Dzisiaj jest: Czwartek, 18.04.2024 Imieniny: Bogusławy i Bogumiły



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika sol1984
sol1984




Dołączyła: 23.01.2011
Posty: 13


jestem w szoku,700kcal przez 15 miesięcy- dziewczyno czy ty jeszcze żyjesz?

Nie wyobrażam sobie funkcjonować przez tak długi okres  na takiej głodowej diecie.Jeszcze mogłabym zrozumieć miesiąc ale nie...

Powiedz mi ile udało ci się schudnąć i z jakiej wagi?

maathildaa napisał/a:
Witam serdecznie!

Rzecz w tym, że przyjmuję mało kalorii. Od trzech dni prowadzę coś w rodzaju dziennika (zaczęłam, żeby sprawdzić, czy to rzeczywiście tak mało, a odżywiam się w ten sposób od jakichś 15 miesięcy - spokojnie, baaardzo stopniowo ograniczałam ilość kalorii, a właściwie to ona sama mi się ograniczyła, tabele kaloryczne wertuję dopiero od tygodnia) i wychodzi mi tych kalorii takie naciągane (np. pierniczkami) 700. Pewnie zaraz posypią się na mnie gromy, że jem TYLKO sałatę. Otóż nie.

W mojej diecie jest miejsce na nabiał, mięso, jajka, sery, ryby, warzywa (duuuuużo), oliwę z oliwek i nawet słodkości.
Jadam od pięciu do sześciu posiłków dziennie. Z mięsa najchętniej bym zrezygnowała w ogóle, bo spokojnie mogę bez niego żyć, ale czymś te kalorie muszę sobie nabijać i współlokatorzy zjedliby mnie do reszty.

Fakt, że jem mnóstwo rzeczy, które prawie kalorii nie mają (warzywa), ale czuję się dobrze, nie mdleję, wyniki krwi mam jak po byku, mam mnóstwo energii (biegam 4 kilometry dziennie, ćwiczę szóstkę Weidera, jeżdżę rowerem ok. 10 km dziennie - nie po to, żeby schudnąć, bo wyglądam raczej ok, ale po to, by wyładować energię)etc.

Czy taka ilość kalorii może być? Wiem, że norma dla kobiet jest ok 2000 dziennie, ale przecież głupio zjadać tabliczkę czekolady dziennie, by nabić sobie kalorie... Czy może to jest tak, ze mój organizm potrzebuje tylko tyle?
» przejdź do wątku
Zdrowe odżywianie, dieta, sport- zaglądnij na mój blog

sol1984




Dołączyła: 23.01.2011
Posty: 13

jeśli chcesz zgubić tłuszczyk ćwiczenia na steperze raczej ci w tym nie pomogą. Ćwicząc w ten sposób wzmocnisz mięśnie, które zostaną ukryte pod tłuszczykiem.

Polecam pierwsze ćwiczenia kardio w 70%, a w 30%ćwiczenia siłowe.

» przejdź do wątku
Zdrowe odżywianie, dieta, sport- zaglądnij na mój blog

sol1984




Dołączyła: 23.01.2011
Posty: 13

Wiele z nas ma problem z kręgosłupem. Szczególnie dopada nas gdy prowadzimy siedzący tryb życia przed komputerem, tv. Ból przeważnie wynika ze zbyt napiętych mięśni. Jak sobie z nim poradzić? - wystarczy wprowadzić do naszego codziennego dnia więcej ruchu.

Jednak co wtedy,gdy ból kręgosłupa ma inne podłoże? - np. zwyrodnienia, skrzywienia itp. W takim wypadku nie wszystkie ćwiczenia są zalecane. Jak więc ćwiczyć, aby sobie nie zaszkodzić? Jakie sporty są wskazane?

» przejdź do wątku
Zdrowe odżywianie, dieta, sport- zaglądnij na mój blog

sol1984




Dołączyła: 23.01.2011
Posty: 13


orangusia napisał/a:

Super, na pewno wypróbuję tą sałatkę )

 

 ruccola ma charakterystyczny gorzkawy smak. Czy macie na to jakieś sposoby?

