Dzisiaj jest: Środa, 24.04.2024 Imieniny: Grzegorza i Aleksandra



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika werteria
werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41



Też mam wrażliwą skórę, ale akurat na depilację laserową reagowała okej. Lekkie zaczerwienienie, które znikało po paru godzinach.

» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Kochani! Niedługo bede sie urzadzac i potrzebuje troszkę inspiracji. Bede miała odpływ liniowy i teraz moje pytanie. Jak sprawdzają sie u Was same drzwi prysznicowe? Może przesuwne? Albo inne ?. A może wytarczy dobra i ładna  zasłona prysznicowa?
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Jakie macie doświadczenie w sposobach łągodzenia objawów menopauzy? Czy warto jest decydować się na hormonalną terapię zastępczą? 
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41


» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Polecicie fajná sale zabaw w Warszawie? Będziemy przejazdem i chcielibyśmy się wybrać. 
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Diete online również powinien prowadzić dietetyk. Także wszystko zależy od tego jakiej formy kontaktu potrzebujemy. Jedni potrzebują na żywo porozmawiać, mieć fizyczny kontakt, a innym w zupełności wystarczy tylko ten wirtualny. Ważniejsze tak naprawdę jest kogo wybierzesz - przez to, że wciąż nie jest to zawód regulowany prawnie warto sprawdzać wykształcenie osoby, do której się zgłaszamy.

Warto jest również zajrzec sobie do fachowej literatury dietetycznej.  

https://pzwl.pl/Dietetyka/Dietetyka,73500675,k.html 

 

Na przykład tutaj.  

» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Witam wszystkich. Mam pytanie do osób które przeszły covid. Czy u Was też nasilily się wykwity po chorobie?
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41


Kilka najważniejszych zasad

Dobrze zbilansowana zdrowa codzienna dieta
Picie dużej ilości wody
Codzienna aktywność fizyczna

Jak również dobrze jest kupić sobie w ramach dodatkowej suplementajci zioła oczyszczające. Podkręcają metabolizm organizmu oraz pomagają w odchudzeniu się.
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

A ja nie właśnie wyjechałem do rodziny a w tym i wesele. U rodzinki jem mniej więcej wg diety tzn bez ważenia produktów ale pory i rodzaj pokarmów zachowany. Na weselu zgrzeszylam 3 kawałkami ciasta. Ale wyskakakalam przez te parę Godzin. Natomiast z innych potraw nie jadłam tłustego i w panierce... Warzywa i mięsko. Można? Można

Na co dzień staram się równiez wybierać niskokaloryczne produkty:

http://www.gotowanie24.pl/czy-makaron-chinski-pochodzi-z-chin/

Na przyklad makaron ;)
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Na co dzień używam kremu bb. Wcześniej używałąm mocnych podkładów ale od czasu od kiedy wyprowadziłam moją skóre na prostą, staram sie nie stosować mocnego make upu. Szczególnie, że nie jest mi potrzebny makijaż 24 godziny na dobę, zwykle po kilku godzinach zmywam.

Krem bb wybieram zwykle z filtrem,tak aby nie mieć konieczności stosowania pod krem filtru. Dzięki temu nic sie nie roluje.

 Przypasowały mi kosmetyki naturalne od Resibo, zauważyłam, że mają dobre działanie nawilżające oraz fajnie poprawiają kondycję skóry:

Totalnym hitem u mnie jest to serum:

» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41


A ja polecam gotowe jadłospisy dostępne w necie 

» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Gratulacje. Odchudzenie się z 3-5 kilogramów nie jest dużym osiągnięciem i poradzi sobie sam. Jednak zrzucenie 20 i 30 kilogramów to dość długotrwały proces. Odchudzanie powinno trwać wiele miesięcy jak również powinniśmy przejsć na zupełnie inną dietę niż obecnie.

 Dobrze jest albo skorzystać z pomocy profesjonalnego dietetyka, albo zaopatrzyć się w odpowiednią literature, która poprowadzi nas przez proces odchudzania się.

» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Szukam dobrego stomatologa do wstawienia implantu w Gdańsku. Kogo polecacie? 
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41


Leczenie stomatologiczne nie jest bolesne co było dla mnie bardzo ważne (należe do osób, które boją się bardzo leczenia stomatologicznego, ale powoli już leczę się z tego strachu...). Materiały jakie tam zakładaja są również bardzo wysokiej jakości.

W klinice specjalizują się również w zakładaniu implantów zębowych.  

» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Kobity, czym słodzicie swoje herbaty, kawy i desery ?
Chcemy ograniczyć cukier. Chociaż wiem, że jest najbardziej naturalny ale ma za dużo kalorii. Nie lubię gorzkiej herbaty sypie płaską łyżeczkę ale głównie chodzi o mojego męża co dużo słodzi.
Slodzik stewia choć z natury, zmienia smak mocno.ble. a Inne słodziki nie wiem

Brałam pod uwagę syrop daktylowy. Czy ktoraś z Was nim słodziła?
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Jem zdrowo, stosuje if czyli jem 2-3razy dziennie. Bardziej jestem na diecie niskoweglodanowej. Zazwyczaj na śniadanie są to jajka w różnych postaciach. Obiad to mięso, duzo warzyw, czasem ziemniak, czasem makaron czy kasza. Słodyczy zero, pieczywa tez.

