Dzisiaj jest: Niedziela, 10.12.2023 Imieniny: Julii i DanielaIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Pogaduszkipowrót

Stacja uzdatniania wody

Jamja
Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 13.05.2022
Posty: 24

stacja uzdatniania wody czy warto zakładać ? Jakiej firmy polecacie?

bastra
Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 26.04.2022
Posty: 23

Hej, wszystko zależy skąd masz wodę. Jak z ujęcia własnego to najpierw musisz zbadać wodę. Jeśli z wodociągu to wystarczy też zbadać wodę i dołożyć odkamieniacz. Z badaniami wody udajesz się do firmy która specjalizuje się w uzdatniaczach i doradzą co i jak. BTW NIE BIERZ ODWRÓCONEJ OSMOZY woda ma mieć minerały w sobie a nie super czysta bez niczego doprowadza do wypłukiwania minerałów z twojego organizmu.

Od siebie polecam kontakt z nimi. Powinni dobrać Ci odpowiednie urzadzenie.

koralka
Skąd: Pietrowice Wielkie
Dołączył: 17.01.2022
Posty: 4

No właśnie - w kontekście wody, bo trafiłam rano na wpis i się tak zaczęłam zastanawiać co poza sposobami, które tam podają można więcej zrobić by tej wody oszczędzić? Macie jakieś swoje sposoby / lifehacki na oszczędzanie wody, by tej naszej zielonej planecie jej nie zabrakło  w przyszłości?

Nasta
Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 16.01.2023
Posty: 14

 

Jeśli macie wodę z własnego ujęcia (studni) to pierwszym krokiem jest wykonanie badanie wody, np w sanepidzie. Następnie z takim badaniem należy udać się do firmy profesjonalnie zajmującej się uzdatnianie wody. Specjalista na podstawie badania dobierze odpowiedni zestaw urządzeń i ich wypełnienie (złoża filtracyjne)