Dzisiaj jest: Sobota, 20.04.2024 Imieniny: Czesława i Agnieszki



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika e-dietetician
e-dietetician




Skąd: Warszawa
Dołączył: 08.09.2010
Posty: 7

To wiem. Natomiast mój skasowany post wyglądał mniej więcej tak jak ten mój powyższy gdzie przeanalizowałem sposoby na przyspieszenie przemiany materii i poprawiłem błedy odnośnie tego zagadnienia. Moge wiedzieć który punkt regulaminu taki post łamie?Ukryta reklamę czy duplikowanie postu?
» przejdź do wątku
Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl

e-dietetician




Skąd: Warszawa
Dołączył: 08.09.2010
Posty: 7

Trening siłowy wcale nie jest najlepszy w celu przyspieszenia przemiany materii.

Obfite sniadanie podczas diety odchudzającej - wartościowa rada tym bardziej że powyżej autor napisał że posiłki musza byc małe. Więc jakie w koncu?

Picie ziół wcale nie pomaga w przemianie materii. Picie konkretnych ziół tak ale nie wszystkich. Rada picie ziół nic nie jest warta. Zioła działają silnie na organizm w różnych dolegliwosciach doradzanie ich lekka ręką bez wiedzy której autor chyba o nich nie posiada jest nieodpowiedzialne.

Przyprawy ziołowe: oregano, majeranek, bazylia, tymianek, papryka, chili wcale nie poprawiają przemiany materii natomiast działają pobudzająco na apetyt, a chyba ostatnia rzecza jaka potrzeba w diecie odchudzającej to pobudzanie apatytu.
» przejdź do wątku
Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl

e-dietetician




Skąd: Warszawa
Dołączył: 08.09.2010
Posty: 7

Widzę, że cenzura na forum działa sprawnie. Moge wiedzieć czemu mój post został usuniety?
» przejdź do wątku
Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl

e-dietetician




Skąd: Warszawa
Dołączył: 08.09.2010
Posty: 7

Wiele czynników aktywności fizycznej ma wpływ na to jaki procent energii zużywany na aktywność fizyczną pochodzi z tłuszczu a jaki procent z glukozy lub białka. Spalanie glukozy lub białka podczas odchudzania nie jest bardzo pożądane natomiast spalanie tkanki tłuszczowej jak najbardziej w tym tkwi różnica. To fakty poparte badaniami naukowymi, nie wymyśliłem tego sam. Jeśli uważasz, iż każda aktywność spala w takim samym stopniu tkankę tłuszczową to pozwala wnioskować, że nie orientujesz się za bardzo w fizjologii aktywności fizycznej. Nigdzie nie napisałem, że jakaś aktywność fizyczna działa negatywnie na organizm, proszę nie dokładać kwestii, których nie powiedziałem.
» przejdź do wątku
Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl

e-dietetician




Skąd: Warszawa
Dołączył: 08.09.2010
Posty: 7

Witam.

Jako dietetyk wiem jak trudne jest odchudzanie, to czy odniesiemy sukces w odchudzaniu zależy od wiedzy, zaangażowania i uczciwości dietetyka, a także od własnego przestrzegania diety i zaleceń.
W wielu przypadkach to, co dostajemy od dietetyka nie jest prawidłowo przygotowanym jadłospisem diety odchudzającej oraz nie dostajemy wszystkich części takiej diety będących niezbędnymi elementami prawidłowej całościowej diety odchudzającej. Pamiętajmy, że dieta oznacza styl życia, to, co powinniśmy spożywać jest tylko jadłospisem.

Jakie elementy przygotowanej „diety odchudzającej” powinniśmy uzyskać od dietetyka:

- niezwykle ważne jest skomponowanie najefektywniejszego jadłospisu dostosowanego do indywidualnych cech, predyspozycji, budowy ciała, tempa przemiany materii, stylu życia i stanu zdrowia każdego z nas. Jadłospis powinien być modyfikowany i układany, co 7-10 dni, ponieważ tempo przemiany materii zmienia się wraz z odchudzaniem, dieta także powinna być komponowana uwzględniając te zmiany, a także powinna uwzględniać uwagi, sugestie, wynikłe problemy osoby odchudzającej.