Bardzo dobre wlaściwości mają pestki dyni 

» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

U mnie:
zdrowa i zbilansowana dieta
codzenna aktywność - kiedy mogę to idę do pracy zamiast jechać samochodem, mam do pracy pół godziny
Jak również zapisałam się na elekrostymulację:
Chodzę tutaj w Krakowie i jestem bardzo zadowolona. Bo widziałam efekty już po kilku sesjach..
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Dieta

Aktywność fizyczna

Codzienne masaże, na cellulit bardzo dobre jest szczotkowanie

Jesli jednak to nie pomoże to pozostaje wybranie się na jakiś dobry zabieg na ciało, a jest ich bardzo wiele. Najlepiej skonsultować odpowiednie zabiegi w gabinecie gdzie doradzą co bedzie najskuteczniejsze.

» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Polecam zwrócić uwagę na wybór dobrej firmy, szczególnie jeśli kupujecie ekspres do firmy. Ktory będze użytkowany jednak znacznie bardziej intensywnie niż ekspres domowy. Poza tym ekspresy dedykowane do użytku domowego nie będą posiadały odpowiedniej gwarancji kiedy będą użytkowane w firmie.
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

 

Płytki faktycznie mają dobre właściwości jeśli chodzi o ogrzewni podłogowe, sama jednak nie wiem czy bym zdecydowała sie na nie w całym domu. Dobrze sprawdzają się w lazience oraz w przedpokoju, jednak w salonie oraz w sypialniach są zbyt chłodne. Szczegolnie latem kiedy ogrzewanie podlogowe nie dziala.

Polecam raczej panele podłogowe, na przykład od Meiser. Mają świetne panele winylowe, ktore są podobnie wyrzymałe i mają dobre właściwości cieplne. Będzie jednak znacznie przytulniej.
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

W drukarni, dobrze jest porównać sobie ceny w drukarniach internetowych ale i poczytać sobie opinie, tak aby wybrac drukarnię która oferuje również i dobrą jakość wydruków.

Od siebie polecam tutaj szczególnie druk offsetowy na sucho H-UV i cyfrowy - jest oferowany przez drukarnię Fingeprint.

Wiele razy korzystałam z ich usług w swojej firmie i jestem bardzo zadowolona.Dobra jakość wydruków i terminowość.
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie z uwag na to, ze ludzie są różni. Mają inne zainteresowania, oczekiwania. Poza tym w dużej mierze jesteśmy ograniczeni przez budżet. Im wiekszy budżet, tym oczywiśćie możliwosci jest wiecej :)
Od siebie polecam na pewno
dobrą książke
butelke markowego alkoholu
ewentualne szachy
Można też zastanowić się nad jakimiiś fajnymi akcesoriami kuchennymi jeśli tata ma smykałk do gotowania
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Oj sporo obecnie jest dobrych promocji w bankach. Często dobrze jest poszukać oferty dzieki której będziemy mogli coś zarobić ) Takie dobre warunki mają:

Millenium bank

Ing bank śląski

Mbank

» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41


Jesli chcecie wypocząć sobie wygodnie w ośrodku spa, polecam Dwór Kolesin:

przepyszna kuchnia

możliwość wynajęcia sobie noclegow na miejscu

wygodny standard

i piękne połozenie wśrod zieleni nad jeziorem

W zeszlym roku spędziliśmy tam rocznice, jeśli nie będzie obostrzeń to w tym roku również się tam wybierzemy.  

» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Od siebie dodam, ze obecnie wiele banków ma dobre promocje na załozenie sobie u nich konta. Zakładając konto można liczyć na duży dodatkowy zastrzyk pieniędzy.... 

 Szczególnie dobre promocje mają na kontach studenckich. Banki  jakie mają takie promocje to

mbank

millenium bank

ing bank śląski

 
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41


Możliwości dorabiania sobie na studiach jest wiele, ale tak naprawdę wszystko będzie zależało od tego jakie są to studia oraz jakie mamy umiejetności :)
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Jeśli preparat jest dobrze dobrany w gabinecie stomatologicznym to nie ma stresu, ze znszczy szkliwo. Za to mozna je sobie zniszczyć domowymi sposobami. Na nie właśnie bym uważała.

» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

 

Bardzo wygodne rozwiazanie,szczególnie jeśli na co dzień pracujemy dużo oraz nie mamy możliwości za bardzo skomponowania sobie tych 5 zdrowych posiłkow. Dzieki diecie pudełkowej można odżywiać się zdrowiej. Oraz trzymać się ilośći wybranych kalorii dziennie.
Firm jest wiele, czasami dobrze jest zdecydować się na zamówienie sobie zestawów startowych z kilku tak aby zobaczyc czy nam odpowiada serwowane jedzenie....
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Apka Blogilates, dużo filmików z ćwiczeniami beż sprzętu - wystarczy mata, nawet jak czasami pokazane są ćwiczenia z hantelkiem to obok jest wersja bez. Można wybrać stopień zaawansowania i czas ćwiczeń - mi bardzo pasuje, jak mało które filmiki ;)
No i jeśli macie problem z brzuchem to bardzo ważna jest dieta. Duży brzuch bierze się często z nieodpowiedniej diety. Tak więc ważne jest codzienne zdrowe odżywianie się, picie duzęj ilości wody. Możesz również wprowadzić zioła oczyszczajće
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Hej w którym tyg ciąży mialyscie jakiekolwiek objawy? Jakie to były objawy? I ile dni od zapłodnienia robilyscie test?
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Hejka posiadacze Sany (albo innych wyciskarek) jak wygląda sok z natki pietruszki i drugi zestaw imbir z cytryną??
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Dziewczyny doradźcie co zrobić... Mianowicie chodzi o to syn skończył 12 miesiecy i jest problem z jedzeniem jadłby tylko wszsytko zmiksowane. Od trzech miesiący wprowadzam mu miętę widelcem, krojone, pol zmiksowane obiady i zupy takie jak my jemy ale bez skutecznie. Owszem zje to ale jak mu zmiksuje na gładka papkę a jest już duży i powinien już radzic sobie z małymi kawałkami. Nie wiem co mam zrobić codzoenne karmienie to dosłownie męka wszystko zaplute wymazane a mały nie najedzony. Córka w wieku 10 Msc jadła już sama warzywa gotowane , zupki ze sporymi kawałkami jakoś sprawniej nam poszło
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Czy jest tutaj jakaś osoba, która tak samo jak ja NIENAWIDZI robić jedzenia do pracy?Mam wrażenie, że zajmuje mi to strasznie dużo czasu, zawsze jakoś mi się nie chce i odkładam to na później - rano nie ma mowy, żebym miała siły coś zrobić, więc przygotowuję sobie dzień wcześniej i chowam do lodówki.Chciałabym też jeść jakieś fajne rzeczy, a z wyżej wymienionych powodów zawsze robię tylko zwykłe kanapki. Dobra dieta pudełkowa biurowa jest do zamówienia od The Kitchen. 
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Cały kompleks z grupy B kup, najlepiej firma Biocaps - complex B cały, dalej kup sobie adaptogeny i tu masz dwa : Bacopa Monnieri i Gotu Kola. Do tego dieta. Zadbaj codziennie o pestki dyni i słonecznik łuskany z racji cynku i selenu. Świetne efekty daje rownież olej mct -- czasami trudno jest znaleźć w sklepach stacjonarnych ale w sieci powinieneś dostać bez większego problemu. Do tego jeszcze kup sobie cytrynian magnezu i jesteś po miesiącu zdrowszy.
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Doradzicie coś skutecznego na  żylaki? 
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Nie musisz ograniczać sobie całkowicie słodyczy i tego co lubisz. Ważna jest ogólna ilość kalorii spożyta na dany dzień. Możesz sobie np. w któryś dzień tygodnia pozwolić na coś słodkiego i wliczyć to do swojej diety ale wówczas wypełni Ci ona dużo kcal z danego dnia Też bardzo lubię słodycze i sobie ich nie odmawiam tylko to kontroluje. Na redukcji odpadają tylko fastfoody. Poza tym w sklepach bez problemu obecnie mozna dostać niskokaloryczne przekąski.
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Witam, proszę o polecienie czegoś na wzmocnienie dla starszej osoby, której zdarza się krwawienie z nosa.
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

 

1 . Nie wiem jakie są twoje usta ( wielkość) ale 0,5 kwasu to nie dużo

2. Siniaki mogą się zdarzyć ale rzadko ,

3 weź tabletki na zimno jeśli masz tendencje (2 dni przed i 1 po)


Sama regularnie chodzę na powiększanie ust do tego gabinetu i jestem osobiście zadowolona z rezultatów zabiegu. Uważam,ze są bardzo dobre.
» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41


Oj musze się tutaj z tym zgodzić. Szczególnie, ze pytam się często tatę co chce dostać i uzyskuję odpowiedź, ze nic, że wszystko ma.... A jednak coś by się przydało podarować.

Od siebie polecam dobrej jakości kawę. Szczególnie jeśli tata lubi ją pić. Dobrze jst poszukać kawy świeżo palonej. Najlepiej arabica. 

 Taka ma zdecydowanie najlepszy aromat )   Jeśli planujesz kupić, polecam do kupna ten Sklep z kawą Quba Caffe .

» przejdź do wątku

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

Czy przypadkiem nie ma to podłoża natury psychicznej? W wiellu przypadkach takie napady mają związek z zaburzeniami odżywiania oraz dobrze będzie skontaktować się z pschodietetykiem. 

Zmotywuje Cię do zmian w Twoim sposobnie odżywiania oraz doradzi, jak je wprowadzić skutecznie

Dzięki temu ograniczysz napady łakomstwa czy efekt jojo.

» przejdź do wątku