Dzisiaj jest: Sobota, 20.04.2024 Imieniny: Czesława i Agnieszki



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika Amadeo
Amadeo




Dołączyła: 09.10.2014
Posty: 3

Chrzan jest naturalnym antybiotykiem. Ma działanie antywirusowe i bakteriobójcze. W szczególności jest stosowany przy przeziębieniu czy stanie zapalnym dróg oddechowych.

Wpływa na poprawienie stanu zdrowia całego organizmu. Chrzan wspomaga układ trawienny, pobudza apetyt, pozytywnie wpływa na metabolizm oraz funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego. Łagodzi również bóle reumatyczne. Warto wiedzieć, że chrzan rozrzedza również krew i skutecznie obniża zły cholesterol.

Jest bombą witaminową. Jego korzeń obfituje w witaminy: A, B, B1, B2, C, E, a także wiele składników mineralnych, wśród których znajduje się potas, wapń, fosfor, magnez, żelazo, mangan, sód, cynk, siarka, jod oraz chlor. W chrzanie ilość witaminy C przewyższa tę, która znajduje się w cytrynach i pomarańczach!

» przejdź do wątku

Amadeo




Dołączyła: 09.10.2014
Posty: 3

Dieta ziemniaczana, wbrew pozorom, jest skuteczną kuracją odchudzającą. 100 g ugotowanych ziemniaków bez skórki to 86 kcal, 20 g lekkostrawnych węglowodanów, 1,7 g białka, które dorównuje jakością bardzo zdrowemu białku sojowemu, 0,10 g tłuszczu, 1,8 g błonnika, który sprzyja procesowi trawienia, i aż 75 procent wody (dane: USDA National Nutrient Database). W związku z tym mitem jest twierdzenie, że ziemianki są tuczące. To dodatki do ziemniaków, takie jak sosy, mięso i tłuszcz, są przyczyną nadwagi. Nieprawdziwe jest również twierdzenie, że ziemniaki nie posiadają żadnych wartości odżywczych.

» przejdź do wątku

Amadeo




Dołączyła: 09.10.2014
Posty: 3


Witam, jestem Amadeusz. Mam  26 lat i 10 kg nadwagi. Staram się schudnąć ale kiepsko mi to wychodzi.
» przejdź do wątku