Dzisiaj jest: Czwartek, 21.10.2021 Imieniny: Urszuli i HilaregoIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5861

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika Karolka
Karolka
Skąd: Rybnik
Dołączyła: 24.03.2009
Posty: 5

Szczególnie bogate w witaminę jest [b:d743fa22f7]mleko i jego przetwory[/b:d743fa22f7]. Znaczna ilość ryboflawiny występuje w [b:d743fa22f7]ciemnym pieczywie, mięsie, rybach a także w grochu i fasoli[/b:d743fa22f7]. Bardzo bogatym źródłem tej witaminy są [b:d743fa22f7]drożdże[/b:d743fa22f7], które same nie stanowią produktu spożywczego, ale mogą wzbogacać inne produkty spożywcze np.: ciasta drożdżowe.
» przejdź do wątku

Vitalia PL
Karolka
Skąd: Rybnik
Dołączyła: 24.03.2009
Posty: 5

faktycznie witamina C nie jest odporna na działanie wysokiej temperatury- dlatego w gorącej herbacie jest ona niszczona.
Co do tych reakcji pomiędzy cytryną a herbatą nie słyszałam- ciekawe :roll:
Pozdrawiam
» przejdź do wątku

Karolka
Skąd: Rybnik
Dołączyła: 24.03.2009
Posty: 5

Zalety diety kapuścianej: - krótka, prosta i nieuciążliwa. Zupę kapuściana można przygotować raz, poporcjować i zamrozić
- dzięki tej diecie można pozbyć się obrzęków <zasługa potasu>

WADY diety:
- dostarcza mało kalorii
-uniemożliwia wchłanainie wapnia, żelaza, magnezu i jodu (obniżenie tempa metabolizmu)
- prowadzi do niedoboru witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A,D,E,K), wiatmin z gr. B i witaminy C
- za niskie spżycie białka prowadzi do obniżenia tempa metabolizmu: zwolnina synteza hormonów, enzymów, ciał odpornościowych- CO GROZI EFEKTEM JO-JO.

DIETA TA CO PRAWDA GWARANTUJE SZYBKI SPADEK MASY CIALA, ALE WYWOŁANY GŁÓWNIE NIEDOŻYWIENIEM I UTRATA WODY PRZEZ ORGANIZM A NIE SPALANIEM TKANKI TŁUSZCZOWEJ.

Moja mama kiedyś była na tej diecie <jak i na tysiącu innych> i niestety efekt jo-jo jej nie ominął. Dopiero wizyta u dietetyka i zmiana wielu nawyków żywieniowych dała stały i widoczny <choć powolny> efekt.
Gorąco namawiam cię na zapoznanie sie z zasadami zdrowego żywienia zamiast katowania się drakońskimi dietami:). Chętnie z tobą o tym pogadam:)

Życzę jednak powodzenia i 3mam kciuki:)
» przejdź do wątku

Karolka
Skąd: Rybnik
Dołączyła: 24.03.2009
Posty: 5

absolutnie polecam zieloną herbatę:) przyspiesza spalanie tłuszczu, ponieważ zawiera w swoim składzie termogeniki:) Termogeniki pobudzają proces lipolizy, bez którego niemożliwe byłoby spalanie tłuszczu.
» przejdź do wątku

Karolka
Skąd: Rybnik
Dołączyła: 24.03.2009
Posty: 5

IG informuje nas jak szybko węglowodany zawarte w danym produkcie zamienione zostaną na glukozę. ŁG natomiast zwraca naszą uwagę na zawartość węglowodanów przyswajalnych w danej porcji. Sądzę, że znajomość IG i ŁG jest tak samo istotna, by zrozumieć jaki wpływ mają zjadane przez nas pokarmy na poziom glukozy we krwi. ;-)
» przejdź do wątku