Dzisiaj jest: Czwartek, 25.04.2024 Imieniny: Marka i Jarosława



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika Aldabra
Aldabra




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 26.01.2023
Posty: 9


Jak dla mnie wszystko zależy od tego jaka jest pora roku i na co akurat mam ochotę :) W lecie najczęsciej chodzę w klapkach. Jesienią oraz wiosną w botkach oraz w trampkach. Zima wolę trapery na grubej podeszwie. Wybieram raczej niskie buty, wysokie szpiki zostawiam na specjalne okazje :)

 

» przejdź do wątku

Aldabra




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 26.01.2023
Posty: 9

Może pomoc psychologa albo psychoterapeuty? Szczególnie, że można obecnie skorzystać z takiej pomocy również w formie online.

Bulimia to zaburzenie odżywiania, które charakteryzuje się nawracającymi napadami objadania się i następującymi po nich zachowaniami kompensacyjnymi, takimi jak wymiotowanie, stosowanie środków przeczyszczających lub intensywna aktywność fizyczna. Bulimia może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a leczenie wymaga zwykle interwencji psychologicznej.

W ramach terapii psychologicznej, psycholog może wykorzystać terapię poznawczo-behawioralną (CBT), która jest jednym z najczęściej stosowanych podejść w leczeniu bulimii. CBT koncentruje się na zmianie myślenia i zachowania, które prowadzą do objadania się i wymiotowania. Psycholog może pomóc w identyfikacji myśli i przekonań, które wpływają na zachowania bulimiczne i wypracowaniu sposobów na zmianę tych myśli. Psycholog może również pomóc w nauczeniu technik relaksacyjnych i radzenia sobie ze stresem, co może pomóc w zapobieganiu napadom bulimicznym.
» przejdź do wątku

Aldabra




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 26.01.2023
Posty: 9

Baby, jaki polecacie najlepszy na świecie kubek termiczny? Nie za duzy, aby mieścił się w aucie do uchwytu, żeby nie przeciekał nawet jeśli będzie się walał po torebce. Cena nie gra roli, byle nie za 500zł
» przejdź do wątku

Aldabra




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 26.01.2023
Posty: 9

Znam to serum :) Jednak nie każdemu pasują sera olejowe, sama raczej unikam bo mojej skórze nie służą. Jednak moja mama np bardzo lubi.

 

Polubiłam natomiast kosmetyki z rokitnikiem. Warto jest wypróbowac

 

lekki krem do twarzy od Sylveco z rokitnikiem

 

naturalne mydło Hagi

 

jak i sól do kąpieli z rokitnikiem od Cztery Szpaki :)

» przejdź do wątku

Aldabra




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 26.01.2023
Posty: 9

Moim zdaniem niekoniecznie. W wielu przypadkach można zyskać zrozumienie, są jednak ludzie, którzy problemu nie rozumieją. W wielu przypadkach podchodzą do problemu anoreksji z lekceważeniem.

Moim zdaniem warto jest szukać pomocy psychologicznej -często dopiero terapia może pomóc w poradzeniu sobie z chorobą.

» przejdź do wątku

Aldabra




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 26.01.2023
Posty: 9

Mi bardzo pomogło ograniczenie słodyczy (i chipsów  ) i nabiału (to akurat przypadkiem, po prostu mleko i przetwory przestały mi aż tak smakować). A też męczyłam się z bolącymi podskórnymi zmianami.
Od siebie polecam również Loremvit na ładną cerę.

Suplement, który regularnie przyjmowany powinien poprawić wyglad twarzy.
» przejdź do wątku

Aldabra




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 26.01.2023
Posty: 9

 

Jestem fanka sałatek makaronowych, wrzucam przeróżne rzeczy, doprawiam do tego trochę oliwy , do tego przekąski czyli np owoce czy marchewka w słupki .

Herbatę i kawę również sobie robię w domu Mam dobrej jakości kubek termiczny tak więc nic mi nie stygnie (w przypadku kawy udało mi się zaoszczedzić dzięki temu naprawdę sporo kasy)

» przejdź do wątku

Aldabra




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 26.01.2023
Posty: 9

Ja tak mam, znika w momencie w którym odstawiam piwo, gluten, drożdże i produkty mleczne. Prawdopodobnie mam jakieś nietolerancję, nie mam na razie funduszy, żeby to sprawdzić, ale przy ćwiczeniach i wyeliminowaniu tych produktów nagle "oponka" znikała.
» przejdź do wątku

Aldabra




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 26.01.2023
Posty: 9

Ja rozłożyłam dookoła krzaków karton (szare, duże kawałki) i obficie obsypałam zrębka drzewną. Ładnie trzyma wilgoć, nie przesycha i chwastów jest dużo mniej - plewiłam dwa razy w tym sezonie. Gleba jest wilgotna, także chwasty dużo lepiej się wyrywa ;)
» przejdź do wątku