Dzisiaj jest: Wtorek, 16.04.2024 Imieniny: Julii i Benedykta



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika monia70.1970
monia70.1970




Dołączyła: 15.12.2016
Posty: 2




jolasia201 napisał/a:

Wszystko co syntetycznie pozyskiwane jest nie najlepszą formą, ani zamiennikiem tego co naturalnie występuje w naturze. Można słodzić miodem, aczkolwiek najlepszym zamiennikiem cukru jest stewia. Bardzo słodka, nie potrzeba jej zbyt wiele, by dodać słodyczy deserom.
Tak, ale działanie stewii nie jest do końca przebadane. Nie wiemy więc jak w ostatecznym rozrachunku działa na nasze zdrowie. Wiele ciekawych informacji na temat słodzenia i zamienników cukru uzyskałam na stronie sklepu ekopestka. Kupuje w nim zupełnie inne produkty, ale ciekawostki jakie tam znalazłam zainteresowały mnie na tyle, że przeczytałam je z zaciekawieniem i polecam ta lekturę.
» przejdź do wątku

monia70.1970




Dołączyła: 15.12.2016
Posty: 2




dylsien napisał/a:
Znalazłem taki cukier-trzcinowy-brązowy. Czy jest zdrowszy i mniej kaloryczny niż normalny biały?
Zdecydowanie tak! Cukier brązowy (buraczany lub trzcinowy) jest źródłem jedynie związków mineralnych. Różni się od białego tym, że jego produkcje zakończono przed etapem oddzielenia od jego kryształków ciemnobrązowej melasy. Można nim słodzić kawę i herbatę. nadaje się również do ciast i wypieków oraz do dżemów i konfitur. Trzeba jednak uważać, gdyż nie każdy cukier trzcinowy jest naprawdę cukrem trzcinowym. Często jest to zwykły biały kryształ barwiony karmelem melasą.. Można również samemu zrobić preparat słodzący. Znalazłam taki przepis na stronie mojego ulubionego sklepu internetowego ekopestka. Jest to syrop daktylowy-ciemnobrązowy płyn uzyskiwany podczas mielenia daktyli. Wystarczy tylko zmielić daktyle, dodać wody, zagotować i pasteryzować przez 30 minut w temperaturze 140 stopni. Polecany jest on dla osób z problemami trawiennymi. Trzeba tylko pamiętać, że jest kaloryczny.
» przejdź do wątku