Dzisiaj jest: Czwartek, 02.02.2023 Imieniny: Marii i MirosławaIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5864

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika ladytst
ladytst
Dołączył: 17.08.2014
Posty: 7


a może studiować dla samej przyjemności studiowania. Teraz jest tyle ciekawych kierunków studiów,już nie musimy wybierać między ekonomią, zarządzaniem, psychologią czy prawem tylko możemy wybrać coś pomiędzy i na przykład zdecydować się na studia design. Design w biznesie to studia łączące zagadnienia ze sztuki i biznesu. Z jednej strony mamy z rysunku technicznego, zasad ergonomii a z drugiej zajęcia z marketingu i uczymy się promować wyroby i usługi. Brzmi ciekawie. Takie właśnie kierunki studiów łączące kilka dziedzin wiedzy są wg mnie przyszłością. 

Kilkanaście lat temu kiedy ja wybierałam kierunek studiów to nie patrzyło się na to czy po tym kierunku będę zarabiała dużo tylko wybierało się coś co nas interesuje.Większość moich znajomych pracuje w zawodach, które nie pokrywają się z ukończonym kierunkiem studiów. Studia to tylko dodatek na najważniejsze są nasze umiejętności. 

» przejdź do wątku

ladytst
Dołączył: 17.08.2014
Posty: 7


Wenecja w październiku jest przepiękna
» przejdź do wątku

ladytst
Dołączył: 17.08.2014
Posty: 7


poszukaj inspiracji w internecie
» przejdź do wątku

ladytst
Dołączył: 17.08.2014
Posty: 7


Ja skończyłam studia marketing w Wyższej Szkole Bankowej i zawsze byłam bardzo zadowolona z tego wyboru. Już podczas studiów zaczęłam rozglądać się za pracą jaką mogłabym wykonywać do skończeniu studiów. Na początku byłam na kilku kilkutygodniowych bezpłatnych praktykach w różnych firmach. Firmy raczej chętnie zatrudniają studentów na takich praktykach. Oni mają bezpłatną siłę roboczą a ty zdobywasz cenne doświadczenie. W wakacje udało mi się załapać na kilka płatnych wakacyjnych praktyk w banku. Na trzecim roku zaczęłam dorabiać w agencji reklamowej. Najpierw jednej a później drugiej. Jak widać okres studiów postanowiłam jak najbardziej wykorzystać na zdobywanie różnego rodzaju doświadczenia i przekonaniu się na własnej skórze co chce robić w przyszłości.

Ciężko mając osiemnaście lat zanim wybierzemy studia wiedzieć co chcemy robić w przyszłości. Studia to taki okres na zastanawianie się i nie należy bać się zmian. Nawet tych radykalnych. 

» przejdź do wątku

ladytst
Dołączył: 17.08.2014
Posty: 7


ja tak miałam i okazało się, że nie toleruje laktozy. Odstawiłam niektóre produkty i objawy minęły
» przejdź do wątku

ladytst
Dołączył: 17.08.2014
Posty: 7


jak zastanawiasz się nad depilacją cukrową polecam zapoznać się z tym artykułem (http://www.rossnet.pl/Artykul/Cukierkowa-depilacja,188262 ) Jest tam pokrótce  opisane na czym ta metoda polega. Jest też podany przepis na depilację cukrową, którą można samemu wykonać w domu 

Przepis na pastę cukrową:

  • 0,5 szklanki wody (niektóre źródła podają użycie 1 szklanki wody);
  • 0,5 szklanki cukru;
  • 0,5 szklanki soku z cytryny;

Sposób wykonania:

1.      Cukier i sok z cytryny zalewamy wodą (może być wcześniej zagotowana) i podgrzewamy na małym ogniu kilkanaście minut. Cukier musi się całkowicie rozpuścić. Zastosowanie większej ilości wody nie stanowi problemu, wymaga jedynie nieco dłuższego gotowania;

2.      Podgrzewana masa gęstnieje i zmienia barwę (temperaturę utrzymujemy wciąż tę samą). Początkowo staje się przezroczysta, później osiąga barwę słomkową, a następnie ciemnego bursztynu. To właściwy moment, by rondelek zestawić z ognia. Odczekujemy, aż przestygnie (po ostygnięciu karmel powinien być całkowicie twardy).

3.      Do depilacji wykorzystujemy lekko ciepłą masę (o temperaturze skóry), gdyż tylko wówczas ma ona nieco plastyczną konsystencję. Jeżeli więc miksturę przygotowałyśmy wcześniej i zdążyła ostygnąć oraz stwardnieć, podgrzewamy ją w łaźni wodnej (lub ogrzewamy suszarką). Pod wpływem temperatury substancja nieco zmięknie, tak aby można było ją nałożyć na skórę.

4.      Oddzielamy odrobinę karmelu, wyrabiamy go w palcach i nakładamy na skórę w kierunku wzrostu włosów (tak jak w przypadku tradycyjnych wosków).

5.      Istotna jest grubość masy na skórze. Jeżeli nałożyłaś nieco grubszą warstwę, podważ koniec „plasterka” palcem i zerwij w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Do depilacji pastą cukrową można też użyć pasków bawełnianych lub tych flizelinowych (takich jakich używa twoja kosmetyczka).

6.      Przyjrzyj się dokładnie swojemu owłosieniu. Jeżeli masz grube, gęste i sztywne włosy (często taka sytuacja występuje u osób, które stosowały golarkę), postaraj się nieco upłynnić masę i nałożyć ją jak najcieńszą warstwą. Do zrywania zaś użyj pasków. Miękkie i krótkie włosy śmiało można potraktować grubszą warstwą i to bez użycia pasków. 

» przejdź do wątku