Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika sheisbounty
sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Taa, pewnie to kolejny szemrany pomysł na dodatkowy zarobek. Człowiek tylko straci dużo czasu, a nie dostanie żadnych pieniędzy. Ja tam osobiście skłaniam się ku stwierdzeniu, że najlogiczniejsze będzie stworzenie strony www i generowanie z niej przychodów. Jakiej? Tu już wszystko zależy od Twoich umiejętności.
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Świetna nazwa strony! Szkoda, że już jej nie ma :(
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Szkoda tylko, że na swoim kanale nie masz żadnych filmów :) To co my mamy tam oglądać?
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Mi automatycznie program do rozliczania PIT przekazał go na jakąś organizację.
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Dzięki! Jak będę mieć trochę wolnego czasu, to zobaczę te filmy :)
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Z czystej ciekawości: czym takim jest żywność projektowana? :) Nigdy o tym nie słyszałam.
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Ja teraz zastanawiam się jaką biżuterię kupić na prezent na urodziny mojej przyjaciółki. Chciałabym aby zakupione błyskotki były dla niej uniwersalne i aby pasowały jej do większości ubrań. Słyszałam o tym, że modna na lato jest srebrna biżuteria, która moim zdaniem jest ponadczasowa :) Myślę, że kupię jej jakiś łańcuszek z zawieszką i do tego kolczyki.
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Marcelina, masz rację, te ciśnieniowe ręczne są lepsze - masz taki z łyżką?
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


ramka, batony nie są pustymi kaloriami, tzn. zależy jeszcze jakie batony... Tak samo z napojami: woda i soki to trochę nietrafiona propozycja dla kogoś, kto pracuje fizycznie i potrzebuje dużo energii w ciagu dnia, tu lepszym rozwiązaniem byłyby soki zagęszczone, koktajle owocowe i kakao.
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Na tablicy jest beznadzieja, straszne zamieszanie z aktualnością bądź przedawnieniem ofert, wiele osób oszukuje... nie polecam. Osobiście raz sprzedawałam samochód na Gumtree a raz na MotoGratce i poszło szybko.
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

U nas już pewne, że w tym roku też uda się z Chorwacją, mamy już zarezerwowane wczasy i wpłaconą zaliczkę :) Żeby umilić sobie czas do wyjazdu, zaplanowałam jeszcze krótki wypad w góry z przyjaciółmi, właśnie szukamy w Zakopanem noclegów w centrum, jest tego całkiem sporo, więc mam nadzieję, że uda się szybko coś znaleźć, bo chcemy jechać niedługo po majówce.
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Na cellulit najlepsze są: masaże, gruboziarnisty peeling, ćwiczenia i odpowiednia dieta.
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Ale wiecie, domowymi sposobami można na co dzień dbać o skórę, ale tak czy siak raz na jakiś czas powinna się nami zająć pani w salonie kosmetycznym, która oczyści skórę dogłębnie, a nie tylko powierzchownie.
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Wiele biur podróży organizuje wyjazdy z przejazdem autokarowym, wtedy nie musisz się martwić o stan techniczny pojazdu, a samochód wcale nie musi być solidny, by gdzieś nim jeździć, bez przesady, nie wszyscy mają auta terenowe, a jednak bezpiecznie docierają do celu ;)
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Ja w tym roku miałam jechać nad Bałtyk, ale ceny są zniechęcające, bo za taką samą kwotę mogę spędzić super wakacje za granicą. Może nie stać mnie na wczasy w pełni sezonu, ale myślę, że trafi się jakaś fajna oferta , np. Grecja last minute wychodzi tyle, ile 2-tygodniowe wczasy w Kołobrzegu D Jestem w stanie poczekać na wakacje do września, a za to mieć coś fajnego w fajnej cenie )
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Masz rację, ale ja nie mówię, że ceny jak na ceny restauracyjne są wysokie, tylko, że nie wiem, kogo stać na to, by codziennie stołować się na mieście :P
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Myślę, że dorośli może nawet chętniej ;-))
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Musli ze sklepu są niedobre i niezdrowe, zawierają mnóstwo cukru i jeszcze więcej chemii, ale takie naturalne mieszkanki jak już tu wspomniano, są ok. Jednak jedzenie musli dzień w dzień to chyba nie jest dobre rozwiązanie. Od czasu do czasu warto przełamać rutynę np. sałatką warzywną, czy kanapką z razowego pieczywa, zwłaszcza zimą, gdy organizm pobiera więcej kalorii, aby się ogrzać.
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Ja niektóre rzeczy słodzę miodem, ale bez cukru wszystko ma inny smak, więc po zwykły cukier też czasem sięgam. Na szczęście nie używam go w jakichś porażających ilościach :D
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Generalnie chyba brak jakichkolwiek potrzebnych do funkcjonowania pierwiastków i witamin może doprowadzić do powaznych powikłań, a nawet do śmierci.
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Ja właśnie mam problem z ograniczeniem kawy. Tzn. i tak odniosłam sukces bo teraz piję jedną dziennie, a kiedyś piłam trzy, ale nie potrafię już bardziej zredukować tej liczby :(
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Woda w ogóle wspomaga odchudzanie i dbanie o dobry wygląd. Aqua aerobic to rzeczywiście świetny sposób na utrzymanie formy, ja dodatkowo poleciłabym jeszcze kąpiele w basenach z hydromasażem, to z kolei sposób na ujędrnienie skóry po zrzuceniu nadprogramowych kilogramów :)
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

A masz możliwość przygotować sobie ciepły posiłek? Jakaś mikrofalówka w pomieszczeniu służbowym? To by wiele ułatwiało. Jeśli nie, to polecam jakieś sycące rzeczy, gęste soki warzywne, produkty, które powoli uwalniają węglowodany. Batony mussli tak, banany nie bo one są tylko z pozoru sycące, a tak naprawdę przyspieszają przemianę materii. Może jakieś sałatki na bazie makaronu, np. makaron świderki + mięso z kurczaka + jakieś warzywa ulubione? Pieczywo razowe lub ciemne, wieloziarniste, bo takie jest o wiele bardziej sycące od zwykłego chleba. Może być też pumpernikiel, jeśli lubisz.
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Ależ oczywiście, że można :-) Obiad jednodaniowy w średniej jakości knajpie kosztuje około 20 zł. Za 20 zł to ja ugotuję rosół na 2 udkach z kurczaka, a mięso z udek wymieszam z ryżem i groszkiem i mam risotto. Koszt 2 torebek ryżu to będzie jakieś 2 zł, puszka groszku najtańszego to też jakieś 3 zł, włoszczyzna do zupy 2 zł to razem 7 zł, za 13 zł bez problemu kupisz 2 udka i jeszcze Ci zostanie :D
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Ja zawsze chciałam mieć coś innego niż stary, wysłużony przelewowy, ale te nowe ekspresy są takie drogie, że ciągle odkładaliśmy to na później i tak mijały miesiące i lata :( W końcu wpadłam na genialny pomysł i kupiliśmy używany ekspres ciśnieniowy :D A właściwie to używany on był tylko z nazwy, bo jakaś para dostała dwa takie ekspresy w prezencie ślubnym i jednego po prostu chciała się pozbyć, użyli go raz, żeby przetestować i zostawić sobie ten, który lepiej im odpowiadał. Myślę, że ekspres ciśnieniowy to super sprawa, ma odpowiednio krótki tryb parzenia, przez co kawa nie zmienia smaku, a w przelewowym zbyt długotrwały proces parzenia może powodować, że kawa będzie kwaśna (dotyczy to arabiki). No i ta pianka na górze, mmm ;-)
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Jedzenie najtaniej wychodzi, kiedy się gotuje samodzielnie, za cenę pojedynczego obiadu na mieście można ugotować obiad dla całej rodziny :D
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Trochę bez sensu, bo zrozumiałam, że to dbanie o figurę polega tu tylko na spożywaniu suplementów, a to powinien być tylko jeden z wielu składników zdrowej, zbilansowanej diety połączonej zresztą z aktywnością fizyczną. Koziczek1 masz rację, że dietetyk nie jest taki drogi, warto zadbać o swoje zdrowie i o ładny wygląd, ludzie o wiele więcej wydają na kosmetyki, na przyjemności, myślę więc, że spokojnie można sobie odpuścić kilka wyjść do kina czy restauracji i za tę kasę skorzystać z porad dietetyka :) Ja chodzę do naturhouse Katowice i jakoś nie twierdzę, żeby ze mnie zdzierali, a z usług jestem bardzo zadowolona.
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Mam wrażenie, że przeciętna kobieta ma w życiu zbyt mało czasu na walkę z cellulitem. Dla mnie te wszystkie żele, kremy, balsamy, masaże itd. nie wchodzą w grę, bo nie mam na to czasu. Mam do wyboru albo godzinę poćwiczyć, albo siedzieć w łazience i wklepywać w siebie specyfiki z drogerii... Wybieram zawsze tę pierwszą możliwość :P
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Bez sensu. Ta dieta spowoduje, że nie będzie energii do ćwiczeń. Poza tym szybko nastąpi efekt jojo. A organizmowi brakować będzie witamin. Same minusy, plusem jest chyba tylko szybka utrata wagi :P Ja stosowałam dietę kopenhaską, też jest drakońska, ale zmienia przemianę materii i nie ma efektu jojo, schudłam również 5 kg w tydzień i od 8 lat waga się utrzymuje, ale regularnie ćwiczę.
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Na ćwiczenia najlepiej znaleźć czas pod wieczór, organizm ma wtedy odpowiednią dawkę energii, a człowiek ma zwykle trochę czasu :) Tylko nie ćwiczmy bezpośrednio przed snem, po intensywnych ćwiczeniach mięśnie powinny się trochę rozchodzić, a nie zalegać w łóżku ;-)
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Jeśli chodzi o strój do ćwiczeń, to ja nie przesadzam, ma być wygodnie i przewiewnie, ale nie muszę mieć firmowych spodni za 200 zł, żeby aktywność fizyczna dawała rezultaty ;-))
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Ech, żeby skutki diety były realne i długotrwałe, trzeba - niestety - trzymać się dwóch zasad: po pierwsze należy na stałe zmienić nawyki żywieniowe (i nie mówię tu o tym, by np. na zawsze pożegnać się z ulubionymi frytkami, czy czekoladą, tylko tak układać tygodniowe menu, żeby to wszystko miało sens), a po drugie jednak niezbędna jest ciągła aktywność fizyczna! Bez tego żadna dieta Wam nic nie da, może być miesiąc, dwa, czy pół roku bez efektu jojo, ale przyjdzie taki dzień, że kilogramy do Was wrócą :(
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Tak, nie można ani się na noc najadać, ani chodzić spać na głodzie ;-) Ale te 2 godziny przed snem to wystarczająco? Bo ja dotąd słyszałam zawsze o 4 godzinach...
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Problem polega chyba na tym, że wśród dostępnych w sklepach produktów w bardzo niewielu przypadkach wiemy, co jemy. Na warzywach np. brakuje etykiet, nie wiemy, czym były pryskane i na jakich nawozach i wspomagaczach rosły. Można tę żywnościową chemię w życiu trochę ograniczyć, ale chyba niestety nie wyeliminować całkiem. My warzywa jemy tylko z własnego ogródka, tak samo owoce, mamy też kozie mleko, a w przyszłości planujemy hodować sobie kilka kur na jajka, ale to wciąż niewiele.
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Beneq, Elizka, macie rację, tylko weźcie pod uwagę fakt, że ceny tych dobrych, świeżych ryb są takie, iż większości polskich rodzin na nie po prostu nie stać :( Ja w tym roku na wakacjach w Chorwacji miałam wyżywienie all inclusive i zajadaliśmy się z mężem rybami do bólu, takie były pyszniutkie i świeże!
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Właśnie miałam mówić, że te wszystkie sery to bomba kaloryczno-tłuszczowa, a miało przecież być zdrowo i lekko... :P To bardziej działa jak pokusa niż jako motywacja!
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Jeśli nie wiemy, jaki sprzęt do ćwiczeń wybrać, to chyba najlepiej jest odwiedzić jakiś profesjonalny sklep fitness, poczytać trochę o dostępnych produktach i ich działaniu i wtedy wybrać :) Albo przejść się gdzieś do klubu fitness, czy na siłownię i przetestować różne urządzenia na własnej skórze :D
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Wiele osób twierdzi, że piwo to nie alkohol. Nie lubię jak ktoś traktuje piwo tak, jak traktuje się wodę mineralną, czy sok. Mój mąż latem pije więcej piwa niż w pozostałych porach roku, ale jakby mi tak pił codziennie to piwsko, to bym Mu przemówiła do rozumu :P
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Ja już na szczęście mam ten zdrowy nawyk wyrobiony u siebie, mój problem polega tylko na tym, że jak wychodzę z domu to każda publiczna toaleta jest moja, bo ciągle chce mi się siusiu :P
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Bez wątpienia najlepsza jest huśtawka ogrodowa, ona po prostu musi być, dostarcza rozrywkę i dzieciakom, i dorosłym :D a dla maluchów jeszcze oczywiście piaskownica ze zjeżdżalnią, bo to chyba największa frajda :) i trampolina! :D
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Na początku czerwca byłam z mężem w Chorwacji, a teraz planujemy jeszcze krótki, kilkudniowy wypad w góry, tylko jeszcze nie wiemy, w które :D
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Witam wszystkich! Widzę, że dawno nie zawitali tu nowi użytkownicy...Ja przerwę to milczenie :-))) Nie mam problemów z wagą, ani z utrzymaniem sylwetki, ale chciałabym wyrobić w sobie nawyk zdrowego żywienia oraz regularnej aktywności fizycznej i mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda mi się to osiągnąć! :)
» przejdź do wątku
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)