Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Pogaduszki


«   | 1 | 2 | 3 |  

powrót

Po co studiować?

aresa




Dołączyła: 12.11.2012
Posty: 32

Po co studiować,skoro i tak nie ma pracy,nie ma dobrych perspektyw na przyszłość?
Szukasz hostessy ??

Monia1




Dołączyła: 11.12.2012
Posty: 11


Moim zdaniem warto,warto pogłębiać swoja wiedzę,poznawać nowe fakty naukowe.Wybór studiów nie jest łatwy ale każdy z nas dokonuje go z nadzieja na lepszą pracę i lepsze perspektywy.Warto może zasignąć porady kogoś bliskiego,wysłuchac opinii znajomych. Dobrym wyborem może być ahe.lodz.pl/zdrowie-publiczne/kierunek kierunek zdrowie publiczne

teraz zdrowie to numer jeden w naszym kraju,studiując ten kierunek z nadzieją można patrzeć na dalsze zmiany. 


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Jakby każdy w życiu kierował się tego typu informacjami, to ludzkość dawno przestałaby się rozwijać. Studiuje się po to, by stale zdobywać wiedzę, która pozwoli zarobić rozsądne pieniądze w dobrej pracy. Po każdym kierunku w miarę ogarnięta osoba bez większego problemu znajdzie pracę.
hardcorowo

moli




Skąd: Lublin
Dołączyła: 29.12.2016
Posty: 5


To wszystko zależy od kierunku, czasami studia są potrzebne czasami nie. Jednak dużo pracodawców wymaga wykształcenia wyższego. Poza tym warto dla samego siebie podnosić swoje kwalifikacje;)
Jak uzupełnić niedobory witamin? Sprawdź na http://suplementyzdrowia.pl/

brette




Ostrzeżenia: 3
Skąd: Tu i tam
Dołączyła: 15.02.2017
Posty: 78

Widocznie nie masz pracy ponieważ nie masz umiejętności. Dla pracodawcy nie są ważne studia jakie kończysz ale to co umiesz oraz ile będziesz w stanie dla niego zarobić....

 Ze swojej strony polecam inwestowanie w języki obce. To zawsze się opłaca. Piszę tutaj na przykład o angielskim Jeśli dobrze znacie ten język to Wasze możliwosci na rynku pracy znacznie się zwiększają.

Polecam zapisać się do jakiejś szkoły językowej. Na przykład speak up ma obecnie dobre promocje.


silly




Ostrzeżenia: 1
Dołączyła: 15.04.2017
Posty: 5


Studiuje się dla siebie, dla zdobycia wiedzy. Oczywiście z tymi studiami jest różnie, dlatego ja chyba raczej jestem zwolennikiem szkoleń, kursów (ostatnio byłam na: http://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/zarzadzanie-ryzykiem%2C5/) bo one zazwyczaj poparte są jakąś praktyką a nie jak na studiach sama, sucha teoria przez ileś lat. Oczywiście nie chcę tutaj ujednolicać każdych studiów bo to zależy od kierunku. Uczyć się warto a sama forma nauki to już musi być naszym wyborem.  

Felia




Dołączyła: 28.08.2017
Posty: 12


Mają taką postawę to pewnie nie warto niczego robić, nawet studiować. A obecnie na rynku jest właśnie ten problem, że brakuje rąk do pracy! Więc sądzę, że raczej problem polega na czymś zupełnie innym. Ludziom nie chce się pracować.

lupusekewe




Dołączyła: 18.09.2017
Posty: 9




Felia napisał/a:

Mają taką postawę to pewnie nie warto niczego robić, nawet studiować. A obecnie na rynku jest właśnie ten problem, że brakuje rąk do pracy! Więc sądzę, że raczej problem polega na czymś zupełnie innym. Ludziom nie chce się pracować.
otóż to! Jeśli studiujesz coś, co Cię naprawdę interesuje, to nie będziesz miała problemu ze znalezieniem pracy, bo będziesz dobra w swoim fachu. A jeśli się zastanawiasz po jakich studiach możesz się spodziewać dobrej pracy, to na pewno po technicznych (na rynku brakuje ogromu programistów), lingwistycznych - tu polecam języki skandynawskie lub azjatyckie, bo w korporacjach są cenni tacy ludzie.
Na pewno warto studiować, pomyśl jak w tym czasie rozwijasz swój potencjał. No ale do tego musisz mieć odpowiednie podejście.

bulta




Dołączyła: 29.01.2017
Posty: 6


Wydaje mi sie, ze warto tez jest zapytać siebie o to czy studia są nam faktycznie potrzebne w zawodzie który chcemy wykonywać Wiem, że można zrobić szkołę policealna jako np. charakteryzatorka. Ten rynek wymaga przede wszystkim umiejętności!


 


pola346




Dołączyła: 25.09.2017
Posty: 6


Wystarczy tylko wybrać dobry kierunek i udzielać się na studiach. Wtedy pracę znajdziesz bez problemu ;)

«   | 1 | 2 | 3 |