Dzisiaj jest: Piątek, 24.03.2023 Imieniny: Marka i GabrielaIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostkipowrót

Kuchnia pięciu przemian

Rokl
moderatorSkąd: Polska
Dołączył: 19.12.2008
Posty: 79

Przepisy: 106

Pomógł: 4


Witam

Na portalu został umieszczony nowy artykuł na temat Kuchni pięciu przemian  http://www.odzywianie.info.pl/przydatne-informacje/artykuly/art,kuchnia-pieciu-przemian-czyli-odzywianie-w-medycynie-chinskiej.html

 Zapraszam do dyskusji na ten temat, przedstawienia Waszych opinii na jej temat i podzieleniem się doświadczeniem jeśli takie macie.


Celine
Skąd: Elbląg
Dołączyła: 01.04.2009
Posty: 90

Przepisy: 26Nie mam za bardzo doświadczenia, ale słyszałam bardzo dobre opinie na ten temat. Chińczycy należą do najbardziej długowiecznych nacji, więc w ich odżywianiu musi być coś co na taki stan rzeczy pracuje. Jeżeli chodzi o produkty rozgrzewające / oziębiające to właśnie w czasie zimy najbardziej "czuć", że nawet po obfitym śniadaniu można mieć odczucie zimna i jak się popatrzy w podziale produktów co się zjadło to okazuje się, że spożyło się ochładzające produkty i popijało się ochładzającą herbatą.

NutriAdvicerka
moderatorSkąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24Filozofia i idee KPP wydają się być całkiem słuszne, ale należałoby mieć statystyki np. do jakiego wieku dożywają osoby ściśle stosujące się do wytycznych, na jakie cierpią (nie cierpią) choroby itd, wtedy będzie można stwierdzić, z większą lub mniejszą pewnością o jej skuteczności.

Adam Slownik
Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


bardzo ciekawy artykuł ;) pierwszy raz widzę o takich kuchniach temat
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl