Dzisiaj jest: Środa, 24.04.2024 Imieniny: Grzegorza i Aleksandra



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika witaminka
witaminka




Dołączyła: 18.10.2010
Posty: 13

Pamiętam, pamiętam ;)
» przejdź do wątku

witaminka




Dołączyła: 18.10.2010
Posty: 13

Ja jem na śniadanie otręby. Są syte, a ponieważ mam późni przerwę w pracy, to pomagają mi wytrzymać do następnego posiłku. Przyrządzam je w różny sposób, najczęściej po prostu z jogurtem, a jak mam trochę więcej czasu to korzystam z przepisów na FB Sante;)
» przejdź do wątku

witaminka




Dołączyła: 18.10.2010
Posty: 13

Ja, jako że ostatnio mam małego bzika na punkcie otrąb, dodałabym je jeszcze do tej sałatki. I tak pewnie zrobię ;)
» przejdź do wątku

witaminka




Dołączyła: 18.10.2010
Posty: 13

Podobno też dobra jest panierka z otrąb. Przyrządzacie taką? I czy warto taką dorzucić do przygotowania mięsa?
» przejdź do wątku

witaminka




Dołączyła: 18.10.2010
Posty: 13

Rzeżucha prędzej, ale jakoś nie widzę rodziców jedzących „na zielono”. Mięso jak mięso, bardziej chyba chodzi o przyrządzenie. Sosy i smażone w tłuszczu, chyba to właśnie muszę wyeliminować.
» przejdź do wątku

witaminka




Dołączyła: 18.10.2010
Posty: 13

Wiadomo że lepiej zadbać o zdrowie latem, więcej owoców i warzyw, tym bardziej że rodzice mają możliwość jedzenia nieprzetworzonych produktów. Myślę, że na koniczynę się nie skuszą, tym bardziej tata. Raczej woli coś porządnego – dzień bez mięsa dzień stracony. Tylko jak to zrobić?
» przejdź do wątku

witaminka




Dołączyła: 18.10.2010
Posty: 13

Wiedziałam, że mleko krowie warto zamienić na kozie, ale nie słyszałam że w ogóle jest niezdrowe. Uwielbiam mleko i raczej z niego nie zrezygnuje, ale zmartwiłaś mnie z tym połączeniem mleka z otrębami.
» przejdź do wątku

witaminka




Dołączyła: 18.10.2010
Posty: 13

Zgadzam się, że jak im coś narzucę to będzie odwrotnie ;) Jutro jadę do domu. Mam zamiar zrobić zakupy i kupić dużo owoców, kupię też otręby i inne zdrowe produkty które znajdę. Albo może mamę wezmę i razem coś wybierzemy. Tak będzie lepiej ;)
» przejdź do wątku

witaminka




Dołączyła: 18.10.2010
Posty: 13

Dlaczego z mlekiem nie? ;>
» przejdź do wątku

witaminka




Dołączyła: 18.10.2010
Posty: 13

Zawsze to co naturalne jest lepsze. I moim zdaniem póki nie trzeba to warto nie faszerować się tabletkami i innymi suplementami. Błonnik mamy w owocach, warzywach no i otrębach. Dobrze jest zjeść na śniadanie otręby z jogurtem czy z mlekiem, w ciągu dnia owoce i warzywa a do kolacji znów dodać otręby. Ostatnio znalazłam nowe opakowanie sante które zawiera jeszcze więcej błonnika (niebieskie opakowanie). No i oczywiście woda, woda i woda. Ale to jest niezbędny składnik każdej diety i nie diety ;) A bez niej może być zupełnie odwrotnie.
» przejdź do wątku

witaminka




Dołączyła: 18.10.2010
Posty: 13

Problem w tym, że nie mieszkam z rodzicami. Ale często mówie rodzicom, że np. zaczęłam jakiś sport uprawiać albo że zaczęłam jeść otręby. I np. przynoszę do domu coś zdrowego. Chociaż nie ukrywam, że jak przyjeżdżam np. do domu i mama robi ulubione pierogi tonie da się odmówić ;) No ale staram się i wiedzą że zmieniam nawyki. Tylko jak z nimi zrobić to samo?
» przejdź do wątku

witaminka




Dołączyła: 18.10.2010
Posty: 13

W takim razie liczę na Waszą pomoc :) Moi rodzice, szczególnie tata najczęściej jedzą na śniadanie i kolację kanaki – zazwyczaj z dodatkiem majonezu i sera żółtego. Na obiad zazwyczaj mama stara się ugotować coś zdrowego, ale też czasami coś bardziej dobrego niż zdrowego – pierogi albo inne produkty mączne. No i średnio co drugi dzień ziemniaki na obiad. Jeśli chodzi o przekąski to mama jeszcze weźmie kanapki do pracy, ale tata zazwyczaj cały dzień nic nie je a wieczorem jak wraca to zjada obiadokolację.
Dlatego pomyślałam o tych otrębach. Mamę łatwiej będzie przekonać do diety, dlatego pomyślałam że mogłaby przygotowywać tacie np. ciastka z otrębów na przekąskę w ciągu dnia.
Byłam dziś w sklepie i znalazłam otręby, takie niebieskie sante. Sama dziś zjadłam na śniadanie i powiem, że całkiem niezłe :-)
To czekam na propozycje i z góry dziękuję za pomoc ;)
» przejdź do wątku

witaminka




Dołączyła: 18.10.2010
Posty: 13

Witam, postanowiłam, że zadbam trochę o moich rodziców :-) Nie odżywiają się najlepiej, a chciałabym żeby nie mieli kłopotów ze zdrowiem. Nie chcę im narzucać konkretnej diety, dlatego postanowiłam małymi kroczkami wprowadzać różne zdrowe produkty do ich diety. Już kilka tych „kroczków” udało mi się zrobić, m.in. namówiłam mamę żeby robiła kanapki z florą proactive (czy jakoś tak) i żeby zamieniła śmietanę na jogurt naturalny. Kolejnym etapem są otręby. Przeczytałam że mają dużo wartości odżywczych, zmniejszają wchłanianie cholesterolu, spowalniają wchłanianie cukrów, usuwają toksyny z organizmów. No i mają dużo błonnika. Dlatego wydają mi się idealnym składnikiem diety. Tylko nie wiem które są najlepsze. Na półkach sklepowych jest ich dużo, niektóre bardziej drobne, niektóre z większą zawartością błonnika, różne wielkości opakowania. Jakie wybrać?
» przejdź do wątku