Dzisiaj jest: Piątek, 19.04.2024 Imieniny: Adolfa i Tymona



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Cholesterol


  | 1 | 2 | 3 | 4 |  

powrót

Cholesterol - fakty i mity

Meridan




Dołączył: 08.12.2011
Posty: 21

A można samemu zrobić badanie poziomu cholesterolu (tzn. płacąc z wlasnej kieszeni) i z wynikami udać się do lekarza w celu ocenienia, czy potrzebne jest leczenie?

julissima




Dołączyła: 02.03.2012
Posty: 5

Meridan napisał/a:

A można samemu zrobić badanie poziomu cholesterolu (tzn. płacąc z wlasnej kieszeni) i z wynikami udać się do lekarza w celu ocenienia, czy potrzebne jest leczenie?



można. na wydruku z wynikami będziesz też mieć podany przedział norm. jeśli Twój poziom cholesterolu będzie od nich odbiegał, to tez powinno być jakoś zaznaczone. na różnych rodzajach wydruków różnie to wygląda, ale trzeba się wczytać. wtedy na pewno warto iść do lekarza.

niby nie należy interpretować wyników na własną rękę, ale jeśli wyniki mieściłyby się w normach, to ja bym już do lekarza nie szła, uspokojona. :)

Meridan




Dołączył: 08.12.2011
Posty: 21

Dzięki za odpowiedź :) Nie bylem pewein, czy trzeba mieć skierowanie.

zyta




Dołączyła: 23.05.2012
Posty: 8

Witam, może ktoś będzie się orientował w temacie i wyjaśni mi na czym poleca ta choroba? Po ostatnich badaniach dowiedziałam się że jestem nią zagrożona, i jest to związane z wysokim cholesterolem, dlatego pozwalam sobie napisać w tym wątku. Ale to niestety wszystko co wiem. lekarz mi zbyt wiele nie wyjaśnił. :( Znajoma mi jedynie podpowiedziała że powinien mi pomóc [URL=www.betalip.pl]betaglutan[/URL]. Ale czym grozi hipercholesterolemia?

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


zyta napisał/a:

Ale czym grozi hipercholesterolemia?


Nie jest to schorzenie, ale nieprawidłowość metaboliczna, która może towarzyszyć innym chorobom i jest ważnym czynnikiem ryzyka wystąpienia wielu chorób układu krążenia, jak zawał serca, udar mózgu i inne

zyta napisał/a:

Znajoma mi jedynie podpowiedziała że powinien mi pomóc betaglutan.


Czy pomaga ? Nie wiem można spróbować. Ja z całą pewnością polecam olej lniany tłoczony na zimną z wysoką zawartością kwasów omega 3 - który na pewno pomaga oraz ograniczenie w diecie węglowodanów (w tym chleba) i nie łączenie węglowodanów i tłuszczy nasyconych

zyta




Dołączyła: 23.05.2012
Posty: 8

Dziękuję bardzo NutriAdvicerka za informację, ale nie powiem, żeby mnie to nastawiło optymistycznie. :( A ten olej tłoczony i kwasy omega trzeba konsultować z lekarzem? Bo biorę już garść leków...

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

zyta olej to normalny składnik diety i on już sam w sobie jest bogaty w omega-3. Wiem, że rzepakowy pomaga obniżyć poziom cholesterolu więc z całą pewnością można stosować bez konsultacji z lekarzem :)

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


zyta napisał/a:

A ten olej tłoczony i kwasy omega trzeba konsultować z lekarzem? Bo biorę już garść leków...


To jest produkt spożywczy o wielkich właściwościach funkcjonalnych, więc nie trzeba konsultować.

rosa




Skąd: Kraków
Dołączyła: 13.01.2010
Posty: 10

"Białko, sól, kalorie, cholesterol" - polecam bardzo dobry, obszerny artykuł na temat różnych, powszechnie funkcjonujących mitów na temat składników, zawartych w tytule. Sporo informacji m.in. właśnie na temat cholesterolu, dlatego zamieszczam tutaj ten artykuł.

Herbalyes_eu




Dołączyła: 29.10.2012
Posty: 33

W organizmie człowieka cholesterol występuje w tkankach i w osoczu krwi w postaci wolnej oraz w postaci zestryfikowanej długołańcuchowymi kwasami tłuszczowymi. Ogólna ilość cholesterolu w organizmie przeciętnego człowieka jest oceniana na 150–200 g
Właściwie to media wykreowały "zły cholesterol" żeby sprzedawać swoje produkty np margarynę.

  | 1 | 2 | 3 | 4 |