Dzisiaj jest: Czwartek, 25.04.2024 Imieniny: Marka i Jarosława



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika MichałW
MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

[quote:3413ce3493="Gutek"]Ta agresja, którą kolega prezentuje jest z nadmiaru węglowodanów w diecie, drodzy forumowicze :-)
Wybaczam Ci bo nie wiesz co czynisz![/quote:3413ce3493]

Bez komentarza...
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Nie obchodzi mnie kim jesteś i na prawdę nie chcę już z Tobą dyskutować.

Mało wiesz o moim kierunku ;) i w ogóle nic nie wiesz o moich publikacjach więc daruj wszystkim już swoje wypociny.
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Każdy sobie może opracować jakąkolwiek dietę - to naprawdę nie jest trudne. Tylko jeżeli się to robi dla kogoś, to bierze się na siebie odpowiedzialność o zdrowie drugiej osoby. Natomiast to wiąże się nie tylko z wiedzą o żywności, ale również z wiedzą jak funkcjonuje ludzki organizm.

Jeżeli twierdzisz, że człowiek nie potrzebuje węglowodanów, to śmiem twierdzić, że Twoja wiedza jest zerowa. Nie będę z Tobą więcej dyskutował, bo nie widzę większego sensu.
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Nie próbuj zmieniać wszystkiego od razu, bo od razu powiem że ci się nie uda i się zniechęcisz.


Zacznij od wyrzucenia z jadłospisu chipsów i ograniczenia słodyczy. To już jest na prawdę dużo.
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

[quote:f13aad5120="Gutek"]
I proszę mi nie pisać, ze tak was uczą w szkole, bo dietetycy biorą kasę za "odchudzanie" ludzi wiec wcale im nie zależy by ludzie byli szczupli.[/quote:f13aad5120]

Nie ma jak to solidna argumentacja ;)
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Ja jestem zwolennikiem zróżnicowanej diety, przy czym węglowodany złożone powinny być podstawą naszej diety.

Oczywiście raz na jakiś czas można spróbować przez kilka dni jakiejś diety, żeby było jakieś urozmaicenie w życiu ;)

Co do diety optymalnej Kwaśniewskiego, to jestem jej przeciwnikiem.
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

"Melissa" Się chyba rozpędziła ;)

Z tego co znalazłem w Internecie, środek Chitinin Extra nie zapobiega wchłanianiu złych tłuszczów, ale ogólnie wszystkich.

Tabletki zawierają jakiś związek na bazie chininy, który wiąże sporo tłuszczu, nawet kilka razy więcej w stosunku do swojej masy. Dzięki temu ogranicza się wchłanianie tłuszczy nawet o 30%.
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Jestem z miasta Łodzi a tutaj woda w kranach jest podobno jedną z lepszych.

Jedynym moim zmartwieniem jest kamień, który powstaje w czajniku, przez co muszę ją przepuszczać przez filterek.

Będąc u znajomych w Warszawie, którzy mieszkali w bloku, zauważyłem że mieszkańcy musieli wychodzić do pobliskiej studzienki, ponieważ woda w kranach nie nadawała się do picia ;) Codziennie wszyscy kursowali z baniaczkami - masakra
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Wiadomo, że dla cukrzyków mleko jest niewskazane.

Myślę, że było by ok, gdyby dzieci nie jadły codziennie rano super słodkich płatków śniadaniowych z mlekiem. Napoje mleczne są teraz truskawkowe, waniliowe i czekoladowe z dodatkową dawką cukru. Zauważyłem, że w szkołach nawet takie rozdawali.

Nie znam dziecka, które piłoby codziennie samo niesłodzone mleko, czy jogurt naturalny.

