Dzisiaj jest: Piątek, 19.04.2024 Imieniny: Adolfa i Tymona



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Pogaduszki



powrót

Szybki i prosty sposób na ugotowanie jajek bez skorupek

deka87




Skąd: Łódź
Dołączył: 18.12.2012
Posty: 8

Obecnie codziennie gotuje 3 jajka do sałatki na śniadanie, ale denerwowało mnie ich obieranie - zajmowało dużo czasu i często białko odchodziło razem ze skorupką.
Najpierw próbowałem ugotować jajka po francusku/w koszulkach, ale nie jest to takie proste i cześć białka jest tracona, bo zostaje w wodzie.
Potem gotowałem jajka poprzez wbicie ich do szklanej (szkło jest obojętne chemicznie więc nie wydziela żadnych szkodliwych substancji) miseczki zanurzonej w garnku z wodą, ten sposób jest prawie ok - jajka gotują się szybko, widać w jakim stopniu są ugotowane, ale białko przywiera do szkła i potem ciężko to domyć.
Ostatnio wpadłem na pomysł, żeby miseczkę szklaną zastąpić silikonową (nie powinno przywierać białko) i taką kupiłem, ale ze względu na to że silikon ma słabą przewodność cieplną jajka gotują się bardzo długo, a i tak białko trochę przywiera, poza tym podczas gotowania czuć silikon.

Także jak narazie najlepszym wyjściem jest szklana miseczka, albo po prostu tradycyjne obieranie jajek.

Proszę o propozycje.

Co do wynalazku EGGIES, fragment opinii: "nie można wyjąć jajka z pojem­nika bo przy­lega do pla­stiku i ciężko umyć te pojem­niczki"
Sylikonowe wynalazki firmy Lekue raczej są za drogie, a myślę, że sprawowałyby się podobnie jak miska silikonowa.


Lilijka88




Dołączyła: 25.01.2015
Posty: 7


kurcze, wydaje mi się, że wszystkiego już spróbowałeś..sama nie wpadłabym na gotowanie w miseczce chociażby ;)

wydaje mi się, ze jak jajka są świeże i zaraz po ugotowaniu i ostudzeniu (ja trzymam parę min w zimnej wodzie, w tym czasie robię sobie coś innego)  poobijasz je o deskę, później pokulasz między ręką a deską to skorupki ściągają się w 3-4 ruchach. To chyba mniej zachodu niż szukanie kolejnego sposobu na ugotowanie ich bez skorupek :)

Pozdrawiam - Lila :)

Pit.B




Dołączył: 07.08.2012
Posty: 62


Silikon można gotować i nic się nie dzieje z miseczką?

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


nigdy nie mogłem ugotowac bez skorupki, a teraz wypróbuję Wasze sposoby ;p
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl