Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Środki i preparaty wspomagające odchudzanie



powrót

Dobre suplementy wspomagające odchudzanie?

Olivv1998




Dołączyła: 28.02.2018
Posty: 1

Witam serdecznie, nazywam się Olivia, jestem tu nowa.

Potrzebuję pomocy, więc zwracam się do was! 

Mam 20 lat.  Moje problemy z nadwagą zaczęły się gdy poszłam do szkoły wyższej. Będąc jeszcze w gimnazjum ważyłam może z 50 kg przy wzroście 160 cm nie wiem kiedy, zaczęłam tyć, zaczęły pojawiać mi się rozstępy na udach szerokie, czerwone, na baczkach to samo. Mój wzrost nie zmienił się za to moja waga wynosi już prawie 70 kg. Dla mnie jest to zdecydowanie za dużo, moi znajomi i chłopak powtarzają mi, że dobrze wyglądam  zaś ja nie czuję się dobrze w swoim ciele. Pragnę schudnąć! nie wiem co mam robić, czytałam wiele opinii na temat różnych suplementów wspomagających odchudzanie, nic nie wydaje mi się realne. Praktycznie codziennie chodzę na wieczorne spacery choć, nic mi to nie daje, a na wysiłek fizyczny, różne ćwiczenia nie mam czasu ponieważ uczę  się i pracuję. Nie wiem co jest powodem szybkiego wzrostu mojej wagi. 

Proszę was o  pomoc i rozsądne komentarze. Pozdrawiam!

 


NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Witaj. Przede wszystkim żadne suplementy nie rozwiążą problemu - nie ma suplementów spalających tkankę tłuszczową, są tylko takie, które delikatnie mogą podkręcić metabolizm lub takie, które wspomagają organizm w efektywnym metabolizmie białek, tłuszczów i węglowodanów.

Musisz sobie zadać pytanie, jak wygląda Twoja codzienna dieta, czy nie popełniasz kardynalnych błędów typu: niejedzenie śniadania, głodzenie się wieczorem, bardzo obfity posiłek wieczorem, złe rozłożenie posiłków, popijanie w trakcie posiłku, szybkie jedzenie, nieumiejętne żucie pokarmu. Dalsza kwestia: czy Twój żołądek pracuje efektywnie - czy wytwarza odpowiednią ilość kwasów, no i temat niezwykle ważny - ile i jakie spożywasz węglowodany.

No i ostatnia sprawa, czy problem nie wiąże się ze złą pracą hormonów i nie chodzi tylko o hormony tarczycy ale też hormony kory nadnerczy.


Kalincia




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 8

Dokładnie tak, jak wyżej – nic nie zastąpi zrównoważonej diety i ćwiczeń. Można sobie pomóc, czyli albo jeść produkty, które pomogą "naprawić" metabolizm i go na nowo rozkręcić, np. cytrusy, pić zieloną herbatę, albo kupić suplementy, które mają to w składzie, np. green thermo shape z activlab. Tak czy siak do tego musi dojść systematyczny ruch i dieta. Proponuję na początek odstawić słodzone napoje typu cola, słodycze i zacząć jeść regularne posiłki. Odradzam diety 1200 kcal i inne takie wymysły, bo głodzenie się na siłę nic nie da, potem się rzucisz na jedzenie i będzie efekt jojo. Trzeba jeść tyle kalorii, ile wymaga styl życia ;)
Co do treningów, skoro masz czas na spacery, to może na początek ze dwa razy w tygodniu zrób zamiast tego jakieś "turbo spalanie", jest pełno takich filmików w necie i zazwyczaj trening się zamknie w 30 minutach. Możesz też wchodzić po schodach, zamiast jeździć windą, jeździć rowerem zamiast autobusem i tak dalej, da się wcisnąć wysiłek fizyczny do planu dnia, jeśli się tylko bardzo chce.

malłajna




Dołączyła: 30.01.2017
Posty: 17


Oczywiście jeśli ktoś myśli, że samymi suplementami wszystko załatwi - to się grubo myli :) Suplementy mogą bardzo pomóc - np. mi bardzo pomógł colon slim. Podjadanie było moim utrapieniem. Ale udało się z tego "wyleczyć".

Angeri




Dołączył: 30.05.2018
Posty: 1


Poczytaj sobie o african mango, ale co do słów użytkownika podemną to 100% racja

Same suplementy mało ci dadzą, ale w połączeniu z  suplementami efekty moga byc bardzo ciekawe ;)


MisiaKisia




Dołączył: 20.07.2018
Posty: 1

Z wagą to walcze od dawna ale dopiero od jakiegoś czasu bardziej profesjonalnie. Zapisałam się na treningi, biegam, zmieniłam swoje podejście do jedzenia. Mam też suplement, ale tylko jeden -TillSlim. Ogolnie jestem zdania że nie ma sensu się faszerować kilogramami kapsułek. Te mi wystarczają – są roślinne, dobrze przyjmowane przez organizm,.