Dzisiaj jest: Czwartek, 11.08.2022 Imieniny: Zuzanny i FilomenyIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5864

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika Piggy
Piggy
Dołączyła: 22.11.2009
Posty: 8

Znalazłam tylko "czary - mary" :-D

WŁAŚCIWOŚCI ZŁOTA W MEDYCYNIE
Wiedza o właściwościach leczniczych złota znana była w Chinach od około 2500 p.n.e. Wiadomo, że już w starożytnym Egipcie w Aleksandrii złoto było używane w celach medycznych. W ciągu wielu stuleci również wśród alchemików kruszec ten odgrywał ważną rolę.

Wytwarzano wtedy \\\"złoty elixir\\\", który miał przywracać zdrowie i młodość. Przez wiele wieków Chińczycy gotowali ryż wraz ze złotą monetą w celu uzupełnienia złota w organizmie. Największy mistyk Ameryki Edgar Cayce (1877-1945) wielokrotnie mówił o kuracji złotem. Według niego równowaga metali w organizmie człowieka zachwiana była przede wszystkim z powodu pierwotnego niedoboru złota. Cayce uważał, iż złoto konieczne jest do prawidłowej pracy wielu gruczołów. Z kolei gruczoły produkują hormony, które są między innymi niezbędne dla normalnego funkcjonowania układu nerwowego. Z wypowiedzi Edgara Cayce\\\'go dowiadujemy się, że kuracja złotem jest niezwykle pomocna w takich chorobach jak: nowotwory, reumatyzm, zapalenie naczyń i węzłów chłonnych, stwardnienie rozsiane, stwardnienie tętnic, stwardnienie zanikowe boczne, choroby psychiczne, bielactwo nabyte, choroba Alzheimera, alkoholizm, głuchota, menopauza, niepłodność u kobiet i mężczyzn, niedoczynność tarczycy, choroba Parkinsona, szum w uszach, zanik mięśni, paraliż. W Europie, do celów leczniczych, zaczęto wykorzystywać ten szlachetny metal, dopiero od 1890 roku po przeprowadzeniu badań przez Roberta Kocha.

LECZENIE ZŁOTEM:
Złoto Koloidalne wywiera \\\"silne niezrównane działanie\\\" zarówno na zdrowie fizyczne, jak i na zdrowie emocjonalne. Podstawowe zastosowania to m.in.: depresja, stany zapalne, krążenie, bóle, usuwa stres. Możliwości lecznicze jeśli chodzi o terapię złotem to również: działanie immunoregulacyjne, hamowanie infekcji (wirusowych i bakteryjnych), stabilizowanie poziomu kolagenu, oraz hamowanie lub uwalnianie aktywności enzymu lizosomowego. Ma ono także dobroczynny harmonizujący wpływ na zrównoważenie rytmu serca oraz działalność uzdrawiającą, poprawia krążenie krwi, odmładza ospałe organy wewnętrzne (szczególnie mózg), wspomaga układ pokarmowy, a także podnosi WITALNOŚć i przyczynia się do DŁUGOWIECZNOŚCI. Koloidalne złoto okazało się przydatne w przypadkach braku koordynacji gruczołów i nerwów, ponieważ przyczynia się do odmładzania gruczołów i stymuluje nerwy. Pomaga uwolnić napięcie, co pozwala sygnałom nerwowym funkcjonować i przedostawać się do poszczególnych narządów i gruczołów. Koloidalne złoto reguluje również temperaturę ciała.

ZŁOTO KOLOIDALNE
- to zawiesina mikroskopijnych cząsteczek złota w wodzie destylowanej. Cząsteczki złota występują tu w postaci jonowej i wytwarzają się w procesie rozpuszczania złotej elektrody w wodzie destylowanej poddawanej działaniu prądu o bardzo małej wartości. Koloidalne Złoto jest czystym, całkowicie naturalnym środkiem o submikroskopijnych nanocząsteczkach (miliardowa część) złota naładowanych elektromagnetycznie i zawieszonych w czystej dejonizowanej wodzie.

ZŁOTO KOLOIDALNE
- jest bezpieczne, nietoksyczne, niedrażniące, bez smaku i zapachu. Jest również nieinwazyjne, nie kumuluje się w organizmie i nie uzależnia. Można go stosować zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie.

