Dzisiaj jest: Czwartek, 28.05.2020 Imieniny: Augustyna i Jaromira

Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5855

Forum dyskusyjne

Forum - Kalorie

powrót

Prosta dieta na przytycie

Marek7272

Witam. Krótko i na temat, jestem Marek, mam 16 lat, 175 wzrostu i 57kg wagi. Jestem bardzo szczupły, zależy mi nie tyle co na zdobyciu masy mięśniowej, a po prostu w miarę zdrowym przytyciu. Znam wszystkie zasady, jestem oczytany tylko mam problem. Kompletnie nie wiem jakie proste produkty kupować i jeść, jakie posiłki robić by nawet smakowały i miały dużo kalorii. Żeby przytyć zapewne potrzebuje w tym momencie jakieś 2500 kalorii, bo nie ruszam się zbyt dużo, ale możecie mi podać jakieś produkty, dzięki którym będę mógł bez problemu jeść te 2500 kcal? Może jakieś szybkie posiłki, z góry dziękuję :)

madam

Jeśli chcesz zdrowo przytyć tj. nabrać masy mięśniowej to aktywność fizyczna będzie niezbędna. Nabranie tkanki tłuszczowej mija się z celem - nie jest ani estetyczne, ani tym bardziej zdrowe. 

Jeśli należysz do osób, którym ciężko przybrać na wadze tzw. hard-gainerów, to najłatwiej podbić kaloryczność diety tłuszczami - oliwa z oliwek, awokado, nasiona, orzechy, tłuste ryby, olej kokosowy.

Co do zdrowych produktów to korzystaj z warzyw owoców, zdrowych źródeł węglowodanów: ryż, makaron i pieczywo pełnoziarniste, ziemniaki, płatki owsiane, kasze, rośliny strączkowe. Białko: jaja, mięso, twaróg, ryby, owoce morza. Na bazie wymienionych produktów zbudujesz smaczną i zdrowa dietę. 

:)