Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Indeks i ładunek glikemiczny



powrót

Ksylitol dla cukrzyków

Ania7




Dołączyła: 16.10.2010
Posty: 18

Najkrócej... Polecam poczytać: http://www.ksylitol.com/ Polecam i pozdrawiam:)

ZdrowyStylZycia




Dołączyła: 24.12.2010
Posty: 7

To wszystko prawda, ksylitol znakomicie zastępuje sacharozę (cukier). Nie ma ryzyka przedawkowania u człowieka. Natomiast jeżeli ktoś daje psu słodycze, to trzeba uważać - ksylitol bywa śmiertelny dla psów. Polecam artykuł http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=207[/URL]
Karol Sz.; karolszygula.wordpress.com; ZdrowyStylZycia

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


ZdrowyStylZycia napisał/a:

To wszystko prawda, ksylitol znakomicie zastępuje sacharozę (cukier). Nie ma ryzyka przedawkowania u człowieka. Natomiast jeżeli ktoś daje psu słodycze, to trzeba uważać - ksylitol bywa śmiertelny dla psów. Polecam artykuł http://artykuly.animalia....hp?id=207[/URL]


Tak więc lepiej poczekać na wyniki badań dotyczących długotrwałego wpływu ksylitolu na zdrowie człowieka. Oby nie okazało się, że jest "koniem trojańskim". Najlepiej więc odzwyczaić sie od wszelkich dosładzaczy.

MichałW




Dołączyła: 19.02.2011
Posty: 28

Też nie jestem zwolennikiem wszelkich słodzików. To jest dobre dla cukrzyków, ale jak ktoś nie musi zastępować cukru to niech tego nie robi.

Lepiej już go najzwyczajniej trochę ograniczyć.
Darmowy kurs, na temat jak i co jeść, aby cieszyć się zdrowiem
Wszystko o GMO Genetycznie Modyfikowanej Żywności

piotr1976




Dołączyła: 10.11.2011
Posty: 7

Ksyltol.Stewia.
Dziwi mnie te zależności i przestrzeganie przed naturą!Jakoś jest tak że powszechnie diabetycy wcinają jogurty owocowe,soki sklepowe o pH 3- i tu dietetycy nie protestują...A jak coś pojawi nagle jak algi,imbir,ksylitol,koenzym Q10 to nagle po 5-10 latach oświeciło....eureka...kiedyś jakaś dietetyczka znana z warszawy powiedziała mi na algi uważać bo to niezbadane...koparka mi opadła z wrażenia...jak to się magistrów u Nas się rozrzuca...ludzie zostają za nic TYTUŁ i napompowani sa tak że w 3 sekundy bym wypuścił z wielu powietrze...
TRzeba się cały czas douczać i szukać...Prędzej się przekonam że odtłuszczane posiłki prowadzą do nowotworu jak ksylitol że jest produktem szkodliwym...a i i :shock: stnieje niemal tak długo jak sauny w Finlandii :shock:

Dagmara




Skąd: Gdańsk
Dołączyła: 28.02.2010
Posty: 18

Przepisy: 15


piotr1976 napisał/a:

TRzeba się cały czas douczać i szukać...Prędzej się przekonam że odtłuszczane posiłki prowadzą do nowotworu jak ksylitol że jest produktem szkodliwym...a i i :shock: stnieje niemal tak długo jak sauny w Finlandii :shock:


Poczytałam trochę na ten temat i całkowicie się z Tobą zgadzam. Można wręcz napisać, że ksylitol ma właściwości lecznicze.

Bartek1987




Dołączyła: 21.03.2012
Posty: 1

Witam, chciałbym dołączyć do diety algi morskie ale nie moge spozywać cukru, ponieważ walcze z nowotworem złośliwym 8-) a glukoza to dla niego najlepszy pokarm. Chce zastąpić cukier Ksylitolem. Co wy na to? Pozdrawiam

Ania7




Dołączyła: 16.10.2010
Posty: 18

Bartku! Używam ksylitolu i jestem zadowolona. Życzę Ci dużo sił!!

_kuba




Dołączyła: 26.09.2012
Posty: 3

jest coś znacznie lepszego niż xylitol. Stevia! 0 kalorii, naturalna. Doskonała dla diabetyków.
Japończycy już od dawna tego używają. polecam!
www.sostevia.pl