Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

«   | 1 | 2 | 3 |  

powrót
Wszystkie posty użytkownika politia
politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


W jednym i drugim cukier na drugim miejscu na liście składników... niestety nie polecam żadnego z nich.
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


dylsien domyślam się, że piszesz o oleju tłoczonym na zimno, bo ten rafinowany, dobrej jakości nie ma smaku wcale :)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Niestety nie. Różnią je jedynie kolor, sposób pozyskiwania i smak, ale wciąż cukier to cukier...
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Mnie nie do końca przekonuje smak ksylitolu. I, co bardziej istotne, jego cena...
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


A do mojej poprzedniej wypowiedzi dodam jeszcze tyle, że już 2 łyżki oleju rzepakowego wystarczają do pokrycia dziennego zapotrzebowania na kwasy omega-3. 
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


dylsien - najzdrowszy. ma najlepszy skład tłuszczowy.
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Przymierzam się do tych bułeczek już od dłuższego czasu, muszę je w końcu zrobić :)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


asnyk no właśnie to nie jest do końca tak - nasz rodowity Polski rzepak jest bardzo niedoceniany, a to generalnie jest już najwyższa półka.
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Elizka mogę jedynie pozazdrościć "dojść" ;) ja niestety rybaka w Poznaniu nie wypatrzę, choćbym ze świecą szukała ;)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Przyznam, że pierwsze słyszę. Gdyby tak miało być musiałaby być to sprawka tłuszczów trans, które są w margarynie a nie ma ich w olejach roślinnych (bo to właściwie główna różnica między nimi), inaczej mowa byłaby że oleje też niszczą zęby, a to raczej nie możliwe :) 
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Byłam kiedyś na 5 seriach depilacji laserowej łydek i... nie widzę ani trochę poprawy (a w teorii jestem najlepszą kandydatką - karnacja jasna, włosy ciemne) :(
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Niestety sposobu na likwidację rozstępów jeszcze nie odkryłam, ale jak złapałam się na tym że i u mnie pojawiają się te brzydkie pręgi, zaczęłam zwracać większą uwagę na uelastycznienie skóry - witamina E ujędrnia i regeneruje, można używać maści lub po prostu oleju rzepakowego który ma jej dużo, a przy okazji można go stosować jak balsam do ciała. To niestety tylko rada w myśl zasady "lepiej zapobiegać niż leczyć" :/
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Odkąd moja babcia zdradziła mi swój przepis na piękną cerę - szare mydło i krem nivea - zaczęłam to stosować i... działa. Początkowo było dziwnie, bo szare mydło dawało efekt ściągnięcia, a nivea wydawała mi się ciężka i tłusta, ale... to na prawdę działa :)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Ja na cellulit polecam domowy peeling - kawa (ma działanie antycellulitisowe) + olej rzepakowy (ujędrnia dzięki witaminie E) + sok z cytryny (likwiduje przebarwienia). Jest doskonały przy regularnym stosowaniu :)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


pół litra soku z cytryny dziennie?! wow! ale taki sam w sobie czy wymieszany z wodą? 
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Przemko a czy przy twojej diecie jadasz też oleje? Np olej rzepakowy, który jest bogaty w omega-3? 
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Ja korzystam czasami ze strony ilewazy.pl - tam oprócz wartości odżywczych pokazana jest wizualizacja gramatury (np jak zastanawiamy się ile kalorii miała ta miseczka orzechów które właśnie zjedliśmy, a nie zważyliśmy ich wcześniej)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Kalorie to jedno, ale utrzymanie właściwej wagi zależy też od składników odżywczych jakie przyswajamy, dlatego zgadza się: kaloria kalorii nie równa
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Elizka a są oleje zwierzęce? ;) Źle że nie używasz ich prawie wcale, bo tłuszcze są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bez tłuszczu witaminy A,D,E i K się nie przyswajają...
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

zimnykalafior logiczne myślenie :) warto dodać do tego, że z kolei tłuszcze bogate w kwasy omega-3 (np tłuszcz rybi lub olej rzepakowy) pomagają utrzymać poziom cholesterolu w normie, dlatego je z kolei warto włączyć do swojej diety.
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Tak jak pisze Dr House - w przypadku HDL im więcej tym lepiej :) byle powyżej 45
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


A czemu "tylko morskie"? Owszem, morskie mają najwięcej omega-3, ale to nie znaczy, że inne ryby są niezdrowe i szkodzą. Też można je jeść :) Zawsze można skropić olejem rzepakowym i w ten sposób dostarczyć dodatkowych kwasów omega-3 ;)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


To coś dla mnie :) Ale co daje ten syrop z agawy? Można go pominąć?
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Kalorycznie, ale za to jak smacznie się zapowiada! :) Aż klawiaturę zaśliniłam ;)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Wyglądają imponująco :) A jak jest z ich smakiem? Bardzo różnią się od dobrze znanych serów ze sklepu?
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Pomysł na biznes ciekawy, ale osobiście wolę sama kombinować z przepisami :)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


smażonych kiełków jeszcze nie jadłam. Może to być ciekawe doświadczenie :) Do moich ulubionych należą kiełki słonecznika i brokuła - pycha :)

Co do samego smażenia to oliwa ma niską temperaturę dymienia, szybko się przypala i traci wszystkie swoje zdrowotne właściwości. Olej rzepakowy lepiej znosi zmiany temperatur. 

» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Zauważyłam, że dla większośći "zdrowo" znaczy koniecznie z oliwą z oliwek. A tymczasem zdrowszym tłuszczem, o lepszym składzie kwasów tłuszczowych jest... olej rzepakowy.
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Czemu na oliwie?! Oliwa nie nadaje się do smażenia, znacznie lepszy jest do tego olej rzepakowy, który ma wyższą temperaturę dymienia.
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Napisz do hotelu, może Ci powiedzą ;)

Ja tam halibuta robię klasycznie - skrapiam odrobiną oleju rzepakowego żeby dodać mu jeszcze trochę omega-3, przyprawiam solą i pieprzem i do piekarnika ;) 

» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


natallie to prawda - dlatego właśnie jak ktoś wyżej napisał, ostatni posiłek zjedzony na 2 godziny przed snem powinien pomóc nam tego uniknąć.
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Do tej informacji o kwasach omega-3 dodam, że nie tylko w rybach i siemieniu są kwasy omega-3. 2 łyżki zwykłego oleju rzepakowego pokrywają dzienne zapotrzebowanie w omega-3
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Z tymi płatkami Fitness to przyznam, że aż sama się zdziwiłam. Nie jadam ich często ale jakoś uśpiły moją czujność i nie sprawdziłam etykiety...
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Dr House - wcale nie taka rewelacyjna ta proporcja. Proporcja powinna być zbliżona jak najbardziej 1:1, olej rzepakowy jest już znacznie bliżej tej proporcji.
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


JA zostaję jednak przy miodzie ;) Przerażają mnie trochę ceny tych zamienników...
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Czasu i regularności wymaga także nauczenie się układania zbilansowanej diety - jeśli na coś mam poświęcić ten czas, to właśnie na to. Raz zdobyta wiedza zaowocuje na przyszłość. Wiele osób nawet nie wie gdzie szukać witamin czy innych składników odżywczych, wydają fortunę na kapsułki z omega-3 podczas gdy wystarczy jeść ryby lub zaledwie (!) dwie łyżki oleju rzepakowego dziennie. 
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


A czy nie jest to jeden z tych grzybków uzależniających? Na czym polega taka kuracja?
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Nie próbowałam i przyznam, że pierwszy raz o nim słyszę. Chętnie poznam jakieś opinie.
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Dla mnie ten artykuł nie jest zaskoczeniem ;) Gdyby suplementy były skuteczne to nie byłoby tyle osób z nadwagą ;)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


A ja w święta przyznaję, że popuszczam pasa i nie zwracam zbyt dużej uwagi na to ile jem. Ale jak sama gotuję to już na tym etapie staram się podejmować zdrowsze wybory - w kuchni gości dużo warzyw, oleje roślinne zamiast tłuszczów zwierzęcych (nawet ciasta piekę na oleju rzepakowym, bo mam w rodzinie osoby chore na serce więc olej bogaty w omega-3 jest dla nich dużo zdrowszy), unikam ciężkich sosów i kremów. Nie jest tak źle ;)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Odnośnie GMO jest ogromna nieświadomość. Np często ludzie mylą GMO z naturalnymi krzyżówkami - przyklad: olej rzepakowy. W tej chwili jest on pozbawiony kwasu erukowego i wytwarzany jest z odmian które nazywane są "podwójnie ulepszonymi". Ludzie błędnie interpretują to jako GMO, a tymczasem nie ma tu ingerencji obcego DNA lecz jest to odmiana uzyskana za pomocą krzyżówki.
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


W pierwszym poście zabrakło jeszcze tłuszczów. Oczywiście tych dobrych, jak np. olej rzepakowy, który jest bogaty w witaminy i omega-3, nie zatykającego żyły smaluszku ;)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Taaa... baju baju jestem w raju. Już sam tytuł brzmi jak piękna bajka. Jeśli dotąd się jadło niezdrowo, a nagle się znacznie jeść zdrowo to zacznie się chudnąć nawet i bez takich specyfików.
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Pierwsze słyszę o takim owocu. A sprzedają go też w naturalnej formie czy tylko jako ten soczek?
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Bardzo dosadnie ujęte. Wydaje mi się, że z tym "wysypiskiem" to wiele zależy od diety -  inaczej będą wyglądać jelita 20-latka odżywiającego się zdrowo i uprawiającego sport, a inaczej 60-latka, które przez całe życie opychał się czym popadnie i uprawiał jedynie kanaping&piloting ;)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Jedyne konieczne witaminy przy odchudzaniu to te pochodzące z żywności. Podobnie jest z innymi substancjami: minerały, kwasy omega-3... te drugie skutecznie pomagają walczyć z kilogramami, a znaleźć je można w rybach lub zaledwie dwóch łyżkach oleju rzepakowego dziennie (taka dawka pokrywa dzienne zapotrzebowanie)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Mam znajomych którzy dali się wciągnąć w tę drabinkę - po jakimś czasie sami przyznali, że te produkty są do niczego...
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Na cellulit polecam peeling z kawy i oleju rzepakowego (to pierwsze działa antycellulitisowo, a to drugie odżywia i regeneruje skórę dzięki czemu staje się jędrniejsza)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Z czerwoną trzeba uważać, bo w zbyt dużych ilościach ma działanie przeczyszczające. 
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Omega-3 to nie witaminy tylko kwasy tłuszczowe. Ale fakt, są bardzo potrzebne. Tylko, że zamiast wydawać pieniądze na farmaceutyki lepiej jeść dużo ryb, albo olej rzepakowy (dwie łyżki dziennie pokrywają zapotrzebowanie).
» przejdź do wątku

«   | 1 | 2 | 3 |