Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Indeks i ładunek glikemiczny



powrót

Jakie produkty z indeksu mogę jeść?

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Witam,

Jeżeli chcę schudnąć około 5kg do wakacji (jeszcze 2, prawie trzy miesiące) to jest to plan realistyczny i zarówno zdrowy?? Uprawiam 4-5 razy w tygodniu sport (jogging jak i trening domowy) i jem raczej zdrowo ale 1-2 razy w tygodniu zdarzają mi się takie "cheat meals". Chciałabym się dowiedzieć jakie produkty z indeksu glikamicznego mogę jeść? 15? 30?

Nie chciałabym się za bardzo ograniczać niż wiem ze nie będę dala rady się trzymać jakieś ostrej diety, to wole uprawiać więcej sportu ;)

Dziękuje za pomoc


eater
moderator



Dołączył: 27.12.2010
Posty: 28

Przepisy: 5

Pomógł: 1





rozana napisał/a:
Chciałabym się dowiedzieć jakie produkty z indeksu glikamicznego mogę jeść? 15? 30?
Rozwiń pytanie bo nie za bardzo kumam.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Rzeczywiście przydałoby się nieco więcej informacji na temat tego, o co w ogóle chodzi.
hardcorowo

lager




Skąd: łódź
Dołączył: 09.10.2020
Posty: 10

najmniej weglowodanow i najnizszy indeks ma sok pomidorowy. Pomidory to prawie sama woda jak arbuz. kalorycznosc jest ok 17 kcal / 100 ml i jest z miazszem. Sok pomidorowy robi sie wyjatkowo inaczej niz wszystkie soki bo nie jest tloczony na zimno tylko wyciskany bezposrednio, przecierany wiec do soku idzie wszystko oprócz skórek.
https://polskiepomidory.com.pl/

Pucca




Ostrzeżenia: 1
Dołączyła: 21.02.2022
Posty: 23

to nie działa tak jak myślisz, lepiej poczytaj dokładnie zanim zaczniesz dietę, bo sobie krzywdę zrobisz