Dzisiaj jest: Wtorek, 19.03.2024 Imieniny: Józefa i Bogdana



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Pogaduszki



powrót

Dieta dla dzieci

dietetycznieuwarunkowana




Dołączył: 19.07.2018
Posty: 1

Witam!

Jeśli wasze dziecko ma problem z utratą wagi z pomocą przyjdzie wam dieta dziecięca od tej Pani. Serio, myślałam, że ciężko mi będzie, szczególnie, że dużo też nie zarabiam ale się okazało, że nie jest tak źle. Produkty do takiej diety nie są jakieś drogie i wiadomo, że je ich mniej (w końcu się odchudza :) ). Najważniejsze jest to, że ograniczył węglowodany i zaczął się więcej ruszać. Swoją drogą polecam zapisać swoje dziecko na jakieś karate albo pływalnie.. Serdecznie polecam i zapraszam do dyskusji jak sobie poradziliście ze zbędną wagą swojej pociech.

 

Pozdrawiam 

 


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



No nie wiem czy dieta dla dziecka to najlepszy pomysł. Moim zdaniem lepiej postawić po prostu na zdrowe jedzenie.
hardcorowo

xyz




Dołączyła: 27.10.2022
Posty: 1

Podstawą do odpowiedniej wagi dzieci jest ruch. Ja swoje zapisałam na naukę pływania i nie dość, że się lepiej czuje, to straciło na wadzę i nie ma dzięki temu aż tak rygorystycznej diety.

Suwi




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 24.02.2023
Posty: 6


Moim zdaniem warto jest skonsultować się z dietetykiem. I niech dietetyk ustali dzietę dla dziecka. Mąło kto posiada fachowe informacje, a jeśli dziecko ma nadwagę to oznacza, ze coś z dotychczasową dietą było nie tak.

 


GDaria




Skąd: Szczecin
Dołączyła: 08.05.2018
Posty: 14


Bodykox napisał/a:
No nie wiem czy dieta dla dziecka to najlepszy pomysł.
A dlaczego dieta dla dziecka to ma być zły pomysł? Dziecko też człowiek:-) Skoro do otyłości doprowadziły błędy żywieniowe albo nieodpowiedni styl życia (telefon, komputer, brak ruchu itd), to m.in. poprzez eliminację tych błędów, zdrową dietę można liczyć na zmianę. Niestety ale coraz więcej dzieci zmaga się już nie tylko z nadwagą ale też z otyłością. Choroby, które kiedyś dopadały głównie dorosłych teraz upowszechniają się też u dzieci.

Moniczka88




Dołączył: 14.01.2024
Posty: 3

Odżywianie jest bardzo ważne dlatego jeśli mamy dzieci to musimy je nauczyć odpowiednich nawyków. Oczywiście sami musimy być przykładem bo tylko wtedy będziemy skuteczni w przekonywaniu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak dużo możemy zdziałać dodając do ulubionych dań różne składniki.