Dzisiaj jest: Wtorek, 23.04.2024 Imieniny: Jerzego i Wojciecha



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika mrcopeland
mrcopeland




Skąd: Wrocław
Dołączył: 06.12.2011
Posty: 2

[quote:e71f025c4b="NutriAdvicerka"]Największym spowolnieniem wydaje się być nie jedzenie na noc. Jeśli pokarm jest dostarczany to metabolizm jest pobudzany, jeśli nie spowalniany.[/quote:e71f025c4b]

To wydaje się logiczne, ale podobno najważniejsze to poznać swój organizm, a ja czuję, że tracę przez noc za dużo, gdy nie zjem załóżmy po 20-21. Z tego powodu dostarczam nieco przed snem białko z twarogu chudego(100g) i tłuszcze właśnie z oliwy z oliwek (łyżka st.) Ma to rzekomo spowolnić wchłanianie białka w trakcie snu.
Być może warto mi spróbować omijać to jedzenie na noc, choć ciężko będzie mi zapewnić odpowiednią ilość składników ze zbilansowanej diety przed godzinami nocnymi.

Tymczasem dziękuję za odpowiedź, a na olej lniany przerzucę się na pewno.
» przejdź do wątku
"Jedzenie koi nerwy i duszę. Odwaga bierze się z brzucha - cała reszta to desperacja"

mrcopeland




Skąd: Wrocław
Dołączył: 06.12.2011
Posty: 2

Witam, witam.

Może temat był, może nie. Korzystam z prawa świeżości na forum i pytam:

- 1.Czy picie codziennie 10 ml oliwy z oliwek przed snem może w jakikolwiek sposób zaszkodzić naszemu organizmowi? 2.Czy mitem jest, iż organizm po pewnym czasie przyzwyczai się do dawki i specyfiku i nie będzie on działał spowalniając trawienie?

3.Czy znacie inne metody spowalniające trawienie w nocy i minimalizujące straty kilogramowe? (poza podjadaniem)

Jeżeli to wszystko brzmi nie fachowo to wybacz i sprowadź mnie na prawidłową ścieżkę, z góry dziękuję!
» przejdź do wątku
"Jedzenie koi nerwy i duszę. Odwaga bierze się z brzucha - cała reszta to desperacja"