Dzisiaj jest: Czwartek, 02.02.2023 Imieniny: Marii i MirosławaIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5864

Forum dyskusyjne

Forum - Kalorie


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   »

powrót

Kaloria kalorii nierówna ?

Morela
Dołączyła: 21.07.2016
Posty: 4


Dokładnie, masz rację mati612 - kaloria to kaloria i nie ma co do tego wątpliwości. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej to sio do szkoły na fizykę :)

Dietoterapia
Dołączyła: 25.07.2016
Posty: 2


Oczywiście kaloria to kaloria i nie jest nośnikiem niczego poza energią. W celu zredukowania masy ciała możemy napełniać się białkiem i pięknie gubić kilogramy, ale czy rzeczywiście z korzyścią dla naszego organizmu? Aby zapewnić sobie zdrowie należy spożywać pokarmy gęste odżywczo, czyli takie, które mają najwięcej składników odżywczych w danej liczbie kalorii. Do produktów o największej gęstości odżywczej należą przede wszystkim warzywa (zwłaszcza krzyżowe), a potem długo, długo nic i w końcu owoce, strączki, trochę zbóż i produktów odzwierzęcych. Żywiąc się zgodnie z tą hierarchią zapewnimy sobie nie tylko utratę zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim długotrwałe korzyści zdrowotne, a przecież o to w tym wszystkim chodzi, czyż nie? ;-)

Pozdrawiam

Adrianna 

Dietoterapia - Lekarz leczy, Natura uzdrawia
http://www.dietoterapiaweb.wordpress.com

Bodykox
Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2Z owocami też podobno nie należy przesadzać, bo w wielu przypadkach zawierają całkiem sporo cukru.
hardcorowo

jolasia201
Dołączyła: 24.08.2016
Posty: 6

Przede wszystkim kalorie są różnej jakości, możemy jeść mało i bardzo kalorycznie mieszcząc się w swoich normach (przemiana materii), aczkolwiek jeżeli to będzie mało wartościowe to będziemy siać spustoszenie w organizmie. Wiadomo każdemu zdarzy się mała wpadka w diecie, lekka nadwyżka kalorii, ale nasz organizm to spala. Białko jest ważne pod względem funkcji budulcowej, dlatego obowiązkowo musi być dostarczane w odpowiedniej ilości (1-2g na kilogram masy ciała). Węglowodany dają nam energię, więc także są potrzebne inaczej może brakować nam energii i witalności.

Ważne są tutaj proporcje, pilnując odpowiedniej ilości kalorii należy także pamiętać o ich jakości.

 


Marcelinkaa22
Dołączyła: 16.06.2016
Posty: 40

Zjeść z 1000 kcal w ciągu dnia tylko z tłuszczu to na pewno się odłoży w pośladkach:) Ale niestety to nie jest takie proste że można tylko liczyć kcal bo trzeba jeszcze brać pod uwagę węglowodany czy jemy te proste czy złożone to właśnie z nich bierze się energia.
Forum o tematyce odchudzania, porady specjalistów. Jeżeli zależy ci na spadku wagi to wypróbuj Tabletki na otyłość medicot

Figon554
Dołączyła: 28.12.2020
Posty: 22

Ale to jest tak jak piszą w artykule kwestia kilku procentów, więc w kontekście diety jest to pewnie wartości pomijalnie mała 

Paluuulina
Dołączył: 07.10.2021
Posty: 18


hmm, ciekawe co piszecie w sumie ;p

IrenaM
Dołączyła: 11.04.2022
Posty: 5

Oczywiście, ze nierówna ze względu na to, że oprócz kaloryczności bardzo ważne są tez jeszcze makroskładniki.

KingaBerens
Skąd: Warszawa
Dołączyła: 20.06.2022
Posty: 2


Ja bym nie mogła być na diecie poniżej 2000 kalorii dziennie. Już próbowałam i było ciężko. Teraz jestem na diecie standard z Caterino.pl i bardzo mi to odpowiada a jedzenie jest rozmaite. Boczek też się trafia i ogólnie ta dieta wygląda tak, że nie czuję się jak na diecie. Warzywa i owoce oczywiście też są więc wszystkiego tak w sam raz ;) 

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   »