Dzisiaj jest: Piątek, 19.04.2024 Imieniny: Adolfa i Tymona



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika Lilijka88
Lilijka88




Dołączyła: 25.01.2015
Posty: 7


kurcze, wydaje mi się, że wszystkiego już spróbowałeś..sama nie wpadłabym na gotowanie w miseczce chociażby ;)

wydaje mi się, ze jak jajka są świeże i zaraz po ugotowaniu i ostudzeniu (ja trzymam parę min w zimnej wodzie, w tym czasie robię sobie coś innego)  poobijasz je o deskę, później pokulasz między ręką a deską to skorupki ściągają się w 3-4 ruchach. To chyba mniej zachodu niż szukanie kolejnego sposobu na ugotowanie ich bez skorupek :)

» przejdź do wątku
Pozdrawiam - Lila :)

Lilijka88




Dołączyła: 25.01.2015
Posty: 7

Czy ktoś z was korzystał z usług dietetyka w Łodzi?

Chcę się udać, bo mam parę pytań odnośnie poprawy swojego odżywiania, mam kilka drobnych zdrowotnych dolegliwości, które mam nadzieję da radę poprawić poprzez poprawę diety. Czy ktoś z Was miał może do czynienia z dr Lorentowicz? znajoma mi poleciła, ale jedna opinia to dla mnie trochę mało. albo może chociaż z tą poradnią dietetyczną http://www.salve.pl/Poradnie-specjalistyczne/dietetyczna,235,0,10 ? mam ją dość blisko, ale zależy mi na dietetyku sympatycznym, ludzkim, otwartym, z którym można swobodnie porozmawiać i przedyskutować parę swoich wątpliwości.

» przejdź do wątku
Pozdrawiam - Lila :)

Lilijka88




Dołączyła: 25.01.2015
Posty: 7

ja dostałam na święta książkę o diecie zgodnej z grupą krwi, wcześniej czytałam kilka artykułów w internecie, zamierzam niedługo zasiąść do lektury i spróbować jej :) również mam grupę A Rh+

zresztą chyba całkiem intuicyjnie napotkałam swoje powołanie, bo od 7 lat jestem wegetarianką ;) 

» przejdź do wątku
Pozdrawiam - Lila :)

Lilijka88




Dołączyła: 25.01.2015
Posty: 7


aaa..kawę pijam może 2-3 razy w miesiącu, więc nie mam problemu z wypłukiwaniem :)

 btw. próbowałam zielonej kawy, ale czy ona nie smakuje Wam tak jakby zalać wrzątkiem obierki od ziemniaków? ;))) jest na to jakiś sposób? :)  bo chyba warto czasem wypić? :)

» przejdź do wątku
Pozdrawiam - Lila :)

Lilijka88




Dołączyła: 25.01.2015
Posty: 7

jestem fanką czerpania witamin i minerałów z pożywienia, nie z suplementów, chociaż rozumiem jak ktoś ma przymus. 

ja sobie po prostu piję codziennie kakao..to znaczy półtorej łyżeczki kakao rozrabiam w letniej/ciepłej wodzie, jak mam ochotę to dodaję pół łyżeczki miodu, zawsze cynamon, robię z tego taki napój nie za bardzo rozwodniony (żeby wyszło jakieś 2/3 szklanki). Nie jest taki pyszny jak klasyczne kakao, ale jest smaczny- a ja traktuję go przede wszystkim odżywczo :) Do tego raz, czasem dwa razy w tygodniu zajadam sobie kostkę gorzkiej czekolady, takiej około 75-85%, zawsze wybieram taką bez niepotrzebnych chemicznych dodatków :) 

poza tym często do sałatek (a jem codziennie) dodaję pestki słonecznika ..ponad to płatki owsiane, kasza gryczana, ryż brązowy..raczej nie cierpię na niedobór magnezu :)

» przejdź do wątku
Pozdrawiam - Lila :)

Lilijka88




Dołączyła: 25.01.2015
Posty: 7


Hej, jestem Lila, mieszkam w Łodzi, od paru lat jestem wegetarianką, interesuję się tematem odżywiania, ziołolecznictwa i medycyny naturalnej, nie jestem ekspertką, ale staram się cały czas powiększać swoją wiedzę :)
» przejdź do wątku
Pozdrawiam - Lila :)