Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Pogaduszki


  | 1 | 2 | 3 |  

powrót

Po co studiować?

bohun




Ostrzeżenia: 1
Dołączyła: 27.09.2017
Posty: 9


Papier zawsze się przyda ale niestety ciężko trafić na pracę w tym samym kierunku

B.Sadowska80




Dołączyła: 01.09.2017
Posty: 29

To podejście, no naprawdę bez urazy, ale jest niesamowicie głupie. "Po co studiować,skoro i tak nie ma pracy,nie ma dobrych perspektyw na przyszłość?". Rozumiem, że bez studiowania perspektywy się niesamowicie zwiększają? Takie dziamgolenie słyszę od dawna i to naprawdę staje się nie do zniesienia. Jeśli nie ma się żadnego planu na własne życie, żadnych zainteresowań, to i nawet najlepsze studia nie pomogą. Sama wybrałam dawno temu mało popularny kierunek, jeden z tych "po którym pracuje się tylko w McDonaldzie he he he", w trakcie studiów udzielałam się w wielu kołach, dałam się poznać jako studentka zainteresowana tematem, i dzisiaj mogę pracować w swoim wymarzonym zawodzie. Nie chcę żebyś odebrał mojego komentarza jako atak - po prostu takie mam zdanie na temat ""Po co studiować,skoro i tak nie ma pracy,nie ma dobrych perspektyw na przyszłość?". Pozdrawiam i życzę wyboru jak najlepszej drogi życiowej )
Zapraszam na moją stronę: http://cake-time.pl/

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Zawsze warto się kształcić i zdobywać nową wiedzę. Nigdy nie wiemy kiedy może się to nam przydać. Studia są bardzo przydatne, choć nie są koniecznością. Jeśli ktoś ma w sobie odpowiednio dużo samozaparcia to i tak zostanie specjalistą w danej dziedzinie.
hardcorowo

aggga




Dołączył: 17.08.2017
Posty: 2


Zacznijmy od tego, że studiuje się dla siebie, dla zdobycia wiedzy z danej dziedziny a zdobycie pracy już po studiach owszem rzecz istotna ale nie można mieć takiego nastawienia. Dlatego tak ważne jest wybranie takiego kierunku, który nas naprawdę interesuje. Ja obecnie chodzę na administrację i obrót nieruchomościami na Wyższej Szkole Bankowej i jak do tej pory jestem zadowolona...a jak będzie z pracą zobaczymy-należy mieć pozytywne nastawienie.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Jeśli będzie się aktywnie szukać pracy to nie powinno być problemów z jej znalezieniem ;)
hardcorowo

brette




Ostrzeżenia: 3
Skąd: Tu i tam
Dołączyła: 15.02.2017
Posty: 78

Kochani jeśli idziecie sobie na studia typu gry i zabawy to nic dziwnego,ze dostajecie jedynie ,,papier" .  Jeśli jednak wybierzecie się na dobry kierunek to zdobęciecie porządne, konkretne wykształcenie, które zaprocentuje w przyszłości. Pomoże Wam znaleźć sobie dobra pracę. 

 Czasami warto jest wziąć pod uwagę studium. Kierunki jakie polecam to

cukiernik, technik usług kosmetycznych, czy elektryk


Fiona




Skąd: Legnica
Dołączył: 17.12.2017
Posty: 6

Ja studiuję na Akademii Polonijnej w Częstochowie pielęgniarstwo

ladytst




Dołączył: 17.08.2014
Posty: 7


a może studiować dla samej przyjemności studiowania. Teraz jest tyle ciekawych kierunków studiów,już nie musimy wybierać między ekonomią, zarządzaniem, psychologią czy prawem tylko możemy wybrać coś pomiędzy i na przykład zdecydować się na studia design. Design w biznesie to studia łączące zagadnienia ze sztuki i biznesu. Z jednej strony mamy z rysunku technicznego, zasad ergonomii a z drugiej zajęcia z marketingu i uczymy się promować wyroby i usługi. Brzmi ciekawie. Takie właśnie kierunki studiów łączące kilka dziedzin wiedzy są wg mnie przyszłością. 

Kilkanaście lat temu kiedy ja wybierałam kierunek studiów to nie patrzyło się na to czy po tym kierunku będę zarabiała dużo tylko wybierało się coś co nas interesuje.Większość moich znajomych pracuje w zawodach, które nie pokrywają się z ukończonym kierunkiem studiów. Studia to tylko dodatek na najważniejsze są nasze umiejętności. 


romina




Ostrzeżenia: 3
Dołączył: 07.06.2018
Posty: 22


Chciałabym zaznaczyć, że uczycie się nie tylko dla papieru. Jasne,ze na niektórych kierunkach wiele sensownego nie da się nauczyć, są jednak kierunki, które dają nam konkretne wykształcenie. Po któych będzie znacznie łatwiej w przyszłości znaleźć sensowną pracę.

Polecam na przyklad kierunki medyczne takie jak:

ratownictwo medyczne

masaż

rehabilitację

czy opiekuna medycznego

W starzejącym się społeczeństwie tacy pracownicy będą poszukiwani 


mobby




Dołączył: 22.02.2018
Posty: 4


Ostatnio zauważyłam, że dość dobrą opcją a zarazem alternatywą do studiów jest ukończenie szkoły policealnej bo da mi ona dodatkowo dobry zawód. Dużo bardziej w obecnym rynku pracy ceni się jednak umiejętności niż samą wiedzę. Co do wyboru konkretnego zawodu to już sprawa bardzo indywidualna.

  | 1 | 2 | 3 |