No ale lepiej zwinę walić na samo mleko i go nie pić. Następnie jutro pójść do Mcdonalda na obiad ;)
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Na niektórych środku odchudzające będą działać na innych nie będą. Ja jestem osobom, na którą raczej nie działają takie specyfiki, dlatego sobie odpuściłem ;)

Libię sobie tylko czasem zrobić napoje musujące z witaminami lub magnezem, gdy chce mi się pić.
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Pamiętam jak byłem mały to przed zjedzeniem jabłek je obijałem, bo po tym lepiej mi smakowały ;)
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Spoko, może mam omamy. Wydawało mi się, że coś zostało usunięte - nieważne

Może jako moderator możesz to sprawdzić.
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Inne produkty mające 0 IG

Kawa, herbata 0
Majonez (jaja, olej, musztarda) 0
Owoce morza 0
Ryby 0
Sery tłuste (żółty, pleśniowy itp.) 0
Śmietana kwaśna 0
Sos sojowy (bez cukru) 0
Tłuszcz roślinny/zwierzęcy 0
Wino wytrawne (czerwone, białe) 0
Wołowina 0
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Wszedłem na stronę tego instytutu, żeby dowiedzieć się czegoś konkretnego o tej książce, ale przeczytałem jeden wielki bełkot.

Jak książka jest tak samo napisana to dziękuję...
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Celine - ładnie tak edytować swój post, po tym jak już na niego odpowiedziałem?



?le jest to rozwiązane w tym forum, ponieważ możliwość edycji powinni mieć tylko administratorzy i moderatorzy tego forum.

Teraz jest tak, że każdy może edytować swój post kiedy tylko zechce, co powoduje że wypowiedzi użytkowników nie są później spójne..
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

[quote:b336281f15="Barbarella"]
Może może dane na temat stopnia przyswajalności z różnych rodzajów pokarmów poszczególnych minerałów i witamin ?[/quote:b336281f15]

Niestety nie posiadam takich tabel i nie wiem czy w ogóle są takie.

Wydaje mi się, że przyswajalność pierwiastków może być uwarunkowana przez wiele czynników, np. wiek, stan fizjologiczny czy aktywność. - to są tylko moje domysły

Wiem natomiast, że mikro i makro elementy dużo gorzej są przyjmowane z suplementów niż z normalnej żywności.
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Jeżeli będzie dużo więcej jakiegoś pierwiastka niż organizm potrzebuje, to pewnie zostanie wydalony, np. wraz z moczem.


Należy też pamiętać, że wszystkie makro i mikro elementy nie są przyjmowane przez organizm w 100%.
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

[quote:73c264d27a="e-dietetician"]Wiele czynników aktywności fizycznej ma wpływ na to jaki procent energii zużywany na aktywność fizyczną pochodzi z tłuszczu a jaki procent z glukozy lub białka. [/quote:73c264d27a]

Pierwszy raz czytam coś takiego.

[quote:73c264d27a="e-dietetician"]Spalanie glukozy lub białka podczas odchudzania nie jest bardzo pożądane natomiast spalanie tkanki tłuszczowej jak najbardziej w tym tkwi różnica. .[/quote:73c264d27a]

Dlaczego spalanie glukozy nie jest pożądane? Przecież to z niej (węglowodanów) tworzy się tkanka tłuszczowa.
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Też nie jestem zwolennikiem wszelkich słodzików. To jest dobre dla cukrzyków, ale jak ktoś nie musi zastępować cukru to niech tego nie robi.

Lepiej już go najzwyczajniej trochę ograniczyć.
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

[quote:0f38ce84ad="kaszubanna"]
IG = dzielimy stężenie glukozy we krwi po spożyciu produktu zawierającego 50g węglowodanów przez stężenie glukozy we krwi po spożyciu po spożyciu 50g glukozy

[/quote:0f38ce84ad]

Należy jeszcze pomnożyć przez 100%, ponieważ IG podaje się w procentach ;)
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

[quote:ae1eacfa8f="Celine"]Zasada jest prosta: im więcej jesz słodyczy, tym więcej twój organizm potrzebuje witamin B, wapnia, fosforu, magnezu i chromu, żeby to wszystko przetrawić.[/quote:ae1eacfa8f]

Hmm.. A ja pisałem, że należy się obżerać słodyczami?


