Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika Elizka26
Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

Chodziliście już może gdzieś w Wawie na zajęcia Bodypump?

Przymierzam sie osobiście do wyprawy do TuanClubu (Józefosław, Piaseczno, strona klubu: http://klub.tuanclub.pl/oferta/odkryj-sportowa), bo gdzieś mi w necie mignęło że te zajęcia u nich są świetnie prowadzone, a czytałam na zagranicznych stronach, że bodypump świetnie wpływa na sylwetkę.

Ktoś ćwiczy? Może w tuanie?

» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

Jeśli chodzi o aqua aerobik to rzeczywiście swojego czasu chodziłam na zajęcia i było świetnie. Teraz trochę się przerzucam i na basen owszem, chodzę (w Tuanie - http://klub.tuanclub.pl/oferta/basen bardzo fajny mają), ale osobno też na zajecia fitness - dokładnie BodyPump - też w tym samym klubie.

To jest dopiero super efekt jeśli chodzi i o wrażenia w trakcie zajęć (genialna instruktorka) i o efekt PO.

Jak lubicie się aktywnie wypocić, pomęczyć a potem czuć świetnie - to zajęcia z Bodypumpu są do tego stworzone.

» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36


o ciekawe, jak mi się uda schudnąć, to się zgłoszę
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36


tabletki pomogą, ale nie tylko one:)
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

Marzą mi się jakieś wczasy odchudzajace (koniecznie teraz jesienią, bo zdecydowanie nie przepadam za letnimi tłumami, i ta pora jest dla mnie optymalna). Możecie coś polecić?

Jak na razie najlepszą ofertę znalazłam z biura Amitur (jeździłam juz z nimi kiedyś, bdb obsługa, cena jak w ośrodku, a co roku wysyłają gratis fajny katalog i jakiś gadżet) , dokładnie tutaj:

http://www.amitur.pl/borne-sulinowo-revital-wczasy-odchudzajace-na-pojezierzu-drawskim,211.html - w samym Bornem juz kiedyś byłam, ale to dawno, i nigdy na zasadzie turnusu odchudzającego, więc ogólnie cenowo jest fajnie (okazja po sezonie) i w ogóle, ale zanim się zdecyduję, to może podrzucicie jeszcze jakieś dobre oferty?

» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36


Ja uwielbiam ryby pasjami.

Dobre ryby - od rybaka, a nie z markietu

» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

Wyczytałam dzisiaj na jakiejś stronie newsowej, że tłuszcze margarynowe niszczą zęby - czy to jest prawda? SPytałabym mojego dentystę, ale nie chce z każdą sprawą zawracać mu przysłowiowych 4 liter (zwłaszcza że to naprawdę rozchwytywany stomatolog - nawet w sieci go mocno chwalą), ale może wy po prostu wiecie coś na temat?

Margaryny do smarowania mogą niszczyć szkliwo? I jakim cudem?

» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36


tylko sałatki??
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36


No ja to bym chciała mieć takie sukcesy, ale wydaje mi się że 20 kg w rok to dla mnie nieosiągalne, nawet przy pomocy dobrej diety (fajny dietetyk z bazy znanego lekarza mi ustawiał schemat żywienia), czy przy intensywnym ruchu (codziennie biegam 5 km)... na więcej nie mam czasu.

Ale sukcesu gratuluję mocno!

» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

Jaki sprzęt do ćwiczeń i rehabilitacji w jednym może:

  • pomóc w zwalczaniu nadprogramowych kilogramów
  • i wspomagać rehabilitację miednicy po złamaniu?

Na stronach actimedu  jest fachowy sprzęt rehabilitacyjny , ale ja nie potrafię sama zdecydować co mam wybrać.

 

?

» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

A co jeśli mimo aktywnego odchudzania się, czyli stosowania wielu diet, ruchu, sportu itd itd wciąz nie możemy schudnąć?

Czy wtedy jedynym wyjściem są operacje plastyczne typu liposukcja, odsysanie tłuszczu itd..? Jak się na to zapatrujecie i czy może macie lekarzy czy ośrodki medyczne, któe w tym się specjalizują i które możecie polecić? Przeglądam sobie listę Znanylekarz.pl (link wyżej) ale jakoś nie moge podjąc dezycji...

» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36


a my Na Dymną:)
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

Jakie wg was sa najlepsze zabawki ogrodowe?

W ogrodosferze znalazłam i baseniki dmuchane, i kojce, place zabaw całe, osobno piaskownice itd. No ale wszystkiego mieć nie można - na co postawić najlepiej, jak myślicie?

» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36


W sumie to ja tego sklepu nie znam, a tak ogólnie staram sie ładne rzeczy z biżuterii wybierać. Ostatnimi czasy głównie przez lipgold.pl (np: http://lipgold.pl/srebrne-wyroby,c.html ) - mają cenowo naprawdę sporą różnicę jeśli chodzi o konkurencję, a biżuteria jest piękna.

Ba! Nawet w niektórych działąch mają filmiki z poszczególnymi rzeczami, więc można zobaczyć prawie jak na żywo.

» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36


hmm.. a ja nawet nie kojarzę kto to jest...
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

Zapiszę sobie przepis i skorzystam, dawno nie robiłam takiej sałatki
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

Podobno szef kuchni przepisów nie zdradza, ale bardzo prosiłabym o informację jak zrobić halibuta pieczonego!!

Jadłam go w hotelu SPA w Dziwnowie jakieś 2 tyg. temu (tutaj jest taki podstawowy skład: http://www.starydziwnow.pl/pl/page/content/n/85 , ale nie mam pojęcia jak uzyskać efekt który oni uzyskali... był naprawdę pyszny i wcale nie suchy, ja to jak robię to niestety wysusza mi się i nie wiem kurde..

Może podpowiecie?

» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36


ja prawie w ogóle olejów nie uzywam, a jeśli już to roślinne własnie
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36


No ale jak ograniczysz spożywanie mięsa, to zabierzesz też sobie dostęp do białka budulcowego, które w miesie  jest, więc osłabisz mięśnie a proces odbudowy choćby tej powysiłkowej poleci na łeb...(tak mówi mój brat,który chodzi na siłownie).

 Cholesterol to dziadostwa fakt, nawet kardiolog u którego ostatnio leżałam na EKG mówił, żeby słodycze i tłuszcze ograniczać, bo takie poziom podwyższonego złego cholersterolu to nawet do wylewu może doprowadzić, ale trzeba go ograniczać z głową a nie ciachnąć z diety wszystko jak leci...

 

» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

Czy są tu jakieś osoby, które mają alergię ma mleko? Fachowo to się chyba nazywa nietolerancja laktozy, ale ja np mogę jeść rzeczy na mleku (sery, jogurty), a tylko samym mleku mam wysypkę i wymiotuję.

Czy w takim przypadku to mozę być jakiś czynnik alergologiczny czy jak to mówi od lat moja mama "nie lubię mleka i wydziwiam"?

Jak myślicie? Trochę mi się nie chce iść i robić testów na alergię, bo ogólnie czuje się ok, ale może jednak..? Można być uczulonym TYLKO na mleko?

» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36


ja bardzo lubię tran:)
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36


Dokładnie tak jak ktoś wyżej napisał, uzależnienie od piwa jest wg mnie tym sanym co uzależnienie od alkoholu - a często nałogi bagatelizują tą różnicę, mówiac, że oni przecież piwo piją, a nie wódkę od rana...

Ale to tak nie działa:) Jak ktoś serio podchodzi do tematu i zaczyna widzieć problem, to wtedy albo odwyk na własną rękę, co jest trudne, albo lekarz - w dziale psychiatria na znanylekarz.pl można znaleźć co najmniej kilka centrów w Polsce, które zajmują się leczeniem uzależnień,

tylko trzeba chciec poszukać... i w ogóle "chcieć"

» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36


chyba stronka o psach dla ludzi hehehe
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36


Fajny ten artykuł z vitalli - czytałam już kiedyś go
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36


Na pewno trochę prawdy jest tym, że z anoreksją jest jak z nałogiem. Ale nie wolno tego traktować jako rzeczy ostateczną... wsparcie rodziny, lekarzy, jakis dobry psycholog (w necie sporo ekspertów jest, wystarczy chcieć poszukać - choćby na tym znanylekarz.pl i na innych serwisach o zdrowiu).

Nie musimy się godzić na anorektyczne modelki i modę XXS... co to w ogóle za moda?...

» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

Heh, dzięki dzięki i pytam, a jakże:)
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

brzmi też apetycznie:)
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

NutriAdvicerka dzięki wielkie, to mi rozjaśnia sprawę, choć i tak siedzę i czytam i czytam. To wszystko tzn Terapia Sokami i cała filozofia jak się tak zagłębiam, to ma jakiś taki sens, który mnie przekonuje i pewnie, że chciałabym wierzyć że bliskiej mi osobie pomoże wyleczyć raka, ale jak to mówię, póki się nie spróbuje to się, nie wie.

Co do wyciskarki, to pewnie nie bedzie mnie stać na sprezentowanie takiej za 10 tysi, ale tańszą tak do połowy tej sumy pewnie tak.

a to pozytywne zdanie, skoro nie stosowałaś to od kogoś bliskiego może?
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

oo, ależ tempo odpowiedzi (szał) dzięki wielki, przyda się:)
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

a ja będę zawsze uważać że olej lniany z tych tłoczonych na zimno to jest dla zdrowia rewelacja - to się po prostu czuje po dłuższym stosowaniu takiego oleju - w końcu porpawę na zdrowiu czy tą szczególną moc jaką dają kwasy Omega 3 to się nie czuje po 1 butelce...
Osobiście polecam [URL=http://www.nokaut.pl/witaminy-mineraly/olej-lniany-tloczony-na-zimno.html]ten[/URL] olej lniany (używam dlugo, jestem zadowolona no i się fajniej po nim czuje niż jak po pichceniu na zwykłym oleju)
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

taaa... ciekawe od kiedy to Biedronka odpisuje na maile? A właśnie właśnie może podałbyś adres tego maila? mam parę pytań, a mi sie jakoś nie udało żadnego maila znaleźć
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

jest taka dość znana zagranicą, a u nas troche mniej [b:26a9b07eb2]terapia sokami, zwana też terapią Gersona[/b:26a9b07eb2].
Ogólnie chodzi o to, że pijąc odpowiednio zrobione soki (wg receptur dr Gersona), sięgając po kiełki itp można oczyścić organizm z toksyn i sprawić, że w trakcie początkowych etapów choroby nowotworowej będzie się lepiej czuło i niejako "likwidowało" przyczyny choroby a nie jej efekty.

W mojej rodzinie jest teraz jedna osoba, która intensywnie szuka takich naturalnych, anty-nowotworowych terapii i po opiniach, które w sieci znalazła jest "Za". Ja trochę o tym czytam (m.in tu są artykuły: terapiasokami.pl/pl/n/14 itd itp) ale chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat pod kątem:

czy macie jakieś doświadczenia?
czy są efekty?
czy faktycznie człowiek chory na raka lepiej się czuje korzystając z soków przygotowanych wg zaleceń tej diety?
czy autentycznie wyciskarki do soków sa lepsze niż klasyczna sokowirówka
itd

Pomożecie?
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

a ja na upału lubię mrożoną miętę - to coś między smakowym syropem a drinkiem, ale wyjątkowo lekka (kupuję taką: [URL=http://www.nokaut.pl/napoje/mrozona-mieta-frosted-mint.html]Mrożona mięta frosted mint[/URL] w butelce).
A w upały to niebo i ziemia - sami spróbujcie pycha!
A tak poza to oczywiście herbatę owocową na słodko, i wode niegazowaną mineralkę.
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

słodzenie kawy to profanacja - ani grama!:) zresztą niesłodzona kawa jest przeciez taka pyszna!
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

jest sens, jest - to jedna z najciekawszych kuchni jeśli chodzi o filozofię - ja namietnie gotuję wg jej zasad zimą - pozwala przygotowac super rozgrzewające posiłki, doskonale skomponowane i wpływajace dobrze na organizm.
co wazne: jest tania!
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

Cześć wszystkim! - witam się uprzejmie i miło mi witać:)
» przejdź do wątku
Lubię wiedzieć, co jem:)