Dzisiaj jest: Piątek, 01.12.2023 Imieniny: Natalii i EligiuszaIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Wasze sukcesy w odchudzaniupowrót

Zdrowe Święta 2011

grzegorz88
Dołączyła: 30.11.2011
Posty: 4

Witamy,
Już za niedługo zasiądziemy do wigilijnego stołu, pełnego pysznych ciast, pysznego Karpia i innych cudownych potrwa. Polskie święta są specyficzne, gdyż każdy region Polski ma swoje tradycyjne potrawy i różne sposoby przyrządzania ich przyrządzania . Większość z nas nie może oprzeć się pokusie skosztowania wszystkich potraw. Aby po świętach nie przytyć i zmieścić się w kreacje przygotowaną na sylwestra lub w garnitur. Poniżej przedstawimy kilka zasad jak zjeść świątecznie, zdrowo i nie przytyć.

Zasada pierwsza – Przed wyjściem na wigilijną kolacje zjedz coś pożywnego i zdrowego. Często jest tak, iż czekamy cały dzień na głodzie na wigilijną kolacje, gdyż chcemy zostawić miejsce na cudowne smakołyki, przez to jemy więcej co powoduje przejedzenie i powiększanie tkanki tłuszczu.

Zasada druga – Nakładajmy na talerz tylko te potrawy, które lubimy. Porcje powinny być małe, abyśmy mogli spróbować większości potraw. Jeść należy powoli i powinniśmy rozłożyć kosztowanie potraw całą kolacje. Słodkości należy jeść do kawy, ponieważ kofeina przyspiesza trawienie. Oczywiście jedzenia nie należy popijać gazowanymi napojami.

Zasada trzecia – W czasie świąt musicie pamiętać o przemianie materii dlatego warto zainwestować w suplementy diety, które pomogą naszemu organizmowi przetrawić zwiększoną ilość jedzenia. Takie suplementy są bardzo dobrym i zdrowym dodatkiem.

Zasada czwarta – Podczas świąt spotykamy się z dalszą rodziną, dlatego jest to okazja do napicia się lampki wina lub drinka. Jednak nie należy z tym przesadzać, gdyż alkohol ma mnóstwo kalorii pustych oraz wzmaga apetyt. Po wypiciu kilku lampek wina lub drinków możemy stracić kontrolę nad tym ile i co jemy, a rano obudzić się z moralnym kacem.

Zasada piąta – Oczywiście podczas świąt nie należy zapominać o ruchu ! Jest to jeden z podstawowych czynników które pomogą nam nie przytyć po świętach. Coraz modniejsze staje się spędzanie czasu w siłowni zaraz po kolacji wigilijnej. Oczywiście nie namawiamy do tego bo w święta lepiej spędzić czas z rodziną, gdyż w codziennym rytmie dnia czasami tego czasu nam brakuje. Warto natomiast zrobić sobie codziennie 30 minutowy spacer a zaraz po świętach iść na basen lub siłownie. Po takich dnia organizm nie jest przyzwyczajony do sporej dawki wysiłku więc wraz z potem wypłukują się witaminy i inne wartościowe składniki. Warto kupić izotoniczny napój regeneracyjny wtedy organizm szybko dostanie odpowiednią dawkę witamin i składników potrzebnych do zdrowego funkcjonowania.

Stosując się do powyższych zasad podczas świąt nie przybierzecie na wadze, więc godzinny przed zabawą sylwestrową będzie można przeznaczyć na wypoczynek i na przygotowanie się do hucznego przywitania 2012 roku.
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia chcieliśmy wam złożyć najserdeczniejsze życzenia spełnienia marzeń zawodowych i rodzinnych oraz życzyć udanego 2012 roku.
Wesołych Świąt

http://twojezywienie.pl

Jessica
Dołączyła: 03.03.2015
Posty: 12

Przepisy: 94


Dzięki za te porady..Chętnie z nich skorzystam w tym roku-)