ZŁOTO NANO-KOLOIDALNE
- działa na zasadzie pompy jonowej: przyspiesza migrację składników aktywnych, wymianę jonową (głównie mikroelementy), stymuluje proces oczyszczania organizmu drogą skórną. Stymuluje syntezę kolagenu, przyczyniając się do rekonstrukcji tkanki skórnej. Działa kojąco i antybakteryjnie. Uzyskuje się dzięki niemu wrażenie rozświetlonej, pełnej blasku cery. Wykazuje silny wpływ przeciwtrądzikowy. Jest niezwykle skuteczne przy leczeniu rozległych oparzeń. Przy zastosowaniu złota koloidalnego na skórę obserwujemy wysokie działanie zwalczające wolne rodniki, przez co proces starzenia zostaje spowolniony. Złoto ma świetne właściwości nawilżające, pojędrniające i liftingujace. Stymuluje produkcję elastyny i kolagenu, chroniąc przed niesprzyjającym zanieczyszczonym środowiskiem oraz powoduje gojenie się ran. Wzmaga ogólne euforyczne uczucie dobrego samopoczucia, stymuluje funkcje przywracania zdrowia, poprawia naturalną obronność organizmu przeciw chorobom oraz podnosi żywotność i przyczynia się do długowieczności. Znana jest nam również praktyka pocierania \\\"jęczmienia\\\" na powiece złotą obrączką co prowadzi według powszechnie panującej opinii do eliminowania tego schorzenia.
Złoto, podobnie jak srebro, miedź czy cynk działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Niszczy pierwotniaki i roztocze, działa także hamująco na rozwój wirusów. Wchłania się z jelit do krwi w ciągu jednej do dwóch godzin. We krwi łączy się z erytrocytami, białkami krwi oraz z leukocytami. Złoto spowalnia opad krwinek OB. Wnika do makrofagów hamując fagocytozę. Złoto hamuje procesy autoimmunologiczne (autoagresji), zmniejsza nadmierne stężenie immunoglobulin we krwi. Preparaty złota hamują wytwarzanie histaminy i prostaglandyn. Działają stabilizująco na błony lizosomalne i komórkowe, działają przeciwzapalnie i przeciwwysiękowo. Likwidują objawy przewlekłych chorób alergicznych. Właściwości przeciwzapalne złota są silniejsze od działania glikokortykosteroidów. Złoto odkłada się w niektórych tkankach (tkanki nabłonkowe, tkanka łączna, tkanka mięśniowa, tkanka chrzęstna) utrzymując się w nich nawet do końca życia. Niektóre kwasy roślinne (fumarowy, jabłkowy, szczawiooctowy, pirogronowy, winowy, kapronowy), N-acetylocysteina, dimerkaprol i penicylamina przyśpieszają eliminacje złota z ustroju.
» przejdź do wątku

Vitalia PL
Piggy
Dołączyła: 22.11.2009
Posty: 8

Trzeba pamiętać, że magnez jest jednym z najważniejszych składników mineralnych, dlatego uważam, że warto poświęcać mu dużo miejsca na forum.
» przejdź do wątku

Piggy
Dołączyła: 22.11.2009
Posty: 8

Czy stosowanie proszku zasadowego daje wymierne korzyści dla organizmu, czy też jest to niepotrzebna i droga chemia ?

Skład (z opisu) - proszek dr Auera: [b:5cd82f6b48]Mannitol (substancja słodząca), fosforan wapnia, wodorowęglan potasu, fosforan magnezu, cytrynian magnezu, cytrynian potasu, cytrynian wapnia, olejek cytrynowy (aromat naturalny), chelat selenu.[/b:5cd82f6b48]

Ponadto w opisie jest jeszcze coś takiego:
[b:5cd82f6b48]Proszek Zasadowy wg Dr Auera:
• wyrównuje zaburzoną równowagę kwasowo-zasadową organizmu
• uzupełnia niedobory zawartych w nim składników mineralnych
• neutralizuje kwaśną treść żołądkową, skutecznie łagodzi zgagę
• poprawia perystaltykę jelit
• wspomaga odchudzanie

Szczególne znaczenie ma fakt, że Proszek zasadowy dr Auera nie zawiera sodu, który obciąża nerki. Dzięki temu nie zostaje zaburzona funkcja wydalnicza nerek. Preparat może być więc stosowany przez osoby ze schorzeniami nerek, kobiety ciężarne oraz osoby w podeszłym wieku.

