Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Cholesterol


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   »

powrót

Olej lniany a cholesterol

stempi




Dołączyła: 26.03.2019
Posty: 1

Skoro już rozmawiany o lnie, to warto także  przytoczyć siemię lniane w surowej postaci. Prawdziwe dobrodziejstwo natury. Wspomaga układ pokarmowy, tworząc swoistą naturalną osłonę. Zawiera także kwas foliowy. 
Wiele osób stosuje je też w ciąży, aby złagodzić typowe dla ciężarnych objawy. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepsza żywność ma swoje ograniczenia. W przypadku „stanu błogosławionego” jest to stosowanie maksymalnie 1 łyżeczki w ciągu dnia - nie wolno tej wartości przekraczać, bo może to nawet doprowadzić do przedwczesnego porodu (źródło). Wy też stosujecie siemię lniane? Jaką macie opinie na jego temat? 

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24





stempi napisał/a:
Wy też stosujecie siemię lniane? Jaką macie opinie na jego temat?
Jeden z najzdrowszych produktów spożywczych, jednak dwa konieczne warunki - mielenie tuż przed spożyciem (nie wolno go przegrzać podczas mielenia w młynku) i siemię tzw. budwigowe - czyli wysokolinolenowe z przewagą kwasów omega-3 względem omega-6.

Ludka




Dołączyła: 31.10.2021
Posty: 5


Czytałam o oleju lnianym ze jest dobry. Ja używam Olejek mastykowy, zamawiam w sklepie Pachnąca Kraina. I w kosmetyce chwalony ale i do spożycia właśnie pomaga obniżyć cholesterol, obniża ciśnienie tym samym zapobiega zawałom serca. To żywica z pistacji kleistej. Natura pomaga i to bardzo

Rafaella48




Dołączyła: 18.05.2022
Posty: 39

Pomogła: 1



Olej lniany jest mega zdrowy ;)

maria0801




Dołączył: 15.11.2022
Posty: 1

A czy wykonywał ktoś usg, w celu sprawdzenia stanu żył i tętnic?

Rafaella48




Dołączyła: 18.05.2022
Posty: 39

Pomogła: 1



W sensie Dopplera ? Ja miałam przy podejrzeniu zakrzepicy.

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   »