Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika malwinamac
malwinamac




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 6

To, co do smażenie, opinie są mocno polecane. Mi dietetyczka mówiła, że mogę usmażyć coś na kokosowym... Chyba ile ludzi, tyle teorii. Apropo chipsów koksowych to zamawiam je na Swojskiej Piwniczce ;) 
» przejdź do wątku

malwinamac




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 6


U mnie nie jest łatwo ograniczyć cukier, ale jakoś probuję. Stosuję zdrowsze zamienniki. Na przykład wybieram te słodycze o lepszym składzie. Z polecenia koleżanki zamówiłam ostatnio słoik czerwonych pomarańczy marki Eterno. Dodaję to do owsianki, albo po prostu jem łyżeczką jak mnie najdzie ochota na jakąś słodycz ;) Jesli macie jakieś pomysły na zdrowe przekąski - dajcie znać 
» przejdź do wątku

malwinamac




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 6

Ja do niedawna paliłam fajki typu viceroy,malboro itd. Koszmar... Paliłam nawet 3 paczki w ciągu tygodnia... Zaczęłam ograniczać, po prostu mam silną wolę i motywację. Jednak najważniejsze to stopniowo, nie mówię, że mam zamiar całkiem rzucić, po prostu chcę ograniczyć i zdrowo się odżywiać. Zaczęłam nieco się interesować tematem i kupiłam lepsze papierosy, tz. z prawdziwym tytoniem, które nie mają tyle substancji smolistych, co niektóre papierosy. Kupuję VaBanque, kosztują ok 20zł, ale lepsze i mają fajny smak. I tak z trzech paczek, zeszłam do  jednej tygodniowo. Zapisałam się do dietetyczki i ćwiczę. Bałam się, że po prostu, że utyję jak radykalnie odstawię papierosy. Póki co waga nie ruszyła :)

Dajcie znać o swoich historiach, warto się wspierać :) 

» przejdź do wątku

malwinamac




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 6

Hello! U nas w firmie też panuje moda na zdrowe odżywianie. Najgorzej było zawsze z przekąskami. Znacie ten ból jak ktoś Was częstuje milką, a Wy jesteście na diecie? :D Dlatego postawiliśmy na zdrowe przekąski. Na przykład ciasteczka owsiane, orkiszowe z dobrym składem, ale też zamawiamy super czekolady. Zamawiamy ze stron. Chodzi o to, że jak każdy dba o zdrowe jedzenie to jest prościej się wzajemnie motywować. Na przykład w poprzedniej pracy ciągle jedliśmy jakieś batony, ciastka itp. Koszmar... i to jest prosta droga do otyłości niestety. 

Tak w ogóle to jeśli macie jakieś fajne przepisy na zdrowe przekąski - ciastka, batony, wrzucajcie ;) 

» przejdź do wątku

malwinamac




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 6

Ja od jakiegoś czasu smażę na rzepakowym, ale ogólnie mało jem smażonych produktów. Na przykład smażę też na oleju kokosowym często, ale to np. placki naleśnikowe. Tylko trzeba pamiętać o oleju kokosowym nierafinowanym + jeśli lubicie kokosa to super jest smak nadaje i jest zdrowy. 

Zapach kokosa jest naprawdę super, są jeszcze chipsy kokosowe i też Wam polecam jako dodatek do jogurtów ;)  

» przejdź do wątku

malwinamac




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 6

Apropo miodu, też o tym słyszałam. Na przykład ja piję dużo kawy, zawsze dawałam do niej cukier (biały, wiem najgorszy), później zaczęłam go zastępować miodem a teraz nawet żeby nie spożywać tyle miodu, daję syrop klonowy - jest bardzo dobra. Ja akurat zamawiam na stronie Swojska Piwniczka, dobre ceny mają + dobre składniki. Zwracajcie też uwagę na to, że wcale nie wszystkie BIO profukty, bezglutenowe  mają dobry skład. Nie dajcie się zmylić ;) 

Ku pocieszeniu, dodam, że organizm do nowych nawyków żywieniowych przyzwyczaja się 2 tygodnie! I to serio działa, przynajmniej na mnie :)

» przejdź do wątku