Dodatkową zaletą Proszku zasadowego dr Auera jest dodatek substancji o bardzo skutecznych właściwościach oczyszczających przewód pokarmowy.[/b:5cd82f6b48]
» przejdź do wątku

Piggy
Dołączyła: 22.11.2009
Posty: 8

[quote:8d1f81ad59="Hania"]Mniemam, że osoba o której mowa nie jest starsza[/quote:8d1f81ad59]

49 lat.


Chyba bingo ! Poziom boru - 47% normy a manganu - 76% !!! Należy więc zacząć właśnie od uzupełniania poziomu boru i manganu. Dziękuję wszystkim za szybką pomoc.
» przejdź do wątku

Piggy
Dołączyła: 22.11.2009
Posty: 8

[quote:4e47d3abd9="Hania"]Tak więc pomimo wysokich poziomów pierwiastków wchodzących w skład kości, osteoporoza mogła się pojawić z powodu niewłaściwych stosunków między tymi pierwiastkami.[/quote:4e47d3abd9]

Może i faktycznie. Zawartość cynku - 30 % normy, fluoru niestety nie ma oznaczonego. Jeśli cynku jest poniżej, to znaczy, że ma to wpływ na procesy kościogubne ?

Jeszcze dwa pytanka:
Jakie jest najlepiej przyswajalne źródło cynku ? Wiem, że cynk jest w nasionach, pestkach, strączkowych, ale one przecież mają w sobie kwas fitynowy, który ogranicza wchłanianie.

Jakie są najlepiej przyswajalne źródła fluoru ?
» przejdź do wątku

Piggy
Dołączyła: 22.11.2009
Posty: 8

Moja znajoma zrobiła sobie niedawno analizę pierwiastkową włosa. Wyszło trochę nonsensownie, bo poziom wapnia + 121% normy, poziom magnezu - 5% normy, poziom fosforu + 118% normy, a jednak cierpi na osteoporozę. Dodam, że badanie odbywa się z włosa, a taka metoda uznawana jest na najdokładniejszą metodę oznaczania. Znajoma wypełnia też zalecenia odnośnie żywienia, a więc dużo nabiału, ale niestety efektu nie widać. Jak to jest z tym wapniem ? Może cos tam jest jeszcze ważne w gospodarce wapniowej.
» przejdź do wątku

Piggy
Dołączyła: 22.11.2009
Posty: 8

[quote:4a49f58e7b="Hania"]To dość mylne spostrzeżenie, ponieważ fruktoza w zbyt dużych ilościach ma bardzo negatywny wpływa na nasz organizm, prowadzi na przykład do podwyższenia stężenia cholesterolu we krwi oraz stłuszczenia wątroby.[/quote:4a49f58e7b]

Hania, czy mogłabyś nawet w osobnych poście opisać co nie na temat wpływu fruktozy. Gdzieś mi się coś obiło na ten temat, ale Ty fajnie i rzeczowo opisujesz tematy.
» przejdź do wątku

Piggy
Dołączyła: 22.11.2009
Posty: 8

Olej palmowy :down: - ma dużo tłuszczów nasyconych i jest utwardzany, ma więc izomery trans.
Masło kakaowe :down: - jak wyżej

Olej palmowy jest najczęściej używanym tłuszczem w barach i restauracjach.


Ja natomiast używam:
[b:7abca6ebac]do smażenia krótkiego[/b:7abca6ebac] - oliwa z oliwek - smażę bardzo krótko, nie dopuszczając do dymienia.
[b:7abca6ebac]do smażenia długiego[/b:7abca6ebac] - smalec - pomimo, że ma duzo tłuszczów nasyconych, nie ma jednak izomerów trans, ma wysoki punkt dymienia, no i przede wszystkim jak oliwa jest naturalny !
» przejdź do wątku