Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Kalorie



powrót

Prosta dieta na przytycie

Marek7272




Dołączył: 21.04.2020
Posty: 1

Witam. Krótko i na temat, jestem Marek, mam 16 lat, 175 wzrostu i 57kg wagi. Jestem bardzo szczupły, zależy mi nie tyle co na zdobyciu masy mięśniowej, a po prostu w miarę zdrowym przytyciu. Znam wszystkie zasady, jestem oczytany tylko mam problem. Kompletnie nie wiem jakie proste produkty kupować i jeść, jakie posiłki robić by nawet smakowały i miały dużo kalorii. Żeby przytyć zapewne potrzebuje w tym momencie jakieś 2500 kalorii, bo nie ruszam się zbyt dużo, ale możecie mi podać jakieś produkty, dzięki którym będę mógł bez problemu jeść te 2500 kcal? Może jakieś szybkie posiłki, z góry dziękuję :)

 


madam




Dołączył: 06.05.2020
Posty: 6


Jeśli chcesz zdrowo przytyć tj. nabrać masy mięśniowej to aktywność fizyczna będzie niezbędna. Nabranie tkanki tłuszczowej mija się z celem - nie jest ani estetyczne, ani tym bardziej zdrowe. 

 Jeśli należysz do osób, którym ciężko przybrać na wadze tzw. hard-gainerów, to najłatwiej podbić kaloryczność diety tłuszczami - oliwa z oliwek, awokado, nasiona, orzechy, tłuste ryby, olej kokosowy.

 Co do zdrowych produktów to korzystaj z warzyw owoców, zdrowych źródeł węglowodanów: ryż, makaron i pieczywo pełnoziarniste, ziemniaki, płatki owsiane, kasze, rośliny strączkowe. Białko: jaja, mięso, twaróg, ryby, owoce morza. Na bazie wymienionych produktów zbudujesz smaczną i zdrowa dietę. 

:)

Figon554




Dołączyła: 28.12.2020
Posty: 22

Podstawa to jeść produkty, które mają dużo kalorii w jak najmniejszej objętości żeby można było tego dużo zjeść 

Uchman




Skąd: Poznań
Dołączył: 24.04.2022
Posty: 1

Ważne by "dobrze przytyć " i by wyglądać estetycznie jest konsumowanie zdrowych kalorii, czyli nie jedzenie słodyczy wysoko kalorycznych, tylko jedzenie koktajli wyskokalorycznych z zdrowymi skłądnikami 
1 d dojrzały banan (250g po zważeniu w skórce) 500ml mleka – roślinnego albo krowiego, .  150g płatków owsianych błyskawicznych. 25g gorzkiego kakao naturalnego 

Jest to koktajl który jest łatwy do przygotowania i można go wypić na śniadanie, a zawiera aż 800 kcal   

 Pozdrawiam


Nasta




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 16.01.2023
Posty: 14

Nadwyżka kaloryczna. Oblicz sobie swoje zapotrzebowanie i dodaj na przykład 300-500 kalorii.Rób to też powoli, żeby było fajnie i zdrowo.Widocznie teraz masz deficyt czyli zużywasz więcej aniżeli sobie dostarczasz, albo jesteś na zero.