Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Równowaga kwasowo zasadowa


  | 1 | 2 | 3 | 4 |  

powrót

Dieta zasadowa

juliaa




Dołączyła: 29.05.2014
Posty: 1


a co ze suplementami diety regulującymi kwasowość? ostatnio słychać o nich w radiu.

Podają nawet jakaś stronke podajrze zakwaszenie.pl lub zakwaszeni.pl

byłam robiłam test ale wyszło

"być może masz zakwaszony organizm"


klarun




Dołączył: 19.08.2014
Posty: 66


no to być może masz. Ale jak takie rzeczy sprawdzić na stronie internetowej, to ja nie wiem;)

PhilipBlue




Dołączył: 15.12.2014
Posty: 5


Ja właśnie też niedawno na to trafiłam i zastanawiam się czy z chłopakiem na to nie przejść. Ostatnio zauważyłam u niego zalążki "męskich piersi" i bardzo mi się to nie podoba. Poszperałam trochę w sieci i znalazłam takie coś: forum.cudph.pl/discussion/47/dlaczego-mezczyzni-sa-coraz-mniej-mescy#latest

 Wygląda to bardzo ciekawie, tylko zastanawiam się, to rzeczywiście będzie "lek na całe zło". Trochę mi się wierzyć nie chce, że to działa na wszystko...

Geniusz to wieczna cierpliwość.

Beatrycze




Dołączyła: 12.11.2014
Posty: 5

Dieta zasadowa: odchudza i leczy

Ponadto dieta zasadowa pomaga zachować prawidłowy poziom wapnia w kościach, a tym samym przeciwdziała osteoporozie. Zalecana jest również osobom z artretyzmem i z wahaniami nastroju typu depresyjnego. Dieta zasadowa może być także stosowana przez osoby, które chcą poprawić swoje ogólne samopoczucie.

Dieta zasadowa: produkty wskazane i zakazane

Dieta zasadowa zakłada spożywanie w ciągu dnia 80 proc. żywności o charakterze zasadowym, a tylko 20 proc. o charakterze kwasowym. Produktami wskazanymi, które odkwaszają organizm, są m.in. warzywa i owoce, także te suszone, jak również mleko, masło, sery, oleje tłoczone na zimno i czarne oliwki. Wysoki odczyn kwasowy mają m.in. napoje z kofeiną (kawa, cola) tłuste mięsa, alkohol, fast-foody i słodycze. W ograniczonych ilościach należy spożywać także m.in. kaszę jęczmienną, ryż, makaron czy mięso wieprzowe i jaja.


 


Celine




Skąd: Elbląg
Dołączyła: 01.04.2009
Posty: 90

Przepisy: 26



Ja bym zmodyfikowała 80% do nawet 82% ze względu na to, że przez nawożenie w warzywach i owocach jest coraz mniej takich pierwiastków jak magnez czy cynk, a więc mniej pierwiastków zasadotwórczych niestety.

Beatrycze napisał/a:
Dieta zasadowa zakłada spożywanie w ciągu dnia 80 proc. żywności o charakterze zasadowym, a tylko 20 proc. o charakterze kwasowym.

kalinnkkaa




Dołączył: 03.11.2015
Posty: 11


Zgadzam się z Celine, teraz w warzywach i owocach nie wiadomo co jest i czy faktycznie one dają nam zasadowe środowisko. dlatego ja kupiłam jonizator wody, który tworzy nam wodę jonizowana i mam pewność że dostarczam odpowiedniego pH

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24





kalinnkkaa napisał/a:
jonizator wody, który tworzy nam wodę jonizowana i mam pewność że dostarczam odpowiedniego pH
Jonizator to zbyt mało do utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej. Tutaj potrzeba dużych naturalnych dawek minerałów takich jak: magnez, potas, wapń, a więc w pierwszej kolejności warzyw i owoców, woda nawet zjonizowana ma zbyt małą siłę odkwaszania.

Blue




Dołączył: 12.06.2014
Posty: 13


Na równowagę kwasowo zasadowa polecam picie Alkali N, świetnie neutralizuje kwasy żołądkowe. Poza tym warto na jakiś czas wyeliminować z diety kawę, herbatę i czerwone mięso.

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Jeśli chodzi o składniki zasadowe to Alkalia N zawiera tylko sód i potas głównie w formie węglanów, a więc związków o dość słabej przyswajalności. Jeśli chodzi i neutralizację to może jest dobrym suplementem, jeśli chodzi o zasadowość to nie jest niezbyt dobrym suplementem. Najczęstszą przyczyną nadkwasoty jest dieta bogata w jedzenie kwasotwórcze - zaleca się, by dieta składała się nawet w 80% z produktów zasadotwórczych. Z drugiej strony korzystanie z suplementów alkalizujących w przypadku nadkwasoty nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż one tylko maskują problem, a nie usuwają jego przyczyny. Przynoszą one jedynie chwilową ulgę, po czym dolegliwości mogą się nasilić jeszcze bardziej.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



A czy dieta zasadowa czasami nie powoduje zobojętnienia kwasów żołądkowych?
hardcorowo

  | 1 | 2 | 3 | 4 |