Dzisiaj jest: Poniedziałek, 05.12.2022 Imieniny: Kryspina i SabyIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5864

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki


«   | 1 | 2 |  

powrót

Dlaczego przybieramy na wadze ?

Kruszynka
Skąd: Zamość
Dołączyła: 22.01.2010
Posty: 55

Przepisy: 21


Dlaczego mamy nadwagę? Czemu znów tyjemy? Większość osób stwierdza, że to wynik nadmiernych ilości pokarmów i braku ruchu. Badacze z Uniwersytetu w Alabamie sugerują, że taka odpowiedź jest zbyt prosta. Zatem, co jest powodem?


Naukowcy zadają sobie pytanie: dlaczego jemy zbyt dużo, a użytkujemy zbyt mało energii? Rozpoczęto więc śledztwo, z nadzieją na odnalezienie "podejrzanych" czynników, wywołujących epidemię otyłości.

Obserwacje rozpoczęły się od zwierząt. Badaczy zainteresował fakt przybierania na wadzę wraz z wiekiem, pomimo stosowania tej samej diety.

Zauważenie nadwagi u zwierząt nie informowało o przyczynie. Część zwierząt spożywała bowiem bardziej kaloryczne produkty, część mniej, niektóre zwierzęta więcej się ruszały, inne były ociężałe. Ale w konsekwencji - wszystkie miały porównywalną nadwagę.

Skoro zatem zwierzęta żyjące w różnych środowiskach, spożywające produkty o różnych wartościach kalorycznych i preferujące odmienny wysiłek fizyczny, przybierają na wadze w podobnym tempie, można się domyślać, że istnieją inne czynniki, wpływające na wartość wagi niż ilość jedzenia i aktywność fizyczna.


Zaobserwowano kilka możliwych czynników wpływających na zjawisko tycia:
• Światło. Zmiany związane z oświetleniem lub jego brakiem wpływają na zmiany w nawykach żywieniowych.
• Wirusy. Infekcja adenowirusem - 36 jest związana z wywoływaniem otyłości. Już sama obecność przeciwciał przeciwko AD36 powoduje otyłość.
• Epigenetyka. Modyfikacja genetyczna wywołana przez stres, dostępność zasobów i zmiany klimatu, wpływa na wzrost masy ciała.

Badacze wnioskują więc, że otyłość posiada wiele przyczyn i wymaga kliku rozwiązań. Szukając sposobu na walkę z otyłością, należy być czujnym pod kątem wielu możliwych czynników ją powodujących.

Miejmy nadzieję, że naukowcy odnajdą wszystkie czynniki powodujące przyrost masy ciała, wówczas łatwiej będzie nam kontrolować własną wagę.

Na razie jednak, aby nie wystraszyć się wartością jaką wskazuje waga, wypróbujmy którąś z diet, szczegółowo opisanych w czytelni i postarajmy się zadbać o regularny wysiłek fizyczny. Poprawi to nie tylko nasz wygląd i samopoczucie, ale również zdrowie!
The Truth Is Out There

Vitalia PL
Dorcia
Skąd: Warszawa
Dołączyła: 05.05.2009
Posty: 14

Przepisy: 40


Kruszynka napisał/a:

Badaczy zainteresował fakt przybierania na wadzę wraz z wiekiem, pomimo stosowania tej samej diety.Normy kaloryczne dla starszych osób są mniejsze niż dla osób w sile wieku. Po prostu zwalnia metabolizm, a jednocześnie z wiekiem człowiek jest mniej aktywny i przez to takie efekty.

dwadziesciatrzy
Dołączył: 24.12.2010
Posty: 5

8 piw po pól lyra to 2000 kalorii już! Do tego wódeczka, goloneczka, chip'sy i bigos i już ważymy za dużo, aż spodnie się w kroczu przecierają!
Zdrowie jest najważniejsze!

klarun
Dołączył: 19.08.2014
Posty: 66


Też preferuję luźny styl. Zawsze szukam damskich dresów i gdybym tylko mogła, to wszędzie bym w takich chodziła

 

 


Adam Slownik
Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


ja mimo ruchu dalej przybieram na wadze ;/
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

kermit
Dołączył: 02.02.2015
Posty: 13

Przepisy: 98

Adam Slownik napisał/a:
ja mimo ruchu dalej przybieram na wadze ;/
Może spróbuj przyjrzeć się temu co jesz w ciągu dnia i może znajdziesz przyczynę czemu mimo ćwiczeń tyjesz...

Bodykox
Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2Zła dieta, mało ruchu, za dużo stresu, niewłaściwe nawyki żywieniowe (pora posiłków, słodycze, smażenie zamiast parowania itd.)
hardcorowo

EwelinaMróz
Dołączył: 14.10.2015
Posty: 6

Niewłaściwie zbalansowane posiłki za mało witamin a same puste kalorie. 5 posiłków to podstawa nie podjadać i zalecać się do bogato kalorycznych śniadań i obiadów. Pozostałe posiłki powinny być lekkie. Nie należy się głodzić.
Profesjonalna wypożyczalnia aut luksusowych w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu - http://goodfellas-cars.pl/.

Przemko
Skąd: Wrocław
Dołączył: 08.04.2012
Posty: 70


Zazwyczaj jest to powód jedzenia nadmiaru węglowodanów. Mieszania białek, węglowodanów, tłuszczy w jednym posiłku... Bez poprzedniego treningu. Brak ruchu i duża ilość siedzenia/leżenia. Jedzenia zbyt dużej wysoko przetworzonej żywności. Unikanie zdrowych posiłków, owoców, warzyw. Picie słodki napoi, jedzeniu ciastek itp. Wystarczy przełączyć się na zdrowe jedzenie i ruch. Zapisać się na sport. Jeść według rozpiski diety. A wszystko będzie dobrze :) 
http://expertdiet.pl - Jak Fantastycznie Byłoby Spać 2 Godziny Krócej I Mieć Energię Na Cały Dzień? Recepta Na 2x Silniejszą Odporność I Efektywną Regeneracje Organizmu. Kiedy Będziesz Gotowy Poznać Sekret Czytaj Dalej.

NutriAdvicerka
moderatorSkąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24

Przemko napisał/a:
Zazwyczaj jest to powód jedzenia nadmiaru węglowodanów. Mieszania białek, węglowodanów, tłuszczy w jednym posiłku... Bez poprzedniego treningu. Brak ruchu i duża ilość siedzenia/leżenia. Jedzenia zbyt dużej wysoko przetworzonej żywności. Unikanie zdrowych posiłków, owoców, warzyw. Picie słodki napoi, jedzeniu ciastek itp. Wystarczy przełączyć się na zdrowe jedzenie i ruch. Zapisać się na sport. Jeść według rozpiski diety. A wszystko będzie dobrze :)
. Dodałabym minimum 5 posiłków dziennie, równomiernie rozłożonych.

«   | 1 | 2 |