Wiesz, sam nie słodzę herbaty ani niczego nie słodzę jeśli nie muszę, ponieważ cukier jest we wszystkim. Wyeliminować się go z diety nie da, można jedynie ograniczyć.


Jeżeli ktoś będzie miał odpowiednio zbilansowaną dietę, to nie będzie miał żadnych niedoborów mikro i makroelementów oraz witamin.
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Jeżeli osoba do 30 roku (z tego co pamiętam) nie zbuduje sobie odpowiedniej masy kostnej, to później może mieć z tym problemy. Kobiety są bardzie na to narażone.

W późniejszym wieku nie ma już znaczenia, czy ma w organizmie 100%, 200% czy 300% wapnia i tak masa kostna już nie jest budowana - tylko się zmniejsza...

Jeżeli ktoś nie zadbał o kości w odpowiednim wieku, to później może mieć problemy.
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Sorry, ale wiadomości zdobyte na uczelni od wykładowców cenię sobie wyżej.

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że trochę błędnie pojmujesz osteoporozę. Zresztą napisałem już post w temacie, którym się posiłkowałaś ;)
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

[quote:cc2ef83b33="TylkoZdrowie"]Dla mnie jedno wyklucza drugie. Jeżeli palimy papierosy to szkodzimy zdrowiu i jednorazowe wzięcie witamin nie zmieni tego faktu. najprościej byłoby przestać palić:)[/quote:cc2ef83b33]

Zgadzam się z Tobą, ale jeżeli ktoś nie zamierza rzucić palenia - to może zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka

Palaczom zaleca się również spożywać większe ilości selenu, można o tym przeczytać na [URL=http://palenie-papierosow.blogspot.com/2011/01/rzucies-palenie-jedz-produkty-bogate-w.html]blogu o paleniu papierosów[/URL] .
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Martwi mnie wasza opinia na temat mleka, która została wylansowana przez pseudonaukowców...

Jak można mówić, że mleko jest niezdrowe dla człowieka?!? Jestem w szoku po tym co czytam na tym forum...

Po za tym, mleko dostarcza wapnia, które jest bardzo ważne w naszym życiu. Ludzie obecnie coraz częściej chorują na osteoporozę, ba już nawet dzieci zaczynają mieć z tym problemy...

Powiedzie, że przetwory mleczna mogą dostarczać wapnia... Trochę jest w tym racji. Jednakże w szkole mnie uczono, że wapń z mleka jest lepiej przyswajalny. No, ale każdy zrobi jak chce... Wyraziłem tylko swoje zdanie, z którym nie musicie się zgadzać.

Statystyki na temat osteoporozy są jednak jednoznaczne.
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

[quote:85898f279e]Cukier szkodzi w każdej ilości, nawet najmniejszej. Nie ma żadnych wartości odżywczych, a wręcz zabiera z organizmu składniki potrzebne do metabolizmu, nie wspomnę o działaniu procukrzycowym i propróchnicowym.[/quote:85898f279e]

Cukier nie szkodzi w normalnych ilościach.

Z tym zabieraniem składników potrzebnych do metabolizmu to już pojechałeś po całości...
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

W tabelach, gdzie podawana jest kaloryczność różnych produktów zawsze jest brany pod uwagę sposób ich przyrządzania.

Inna będzie kaloryczność da mięsa gotowanego na parze i i smażonego. Różnica będzie duża ;) No i po co dodawać kcal mięsa i tłuszczu? Znajdź tabelę dla mięsa smażonego...

Nie mówiąc już oczywiście o tym, że smażenie samo z siebie jest niezdrowe.
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Witam!

Mam na imię Michał i zarejestrowałem się, aby trochę podyskutować na tematy, które mnie interesują.

Jestem obecnie studentem Politechniki Łódzkiej - kierunek Technologia Żywności -> ostatni rok ;)
» przejdź do wątku
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności