Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Wasze sukcesy w odchudzaniu


«   | 1 | 2 | 3 |  

powrót

Zaczynamy odchudzanie

Kinia




Dołączyła: 02.06.2011
Posty: 2

Witam! Od dość dawna zmagam się z moją waga mam 22 lata ok 175cm wzrostu i i ważę 80 kg. Mój główny problem to uda biodra ( ogólnie tyłek :-) ) oraz brzuch. Jako, że mam wyraźną figurę klepsydry ( naprawde jak to mówią niektórzy za.....te wcięcie w tali :-) czyli dodatkowo szerokie ramiona to przy tej wąskiej talii strasznie odznaczają się moje boczki:/ szczerze to nigdy nie stosowałam żadnej diety. Po prostu byłam za słaba brak silnej woli.aż zobaczyłam, że znajoma schudła z dietetykiem 20 kg. Szok nie mogłam uwierzyć, ale to prawda :mrgreen: Bałam się, że i tak ze mną nic nie wyjdzie, ale powiedziała mi ona, że chodząc co kilka tyg do dietetyka to będzie jakaś motywacją, będę walczyć żeby na nastepnej wizycie pokazać mu, że ja także potrafie. A ten Pan ponoc potrafi nagadać :mrgreen: i właśnie czegoś takiego ja potrzebuje. No więc zapisałam się na 16 czerwca i teraz tylko muszę porobić badania. Trochę się denerwuje :mrgreen: Przez to wszystko teraz aż przestało smakować mi słodkie;D ja która kocham słodycze oddałam wczoraj dobrowolnie chłopakowi chwile wcześniej kupionego loda. :mrgreen: Trzymajcie kciuki żeby mi się udało i mam jeszcze pytanie do was... proszę żeby osoby które korzystały z porad dietetyka napisały ile schudły i w jakim czasie. i jak im idzie utrzymywanie uzyskanej wagi Pozdrawiam

Gutek




Skąd: USA
Dołączył: 20.01.2011
Posty: 37

Moje doświadczenia z dietetykami nie są najlepsze.
Każda moja dieta prowadzona przez specjalistę za pieniądze kończyła się potężnym jo-jo.
Teraz już wiem, ze to nie ich wina, tak ich po prostu uczą w szkołach, ze diety trzeba układać zgodnie z Piramida Żywienia.
W efekcie tego dietetycy może potrafią odchudzać (wielokrotnie) ale nie potrafią odchudzić (raz na zawsze).

classic




Dołączył: 13.01.2011
Posty: 6

Gutek napisał/a:

W efekcie tego dietetycy może potrafią odchudzać (wielokrotnie) ale nie potrafią odchudzić (raz na zawsze).


Zgadza się. Może nie wszyscy, ale większość, która kultywują wiedzę akademicką, a nie zdają się na obserwację zwyczajów żywieniowych ludów i zwierząt żyjących dziko, którym choroby i otyłość są obce.

Poczytaj sobie o diecie opracowanej przez Gutka. Jak widać po jego postach nie męczy się, nie głodzi, nie ćwiczy a kilogramy lecą w dół.

