Dzisiaj jest: Niedziela, 24.01.2021 Imieniny: Felicji i TymoteuszaIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5860

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika classic
classic
Dołączył: 13.01.2011
Posty: 6

Jak zwykle fajne opracowanie. Dzięki ! Ciekawe jak rozwinie się sytuacja i czy zdążą wymyśleć jakieś lekarstwo zanim dojdzie do epidemii.
» przejdź do wątku

classic
Dołączył: 13.01.2011
Posty: 6

Znalazłem jeszcze taką informację, która jest bardzo optymistyczna dla walczących z kilogramami

"Olej z siemienia lnianego poprzez bardzo dużą zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych pomaga przywrócić równowagę hormonalną i zachwiane proporcje kwasów tłuszczowych w organizmie. Obecność kwasu linolowego omega-6 wpływa korzystnie na odtłuszczanie wątroby. Z jego części, dzięki florze bakteryjnej syntetyzowany jest tzw. sprzężony kwas linolowy -CLA, który zmniejsza zapasy tłuszczu w organizmie i sprzyja odbudowie tkanki mięśniowej (CLA aktywuje lipazę - enzym, który powoduje usuwanie tłuszczu z komórek tłuszczowych. Dzięki działaniu CLA uwalnia się więcej kwasów tłuszczowych z zapasów tłuszczu do obiegu krwi, która przenosi je do mitochondriów komórek mięśni, gdzie ulegają spaleniu)."


Z drugiej strony zadaję sobie pytanie, jak to jest, że na rynku jest dużo suplementów diety np. pod nazwą Bio CLA i chyba nie przynoszą korzyści, po prostu nie działają. Czy jest może (lub są) w oleju lnianym jakieś dodatkowe składniki, które pomagają CLA wytworzonego z oleju w odchudzaniu, a których nie ma w preparatach Bio CLA, czy też zarówno olej lniany i preparaty Bio CLA nie działają na odchudzanie ?
» przejdź do wątku

classic
Dołączył: 13.01.2011
Posty: 6

[quote:3ad17d9d8f="Gutek"]W efekcie tego dietetycy może potrafią odchudzać (wielokrotnie) ale nie potrafią odchudzić (raz na zawsze).[/quote:3ad17d9d8f]

Zgadza się. Może nie wszyscy, ale większość, która kultywują wiedzę akademicką, a nie zdają się na obserwację zwyczajów żywieniowych ludów i zwierząt żyjących dziko, którym choroby i otyłość są obce.

Poczytaj sobie o diecie opracowanej przez Gutka. Jak widać po jego postach nie męczy się, nie głodzi, nie ćwiczy a kilogramy lecą w dół.
» przejdź do wątku

classic
Dołączył: 13.01.2011
Posty: 6

Zrobiłm sobie wyniki cholesterolu i trójglicerydów. Po 3 miesiącach zażywania oleju lnianego (przeważnie 2 x dziennie 10 ml - ale nie zawsze) Trójglicerydy znacząco spadł, znacząco spadł również cholesterol LDL, a wzrósł dobry cholesterol HDL, ponadto mierzyłem sobie kilka razy ciśnienie i wynika z tego, że również ciśnienie się zmniejszyło. A więc działa !!! Chcę dodać, że pozostała dieta się nie zmieniła.
» przejdź do wątku

classic
Dołączył: 13.01.2011
Posty: 6

To wniosek z badań przeprowadzonych wśród 4 tys. dzieci przez naukowców z Uniwersytetu w Bristolu.

Ze względu na stosowaną dietę podzielono małych uczestników na grupy. Pierwszą stanowiły maluchy jedzące duże ilości żywności wysoko przetworzonej, bogatej w tłuszcze i cukier, w tym tzw. jedzenie śmieciowe serwowane w barach szybkiej obsługi. W skład drugiej wchodziły te, które były na tradycyjnej diecie, opartej na mięsie i warzywach. W trzeciej znajdowały się dzieci karmione w prozdrowotny sposób, tj. głównie sałatkami, rybami i owocami.

Ich samopoczucie i stan zdrowia kilkakrotnie sprawdzano. W wieku ośmiu i pół roku zmierzono im inteligencję testem Wekslera. Okazało się, że poziom IQ dzieci z grupy pierwszej, które jadły najbardziej przetworzoną żywność, wynosił średnio 101 punktów i był o 5 punktów niższy niż maluchów z grupy trzeciej jedzących najbardziej zdrowo. – Różnica wydaje się niewielka – komentuje autorka badań Pauline Emmett. – Ale jest na tyle duża, że może obniżać potencjał rozwojowy.

Przyczyną tego zjawiska jest brak witamin i środków odżywczych, jakich do prawidłowego rozwoju potrzebuje mózg.
» przejdź do wątku

classic
Dołączył: 13.01.2011
Posty: 6

Właśnie dostałem Olej lniany staropolski Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich i próbowałem. Smak naprawdę wskazujący, że nie jest to normalny olej. Termin ważności chyba nawet krótszy niż 3 miesiące. Mam nadzieję, że będzie działał.
Aha ja spożywam tran, czy teraz olej lniany zawsze na czczo, czy to dobry sposób ?
» przejdź do wątku