączyła: 26.06.2012
Posty: 9

To czy ktoś już zastosował i może napisać efekty? Czy jest jakiś zamiennik jeśli chodzi o cytrynę? Mam uczulenie na cytrusy ^^"

Przemko
Skąd: Wrocław
Dołączył: 08.04.2012
Posty: 70

Nie ma zamiennika cytryny. Musi to być ten owoc inaczej z oczyszczania będzie nici. Jeżeli masz uczulenie na cytrusy, możesz robić sobie 2 tygodniową domową lewatywę. Dzięki niej też oczyścisz dobrze jelita, nawet i lepiej. Efekt jest taki że czujesz więcej energii, lepsze samopoczucie, zwiększona witalność. Ta kuracja dokładnie oczyszcza złogi moczanowe z organizmu, wypłukuje toksyny i oczyszcza nerki i jelita.
http://expertdiet.pl - Jak Fantastycznie Byłoby Spać 2 Godziny Krócej I Mieć Energię Na Cały Dzień? Recepta Na 2x Silniejszą Odporność I Efektywną Regeneracje Organizmu. Kiedy Będziesz Gotowy Poznać Sekret Czytaj Dalej.

aresa
Dołączyła: 12.11.2012
Posty: 32

ja się nie skuszę na taką kuracje,nie dałabym rady pić tych cytryn.
Szukasz hostessy ??

politia
Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Bardzo dosadnie ujęte. Wydaje mi się, że z tym "wysypiskiem" to wiele zależy od diety -  inaczej będą wyglądać jelita 20-latka odżywiającego się zdrowo i uprawiającego sport, a inaczej 60-latka, które przez całe życie opychał się czym popadnie i uprawiał jedynie kanaping&piloting ;)

«   | 1 | 2 |