Kinia




Dołączyła: 02.06.2011
Posty: 2

Ja zostałam do tego przekonana na bardzo mocnych dowodach i wierze, że jeśli ktoś się stara i przestrzega wszystkiego co mówi dietetyk to uda się. Oczywiście dodatkowo jakieś ćwiczenia a po jakimś czasie przynajmniej ja mam zamiar zapisać się na siłownię. Wiem, że najtrudniejszy okres to regulacja organizmu i doprowadzenie do utrzymania stałej wagi. Oczywiście jeśli ktoś po terapii z dietetykiem zacznie znowu jeść niezdrowo to efekt jojo murowany. Mój dietetyk do którego się wybieram przedstawił mi dokładnie na czym będą wyglądały kolejne wizyty oraz jak będzie wyglądał etap końcowy. Na pewno nie będzie to trwało miesiąc czy dwa dlatego mam nadzieje, że przez ten czas wyrobie sobie dobrych nawyków żywieniowych. Poza tym dietetyk powiedział, że pod koniec ustala tak program żywieniowy żebym jadła smacznie, zdrowo, do syta i nie miala efektu jojo. I do tego ćwiczenia. Po zebraniu sporych informacji uważam, że to nie wina dietetyka, że niektórzy tyją znowu tylko tego, że znowu zaczynają jeść normalnie.a to logiczne, że po skończeniu trzeba korzystać z informacji i wiedzy uzyskanej u dietetyka oraz ruch i dzięki temu tą wagę da się utrzymać. Dodatkowo mój dietetyk powiedział , że po zakończeniu początkowo będe przychodzić do niego co 3 miesiące żeby kontrolować moją wagę i jęsli przez 6 miesięcy czyli na drugiej wizycie efekty nadal będą takie same a może i nawet lepsze to już nie będe musiała przychodzić no chyba, że będę chciała. :) a poza tym koleżanka która była u niego i schudła 20 kg juz 1,5 roku utrzymuje tą wage. Tylko, że nie je słodkości (ewentualnie na jakiś okazjach typu urodziny) nie je pizzy, za to dużo owoców i warzyw, chudego gotowanego mięsa albo pieczonego bez grama tłuszczu. je już tak na co dzień to jest u niej norma, czuje się dużo lepiej i nie ma problemów żołądkowych ani trawiennych. Kiedyś miałam podobnie codziennie bolał mnie żołądek ale zaczełam brać błonnik w tab. z ananasem.i żadnych kłopotów nie ma. Może teraz tak mi ustawi dietę, że będę mogła odstawić tab. :)
Pozdrawiam

kaska85




Dołączyła: 25.03.2011
Posty: 78

ja poszłam do dietetyka i bardzo sobie chwalę. efekt jojo mnie wcale nie dopadł. nadal trzymam linię, a to już przecież minęło półtora roku odkąd przestałam się odchudzać

Gordian




Skąd: Wrocław
Dołączył: 29.11.2015
Posty: 4


Najważniejsze jest zbilansowane jedzenie. Fajnie jak poprosisz o rade specjalistę. Powodzenia.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Niekiedy ciężko jest trafić na dobrego dietetyka . Wiele osób to kobiety, którym wydaje się, że znają się na rzeczy, bo same się kiedyś odchudzały lub naczytały się blogów. Takie niestety są realia. Jeżeli już korzystamy z ich pomocy to najlepiej osoby, które maja studia w tym kierunku i wieloletnie doświadczenie. 
hardcorowo

Katniss




Dołączyła: 01.12.2015
Posty: 3

Przepisy: 25





Bodykox napisał/a:
Niekiedy ciężko jest trafić na dobrego dietetyka .
Najlepiej popytać po znajomych i iść do kogoś z polecenia.

Magda_1987




Dołączyła: 05.01.2016
Posty: 2

Dokładnie, najważniejsze aby nie chodził głodnym, bo wtedy na pewno będziesz podjadać!


Gordian napisał/a:

Najważniejsze jest zbilansowane jedzenie. Fajnie jak poprosisz o rade specjalistę. Powodzenia.

Ana83




Dołączył: 14.01.2016
Posty: 2


Ja schudłam z pomocą Centrum EQ, które mieści się na ulicy Zwycięskiej we Wrocławiu. Jak każda kuracja odchudzająca wymagała ode mnie samozaparcia i zdyscyplinowania (nie będę pisać, ze schudłam bez żadnego wysiłku), jednak pomoc personelu, wsparcie i motywacje jakie od nich uzyskałam były dla mnie bardzo cenne i w dużej mierze przyczyniły się do mojego sukcesu. Najbardziej cieszę się z tego, że kompletnie zmieniłam swoje nawyki żywieniowe. Od momentu rozpoczęcia kuracji wprowadziłam na stałe do mojej kuchni zdrowe i odpowiednio zbilansowane posiłki, na czym skorzystała moja rodzina. Polecam zapoznać się z ofertą Centrum na stronie www. 

«   | 1 | 2 | 3 |