Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika zolju
zolju




Dołączył: 24.10.2010
Posty: 3

Jak pisał biochemik Włodzimierz Panomarenko "przebiałczenie" raczej nie ma racji bytu, prędzej "niedobiałczenie". Z tego co czytałem spora część ludzi czuje się gorzej z powodu zbyt małej podaży białka (u mnie też tak jest).
» przejdź do wątku

zolju




Dołączył: 24.10.2010
Posty: 3

Dziadek mój stosuje 10 lat, lekarze nie mogli mu pomóc-trzeba było "przygotować się na najgorsze" jak to mówili. Dietę zaproponowała któraś z lekarek mówiąc, iż można spróbować "nic Pan nie traci, a może pomoże"... Dziadek żyje ma się dobrze ( w zasadzie b. dobrze porównując jego poprzedni stan), jedyne na co narzeka to "gęsta krew" i czasami arytmia serca. A teraz ma 75 lat (lekarze i pacjenci dają mu mniej), jest sprawny fizycznie i umysłowo, ciągle coś się uczy i rozwija swoje zainteresowania np. teraz zajmuję się kwestią filmowania kamerą cyfrową i fotografią. ogólnie na czasie jest z nowymi gadżetami he he i mnie potrafi zaskoczyć wiedzą o sprzęcie elektronicznym i nie tylko zresztą.
Ale wracając każdą dietę należy stosować z "głową", roztropnie, pogłębiać wiedzę na ten temat, coś modyfikować- każdy jest inny i inny ma styl życia, aktywność. Dziadek sztywno trzymał się zasad ważył mierzył itp. Niektórzy tak żyją mają się dobrze inni, muszą coś zmienić. Jest o tym dużo na forach internetowych. A polecam "Życie bez pieczywa" Wolfganga Lutza
Pozdrawiam
» przejdź do wątku

zolju




Dołączył: 24.10.2010
Posty: 3

Witam!

Moja godność- Tomasz Chmieliński.
Jestem studentem AWF-u, na diecie niskowęglowodanowej 7 lat.
Piszę pracę magisterską na temat tego sposobu odżywiania i potrzebuję Waszej pomocy. Poszukuję respondentów do wypełnienia ankiety, której link umieszczam poniżej:

http://www.ankietka.pl/ankieta/47112/dieta-niskoweglowodanowa.html

Wielce dziękuję za poświęcony czas i wysiłek :-)
» przejdź do wątku