Mogę ci odpowiedzieć że nie. Nie można schudnąć na takiej diecie. Jeżeli dieta jest skomplikowana tym jest trudniejsza do stosowanie. Fakt jest oczywisty.
Dieta aby była skuteczna musi być prosta. Zauważyłaś na pewno że ludzie którzy mają znaczną nadwagą są osobami najczęściej zrezygnowanymi, którym dużo nie trzeba aby się poddać. Dieta skomplikowana wymaga niesamowitej dyscypliny i samozaparcia. Taka dieta szybko odstrasza i wzmocni tylko poczucie bezsilności.
Każdy proces skutecznego odchudzania musi przebiegać małymi kroczkami. Zaczynamy od stopniowej rezygnacji z tego co spożywamy w nadmiarze, następnie przechodzimy do tego aby spożywać posiłki regularnie, potem zmniejszamy ich obfitość a dopiero po tym możemy próbować stosować jakąś dietę.
W całym tym procesie nie możemy rezygnować z regularnego wysiłku. Ten element jest nieodzowny. Nie może to być sporadyczny zapał ale sposób na zmuszenie organizmu do większego spalania nadmiaru kalorii oraz utrzymania samodyscypliny.
Czym proces jest wolniejszy tym przynosi trwalsze efekty i przyzwyczaja nas "bezboleśnie" do nowego trybu życia.
Jest jeszcze jedno o czym wielu nawet nie myśli. Dla ludzi ze znaczną nadwagą jedzenie jest najczęściej nałogiem. Alkoholik na całe życie pozostaje alkoholikiem nawet jak nie pije od 20lat Tak samo jeżeli ktoś miał kiedyś nadwagę i sobie odpuści to nawet po 20 latach wróci do punktu wyjścia. Tak jak z nałogów możemy zrezygnować i przeżyć tak bez jedzenia nie możemy. Dlatego musimy pamiętać że przez naszą nieuwagę możemy wrócić do starego nałogu.
» przejdź do wątku
"Jemy po to żeby żyć, a nie żyjemy po to żeby jeść"

Moja skromna strona: http://mojebojeznadwag.blogspot.com/