- po drugie opracowanie pomocnych zaleceń ogólnych będących wytycznymi obranej drogi odchudzania,

- kolejnym ważnym elementem porady dietetycznej jest wybór i dostosowanie aktywności fizycznej do konkretnej osoby wraz z doradzeniem, jakim sposobem zwiększyć efektywność i wpływ aktywności na spalanie tkanki tłuszczowej, ponieważ typ, intensywność, zmiana intensywności w trakcie aktywności fizycznej, czas trwania aktywności fizycznej, nawet to, co spożywamy przed, w trakcie i po ćwiczeniach ma wpływ na stopień spalania tłuszczu z tkanki tłuszczowej,

- elementami bardzo często współistniejącymi z otyłością lub nadwagą są różne dolegliwości, schorzenia lub choroby cechujące się ograniczeniami lub niezbędnymi modyfikacjami w diecie. Niezwykle ważne jest, aby uwzględnić takie ograniczenia lub modyfikacje w planie żywieniowym, ewentualnie zaproponować zamienniki takich niedozwolonych/ wymagających ograniczenia produktów spożywczych, a nawet w wielu przypadkach można włączyć artykuły żywnościowe w tym także ewentualne dobroczynne zioła i przyprawy wspomagające i przyspieszające leczenie.

Dopiero te wszystkie elementy przygotowanej diety odchudzającej świadczą o profesjonalizmie, uczciwości i fachowym traktowaniu osoby odchudzającej.
» przejdź do wątku
Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl

e-dietetician




Skąd: Warszawa
Dołączył: 08.09.2010
Posty: 7

Witam. Wydawałoby się, że zwiększenie aktywności fizycznej sprzyja odchudzaniu, jednak czasem nie odnosi ona skutku lub efekt jest znikomy. Przyczyną tego jest odmienne oddziaływanie różnych aktywności fizycznych na organizm ludzki. Zaskakujące jest jak najnowsze badania odkryły, iż odpowiedni typ, częstotliwość, intensywność ćwiczeń, zmiana intensywności w trakcie ćwiczeń, potrafi znacznie zwiększyć ilość spalanej tkanki tłuszczowej.
W celu szerszego zapoznania się z tematem zapraszam do rozmowy, kontakt:

Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl
» przejdź do wątku
Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl

e-dietetician




Skąd: Warszawa
Dołączył: 08.09.2010
Posty: 7

Witam.

Jako dietetyk wiem jak trudne jest odchudzanie i związane z nim wszelkie psychofizyczne niedogodności, w związku z tym chciałbym zaoferować pomoc w doborze oraz skomponowaniu najefektywniejszej diety dopasowanej do indywidualnych cech każdego z nas, a także w opracowaniu pomocnych zaleceń, wyborze i dostosowaniu aktywności fizycznej do konkretnej osoby wraz z doradzeniem jakim sposobem zwiększyć efektywność i wpływ ćwiczeń na spalanie tkanki tłuszczowej.
Elementami bardzo często współistniejącymi z otyłością lub nadwagą są różne dolegliwości, schorzenia lub choroby cechujące się ograniczeniami lub niezbędnymi modyfikacjami w diecie. Niezwykle ważne jest aby uwzględnić takie ograniczenia w planie żywieniowym, ewentualnie zaproponować zamienniki takich niedozwolonych/ wymagających ograniczenia produktów spożywczych, a nawet w wielu przypadkach można włączyć artykuły żywnościowe w tym także ewentualne dobroczynne zioła i przyprawy wspomagające i przyspieszające leczenie.

Proponuje także pomoc w komponowaniu diety oraz doradzeniu w kwestii diety odnośnie wielu najróżniejszych dolegliwości i chorób m.in.:
- leczenie/wspomaganie leczenia dietą w nowotworach
- choroby układu krążenia
- choroby układu pokarmowego
- cukrzyca
- kamice nerkowe
- dna moczanowa
- hiperlipidemie, miażdżyca
- alergie i nietolerancje pokarmowe
- niedokrwistości
- i wiele innych...

a także:
- diety i zalecenia dla kobiet w ciąży
- diety i zalecenia dla dzieci i niemowląt
- diety i zalecenia dla sportowców, osób chcących zacząć uprawiać sport lub zwiększyć masę mięśniową
- dieta dla zdrowia i urody
- chętnie doradzę w kwestii róznych kontrowersji żywieniowych

Pożywienie jest dla nas lekarstwem, odpowiednio zastosowane może czynić cuda.

Dla osób chętnych zostawiam kontakt:

Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl
» przejdź do wątku
Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl