Dzisiaj jest: Wtorek, 19.03.2024 Imieniny: Józefa i Bogdana



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika Abigail
Abigail




Skąd: Kraków
Dołączyła: 24.10.2012
Posty: 4

Bardzo polecam stevię moim klientom, szczególnie cukrzykom, którzy maja problem z rezygnacją słodzenia napojów ;) Natomiast sama się przekonałam że do pieczenia jest średnia, choć korzystałam ze stevi w różnych formach. Dlatego gdy mam ochotę na ciastka używam ksylitolu, jest jak cukier buraczany, ale zawiera o połowę mniej kalorii, a jego IG wynosi 8. Oczywiście też z nim nie przesadzam, ale naprawdę warto ;)
» przejdź do wątku
Abigail

Abigail




Skąd: Kraków
Dołączyła: 24.10.2012
Posty: 4

Również używam ksylitolu, choć mało słodzę, ale dobrze się na nim piecze ;)
Polecam również stevię, jest to brazylijska roślinka, niesamowicie słodka, nie ma żadnych kalorii, oraz prawie nie podnosi cukru we krwi ;)
można ja u mnie kupić w sklepie internetowym jeśli nie jesteś z Krakowa w Eko Chatce
» przejdź do wątku
Abigail

Abigail




Skąd: Kraków
Dołączyła: 24.10.2012
Posty: 4

Prowadzę w Krakowie Eko Chatkę, to sklep ze zdrową żywnością ;) i często się spotykam z mitem że zdrowe to niesmaczne, rodzic nie kupi dziecku do szkoły wody lub naturalnie tłoczonego soku, tłumaczy się "bo dziecko nie wypije bo nie lubi", jak ma lubić jak zapychają je ciągle colą lub innymi badziewiami. Zamiast zdrowego owocu dzieciaki dostają złotówkę na chipsy do sklepiku, tylko dlatego że to łatwiejsze niż nauczyć córkę/syna od małego zdrowego stylu życia.
» przejdź do wątku
Abigail

Abigail




Skąd: Kraków
Dołączyła: 24.10.2012
Posty: 4

Jakiś czas temu spróbowałam pysznej sałatki, właśnie z dzikiego ryżu ;) nic tam nadzwyczajnego nie było, ale od tamtej pory jest chyba moją ulubioną ;)
50g dzikiego ryżu
1szt żółtej i czerwonej papryki
50g orzechy nerkowca
2 cebule
sos:
oliwa z oliwek
czosnek
ocet jabłkowy

Płukany dokładnie, a następnie gotujemy ryż (ok 5o minut w wywarze jarzynowym). Na patelni rumienimy orzechy na złoty kolor i odstawiamy. Podsmażamy cebulę pokrojoną w piórka i paprykę w sporą kostkę. Na koniec wszystko mieszamy. Zalewamy sosem i odstawiamy w chłodne miejsce na całą noc. Pycha, zajadałam się tym cały weekend ;)

Plus taka mała reklama; ponieważ dziki ryż możecie kupić właśnie u mnie w Eko Chatce na stronie sklepu ;)
» przejdź do wątku
Abigail