Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Pogaduszki



powrót

Różnica między olejami?

mazurczanka




Dołączyła: 28.06.2012
Posty: 4

Wcześniej na forum założyłam podobny temat, ale jeszcze nie dostałam odpowiedzi, a czas nagli :) Otóż...dostałam informacje o sklepie Smak Zdrowia (mają swoją stronę www), że warto się tam zgłosić po oleje lniane. Ceny tych olejów są niższe niż w mojej miejscowej aptece i tutaj nadchodzi czas na pytanie: czy jest różnica pomiędzy olejem zamawianym z Internetu, a olejem kupowanym w aptece?

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Trzeba rozróżnić dwie sprawy jeśli chodzi o pojęcie: kupowane z internetu

1. Kupowane od producenta
2. Kupowane od pośrednika (sklep internetowy)

Ad. 1 Produkt prawdopodobnie trafia prosto z magazynu i jego czas ekspozycji na niekorzystne warunki (temperatura, światło) jest bardzo krótki, a więc straty omega 3 nie są zbyt duże. Najlepiej zamówienie składać w poniedziałek, tak aby olej w drodze nie zastał weekend

Ad.2 Tutaj na pewno dochodzi do wydłużenia czasu ekspozycji, chyba, że za pośrednictwem sklepu internetowego olej wysyła bezpośrednio wysyła producent.


Jeśli chodzi o apteki to tutaj dochodzi jeszcze dłuższy czas niekorzystnej ekspozycji. Droga poprzez producent, hurtownik + ekspozycja w witrynie apteki gdzie jest naświetlanie światłem i wpływ temperatury zazwyczaj pokojowej, chyba, że apteka trzyma oleje w ciemnej lodówce.

Pit.B




Dołączył: 07.08.2012
Posty: 62

Producent nie zawsze sprzedaje w cenie niższej niż jego odbiorca, bo straciłby klienta sklep. W zupełności zgadzam się z tym co piszeNutriAdvicerka

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


jeśli kupujesz te same oleje to nie ma, jedyna róźnicą jest przesyłka i odbiór osobisty
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl