Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika wisienka
wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Moja koleżanka ma ogromne problemy z przybraniem na wadze. Poleciłam jej nawet zakup odżywki białkowej, dzięki której mogłaby teoretycznie zyskać kilka kg i na razie nic. Odżywia się w trybie mieszanym - lubi pizze, hamburgery, ale na co dzień je raczej zdrowo. Na pewno nie unika chleba i innych źródeł węglowodanów. No i co jej poradzić?
» przejdź do wątku
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Haniu, ale tam pracują przede wszystkim dietetycy. To tak jak w każdej dziedzinie medycyny. Są przychodnie publiczne i prywatne, a lekarze pracują zazwyczaj na dwa etaty. To normalne centrum, zatrudniające lekarzy po akademiach medycznych. Nie oburzaj się już ;)
» przejdź do wątku
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Nie do końca rozumiem ideę spożywania takiej wody. Czy ona posiada jakieś pierwiastki? Wydaje mi się, że taka "pusta" woda z wodociągu, przegotowana i zamrożona, pozbawiona jest tych cudownych właściwości wody mineralnej, bogatej w kationy i aniony ważnych dla funkcjonowania organizmu pierwiastków...
» przejdź do wątku
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Nie zapominajcie, że nie tylko czysta, ale i bogata z kationy i aniony. Zwykła woda z kranu, przegotowana i przefiltrowana, nawet jeżeli jest czysta, to nie może równać się wodzie mineralnej, która dzięki swojemu składowi doskonale nawadnia i uzupełnia pierwiastki
» przejdź do wątku
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Zakażenia wirusowe, problemy z trawieniem, niedobór składników odżywczych - to objawy, z którymi chyba każda/każdy z nas miał do czynienia. No nic przyjemnego. Czy oprócz higieny rąk, można stosować jakąś dodatkową profilaktykę? Myślę, że tak. Myślę, że odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w błonnik, wodę, witaminy, minerały i naturalne immunostymulatory potrafi zdziałać cuda.
Polecam artykuł na temat [URL=http://www.vimed.pl/zaparcia-i-biegunki.html]problemów trawiennych i zatruć pokarmowych[/URL]
» przejdź do wątku
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Zastanawiam się czemu nie ma tutaj działu poświęconego diecie metabolicznej, a konkretnie mówiąc, diecie opartej na kodzie metabolicznym. Jestem zafascynowana tą dietą. Myślę, że efekty mówią same za siebie, wystarczy poczytać relacje pacjentów [URL=http://www.vimed.pl/nasi-pacjenci.html]tutaj[/URL]. Na zdjęciach widać, że nie dość że chudną, to jeszcze zyskują na wyglądzie... włosy, skóra.. coś w tym musi być. Warto byłoby troszkę tę dietę i metodę leczenia spopularyzować
» przejdź do wątku
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

W XX wieku wzrósł poziom zachorowań na choroby związane z otyłością, co za tym idzie, chorobami serca, wzrósł średni poziom cholesterolu. Całą winą obarczono tłuszcz w diecie, zapominając, że wraz ze wzrostem spożycia tłuszczu, wzrosło również spożycie węglowodanów i to one przede wszystkim winne są otyłości. Dlatego uważam, że diety niskowęglowodanowe, oparte na racjonalnych proporcjach Białko-Tłuszcz-Węglowodany, są jak najbardziej wskazane.
» przejdź do wątku
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Każdy błonnik jest naturalny. Nie ma syntetycznych błonników...
Ten sprzedawany jako suplement też jest uzyskiwany w procesie sproszkowania ziaren, pestek itd, które błonnika zawierają sporo.
Kwestia wyżej wspomnianej synergii. Być może błonnik do prawidłowego działania potrzebuje szeregu innych składników, które dostarczane są wraz z błonnikiem w zwykłej żywności (np. daktylach)
» przejdź do wątku
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Te produkty są strasznie drogie! Odżywka białkowa 240 g kosztuje 119zł, podczas, gdy tyle samo kosztuje odżywka niemal 10 razy większa (2275 g), renomowanej firmy produkującej odżywki dla sportowców i oparta na lepszych białkach (m.in. białka jaja).
Białka sojowe, takie jak u was w herbalife, uważane są za słabiej wchłanialne (mają niższy poziom BV)
» przejdź do wątku
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

[quote:e7e6ef487b="Hania"]
Nie należy też patrzeć tylko na grupę krwi, jeśli dobrze się czujesz jedząc mięso, nie widzę przeszkód, jednak jest to raczej styl żywienia, niż sposób na zrzucenie nadmiaru kilogramów.
:)[/quote:e7e6ef487b]

No właśnie Hania, podobne słowa usłyszałam z ust Pani dietetyczki z vimedu. Oprócz grupy krwi liczy się ponoć jeszcze kilka innych czynników, które determinują skład diety.
Szkoda, że samemu nie można się zbadać... Widocznie nie jest to takie proste, dlatego trzeba zgłosić się do takiego centrum medycznego...
Mam duże nadzieje, bo muszę zrzucić co najmniej 10 kg.
» przejdź do wątku
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

O dziękuję bardzo, teraz jest wszystko ;)
Pozdrawiam!
» przejdź do wątku
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Tak oficjalnie, to Marina Łuczenko z "39 i pół", a nieoficjalnie kilka osób, które na razie nie życzą sobie ujawniania swojej tożsamości, więc wolę nie pisać na forum publicznym ;)
» przejdź do wątku
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

o tego właśnie szukałam :) super, dzięki
» przejdź do wątku
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Kruszynka, zgadzam się, dieta metaboliczna to wyjątkowe rozwiązanie, ponieważ dostosowana jest do [b:a062dbec48]indywidualnych[/b:a062dbec48] zdolności i potrzeb metabolicznych.
Badania rzeczywiście do najtańszych nie należą - do najdroższych na szczęście też nie :)
Tak czy inaczej zdrowie i życie warte są każdej złotówki. Myślę, że warto zrobić ten krok, zbadać się i przejść na dietę, ponieważ, o ile mi wiadomo, nie ma innego centrum medycznego (oprócz vimedu), które może pochwalić się takimi technologiami, znaną kadrą dietetyków i pozytywnymi rezultatami praktycznie u wszystkich pacjentów.
» przejdź do wątku
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Czytałam wiele o diecie białkowej i uważam, że warto ją zastosować ze względu na to, iż oprócz odchudzania poprzez przyspieszony metabolizm, buduje również sylwetkę, regeneruje komórki w ciele (m.in. watrobę), szybko syci..
Ale czy mając grupę krwi A mogę spożywać białka zwierzęcie? Odżywki białkowe oparte są głównie o białka zwierzęce, białka jajek, choć część odżywek to białka w 100% sojowe. Z drugiej strony soja podobno może sprzyjać rozwojowi raka.
Czy mogę stosować dietę proteinową?
» przejdź do wątku
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Mamba, w tym linku jest tylko krótki opis diety, nie ma wyróżnionych produktów dozwolonych i odradzanych. Czy mogłabyś (lub ktoś inny) przesłać linka do pełnego wykazu produktów w diecie dla grupy krwi A?
dziękuję z góry ;)
» przejdź do wątku
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)

wisienka




Dołączyła: 26.01.2010
Posty: 17

Witam!
Chciałam się z wami podzielić moim odkryciem. Otóż poszperałam trochę w internecie, popytałam odpowiednich ludzi i dowiedziałam się co nieco o zabiegach estetycznych i dietach ludzi z tzw. kręgu celebrytów, przede wszystkim polskich. Otóż tropy prowadzą do pewnego centrum medycznego, zajmującego się medycyną profilaktyczną, estetyczną, przeciwstarzeniową, metaboliczną itp... Przejrzałam artykuły dotyczące:
odmładzania, modelowania sylwetki, przywracania energii, ujędrniania skóry i zwalczania cellulitu.
Wygląda na to, że kluczem do sukcesu estetyczno-zdrowotnego jest optymalna dieta sporządzona na podstawie wyjątkowych badań, które przeprowadza tylko ta klinika.
» przejdź do wątku
Jesteś tym co jesz. Jestem wisienka ;)