» przejdź do wątku
Zdrowe odżywianie, dieta, sport- zaglądnij na mój blog

sol1984




Dołączyła: 23.01.2011
Posty: 13




beata_w napisał/a:
Odpowiedź jest jedna - ale za to bardzo skuteczna ! - Aerobiczna "6" Weidera. Efekt murowany !

Nie zgadzam się.

6W spowoduje wzmocnienie mięśni, ale nie spalenie tłuszczyku. Jeśli chcemy się go pozbyć po prostu musimy go spalić. Tutaj trening cardio, aeroby.

» przejdź do wątku
Zdrowe odżywianie, dieta, sport- zaglądnij na mój blog

sol1984




Dołączyła: 23.01.2011
Posty: 13

żeby spalić zbędne kalorie musimy więcej ich tracić niż spożywać i tutaj każdy ruch będzie wskazany, który doprowadza do deficytu kalorycznego. Ale podstawa wybrać taki jaki się lubi :-) Ja uwielbiam pływać, jeździć na rowerze.
» przejdź do wątku
Zdrowe odżywianie, dieta, sport- zaglądnij na mój blog

sol1984




Dołączyła: 23.01.2011
Posty: 13


ja podobnie :-) rano mam więcej siły na aktywność fizyczną. Wieczorem wolę leniuchować. Ciekawe kiedy najwięcej spala się tłuszczyku hmmm czy pora ma tu znaczenie?
» przejdź do wątku
Zdrowe odżywianie, dieta, sport- zaglądnij na mój blog

sol1984




Dołączyła: 23.01.2011
Posty: 13


Na pewno odpada bieg, gdyż przy takiej wadze będzie za bardzo obciążał stawy. Polecam szybki marsz, jazdę na rowerze i oczywiście pływanie.
» przejdź do wątku
Zdrowe odżywianie, dieta, sport- zaglądnij na mój blog

sol1984




Dołączyła: 23.01.2011
Posty: 13


popieram i jakoś nie wierzę suplementacji w diecie.  Zdrowe odżywianie to podstawa :-)
» przejdź do wątku
Zdrowe odżywianie, dieta, sport- zaglądnij na mój blog

sol1984




Dołączyła: 23.01.2011
Posty: 13

Kolorowe napoje typu "cola" są ukrytą bomba kaloryczną o której wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Wypicie szklanki napoju (ze względu na swoją kaloryczność) zastępuje nam jeden bezwartościowy posiłek. Również soki owocowe zawierają w swoim składzie dużo ukrytego cukru, należy szczegółowo czytać etykiety, aby nie naciągnąć się na chwyty marketingowe. Napis [b:4bac142d83]sok 100%[/b:4bac142d83] nie zawsze jest prawdziwy.
» przejdź do wątku
Zdrowe odżywianie, dieta, sport- zaglądnij na mój blog

sol1984




Dołączyła: 23.01.2011
Posty: 13

[quote:a24e440629="pao"]1 - kasza gryczana - niepalona
2 - ryż brązowy
3 - ziemniaki[/quote:a24e440629]

Również jestem za takim podziałem. Kasza gryczana jest jedną z najbardziej wartościowych kasz pod względem składników odżywczych. Jest niezastąpiona w diecie osób odchudzających się jako uzupełnienie witamin i makroelementów.
» przejdź do wątku
Zdrowe odżywianie, dieta, sport- zaglądnij na mój blog

sol1984




Dołączyła: 23.01.2011
Posty: 13

Trzeba pamiętać, aby ostatni posiłek był łatwostrawny - lekki, zawierający głównie białko. Oczywiście spożywany około 2 godziny przed snem. Polecam nabiał, jajka, warzywka :-)
» przejdź do wątku
Zdrowe odżywianie, dieta, sport- zaglądnij na mój blog

sol1984




Dołączyła: 23.01.2011
Posty: 13

Herbat ziołowych polecam [b:948657ddc8]rumianek, mięte, bratek trójbarwny[/b:948657ddc8] doskonale regulują trawienie, wspomagają metabolizm, zawierają wiele cennych mikro - makro elementów, które korzystnie działają na nasz organizm, oraz pozwalają pozbyć się wielu dolegliwości dermatologicznych (np.trądzik). Zioła te są niezastąpione w kuracji oczyszczającej.

Polecam również zieloną herbatę ;-)
» przejdź do wątku
Zdrowe odżywianie, dieta, sport- zaglądnij na mój blog