Dzisiaj jest: Środa, 25.11.2020 Imieniny: Erazma i KatarzynyIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5856

Forum dyskusyjne

Forum - Pogaduszkipowrót

Płytki na podłodze a ogrzewanie podłogowe.

Okija
Dołączył: 08.09.2017
Posty: 2

Noszę się z zamiarem zmiany podłogi w salonie-powierzchnia to 30m2. Mieszkamy w małej miejscowości więc chcę coś co będzie praktyczne w utrzymaniu czystości. Płytki w salonie to ciekawe wykończenie podłogi: paradyz.com/plytki/tarasowe-salon/maloe-2 Główne zalety płytek dla mnie to wytrzymałość i wygoda. Ale co z ogrzewaniem podłogowym?Czy każde płytki mogą być kładzione na takie ogrzewanie?

B.Sadowska80
Dołączyła: 01.09.2017
Posty: 29


Jak już myślisz o płytkach to najlepsze są ceramiczne, bo mają niski opór cieplny. Ale pod inne materiały także można instalować ogrzewanie podłogowe, jak na przykład drewno lub panel, tylko trzeba wybrać odpowiednie materiały. Drewno szczególnie o niskim współczynniku kurczenia się i wysokim przewodzeniem ciepła

Zapraszam na moją stronę: http://cake-time.pl/

jmali29
Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 16.02.2017
Posty: 91

Ogrzewanie podłogowe sprawdzi się naprawdę dobrze jeśli chodzi o płytki.. Płytki bardzo dobrze będa utrzymywały ciepło. Są o wiele bardziej polecane niż na przykład panele czy tym bardziej parkiet )


 Jeśli lubicie wystrój tradycyjny to polecałabym zastanowienie się nad mozaiką.  Zobaczcie sobie jak świetnie wygląda to tutaj:

 


romina
Ostrzeżenia: 3
Dołączył: 07.06.2018
Posty: 22


Jeśli planujecie ogrzewanie podłogowe to płytki są najlepszym rozwiazaniem. Panuje przekonanie, ze jest to zimna podłoga.Jednak w przypadku ogrzewania podłogowego jest zupełnie inaczej. Podłoga jest przyjemnie ciepła. Niby panele również można przy takim ogrzewaniu położyć. Jednak ich efektywność nie będzie taka jak w przypadku gresu czy płytek....

Jesli o mnie chodzi, podobają mi się oryginalne plytki tego typu:

 


Bodykox
Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2I jak zdecydowałaś się na coś?
hardcorowo